طرز تهیه بلالوت بندری برای ۴ نفر

توسط مریم کوهشاری
83 مشاهده

بلالوت یک دسر بندری بسیار خوشمزه است که با روشی بسیار آسان پخته می‌شود. این غذای محلی در بین مردم جنوب محبوبیت زیادی دارد. البته فقط مخصوص جنوبی‌ها نیست و حالا بسیاری از مردم کشور هم به این غذا علاقمند شده‌اند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم به طرز تهیه بلالوت بندری برای ۴ نفر بپردازیم.

مواد لازم برای طرز تهیه بلالیت خوشمزه

مواد اولیهمقدار مواد
ماکارونی یا رشته ورمیشل۳۰۰ گرم
شکربه میزان دلخواه
گلابیک استکان
روغنیک قاشق غذاخوری
پودر هلنصف یک قاشق چایخوری
آبیک لیتر
زعفران دمکردهدو قاشق غذاخوری

طرز تهیه بلالوت بندری برای ۴ نفر

برای درست کردن این دسر خوشمزه به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: پختن رشته‌های ورمیشل

در ابتدا ماکارونی یا رشته‌های ورمیشل را باید بپزید. برای یک کار آب را روی اجاق قرار دهید تا به جوش بیاید. بعد رشته‌ها را به مدت ۲ دقیقه داخل آب بریزید. مراقب باشید رشته ها نرم نشود. برای ماکارونی باید مدت بیشتری در آب بمانند. اما برای رشته ورمیشل همان ۲ دقیقه کافیست. حالا آن‌ها را با سرد آبکش کنید و داخل قابلمه بریزید.

اضافه کردن مواد معطر

در مرحله بعدی از طرز پخت بلالیت زعفرانی شکر را داخل گلاب حل کنید. بعد پودر هل و زعفران دمکرده را به آن اضافه کنید. آن را کمی گرم کنید و بعد کره یا روغن را داخل مواد بریزید و اجازه دهید حل شود.

در مرحله بعد از طرز تهیه بلالوت بندری مواد را داخل رشته‌های ماکارونی یا ورمیشل بریزید. اجاق را زیاد کنید تا بخار کند. بعد از ۳ دقیقه آن را کم کند و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه ماکارونی دم بکشد.  

یک روش خوشمزه کردن کردن بلالوت بندری

 برای اینکه بلالیت جنوبی خوشمزه‌تر شود می‌توانید به جای شکر، روی آن شیره خرما یا شیره انگور بریزید. این دسر خوشمزه را برای صبحانه و یا عصرانه میل کنید. در نهایت آن را تزئین کرده و میل نمایید.

نکته مهم در دستور پخت

برای طرز تهیه بلالوت بندری برای ۴ نفر نباید زمان دم کشیدن به آن آب اضافه کنید. گلاب خودش باعث بخار کردن و دم کشیدن بلالیت می‌شود. نکته مهم‌ دیگر در مورد تفاوت زمان دم کشیدن بلالوت ماکارونی با رشته ورمیشل است. طبیعتا رشته ورمیشل در مدت زمان کوتاه‌تری دم می‌کشد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data