با دمنوش آویشن کوهی بدن خود را در برابر بیماری ها بیمه کنید

توسط admin
2767 مشاهده

خواص آویشن برای لاغری سؤالیست که برای اغلب طرفداران این دمنوش وجود دارد. اما به راستی این گیاه خودروی کوهی چه خاصیت‌هایی به همراه دارد که اینقدر محبوب است؟ در مناطق مختلف کشور دم کرده‌ی این گیاه همانند چای مصرف می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها در فصل سرد زمستان به جای مصرف چای، روزانه از اویشن دمکرده استفاده می‌کنند. این گیاه فواید و خواص بی‌شماری برای سلامت بدن به همراه دارد. در ادامه به خواص دمنوش آویشن می‌پردازیم.

  • زیبایی پوست با مصرف اویشن
  • خواص دمنوش اویشن برای مو
  • تاثیر اویشن در سیستم گوارش
  • سلامت قلب
  • تاثیر اویشن در تقویت بینایی
  • خواص آویشن کوهی برای سرماخوردگی
  • درمان کم خونی با چای اویشن
  • تاثیر دمنوش اویشن برای کاهش وزن
  • سلامت دهان و دندان
خواص آویشن در لاغری

زیبایی پوست با مصرف اویشن

یکی از خواص آویشن برای پوست صورت است. مصرف روزانه یک فنجان دم‌کرده این گیاه باعث از بین بردن مشکلات پوستی می‌شود. همچنین اگر روغن آویشن را با مقداری آب ترکیب کنید، می‌توانید آن را به عنوان یک تونر پوستی مصرف کنید. این کرم ملایم باعث حفظ پوست از جوش و التهاب می‌شود. اویشن باکتری‌های پوست را از بین می‌برد و به همین دلیل به زیبایی پوست صورت کمک می‌کند.

یکی از خواص آویشن برای پوست صورت است. مصرف روزانه یک فنجان دم‌کرده این گیاه باعث از بین بردن مشکلات پوستی می‌شود. همچنین اگر روغن آویشن را با مقداری آب ترکیب کنید، می‌توانید آن را به عنوان یک تونر پوستی مصرف کنید.

خواص دمنوش آویشن برای مو

یکی از خاصیت‌های دمنوش این گیاه برای سلامت مو و پوست است. روغن اویشن در صنایع پزشکی و بهداشتی استفاده‌ی زیادی دارد. از این ماده برای درست کردن مواد تقویت‌کننده‌ی موی سر استفاده می‌شود. روغن اویشن به رشد مو کمک می‌کند. زیرا در آن مواد مغذی وجود دارد که باعث تقویت فولیکول‌های مو می‌شود و گردش خون را در کف سر افزایش می‌دهد. برای این کار باید یک قاشق روغن زیتون را با یک قاشق روغن آویشن ترکیب کنید تا از خواص بی‌نظیر آن برای رشد موها بهره‌ ببرید.

خاصیت اویشن برای سیستم گوارش

یکی از خواص آویشن دم کرده برای سیستم گوارش است. دمنوش این گیاه باعث درمان سوءهاضمه می‌شود. از سوی دیگر نفخ شکم را نیز از بین می‌برد. بیمارانی که به زخم معده مبتلا هستند، به جای مصرف چای سیاه می‌توانند دمنوش اویشن مصرف کنند.
همچنین دمنوش این گیاه باعث نرم شدن روده‌ها می‌شود. به همین دلیل گفته می‌شود یکی از خواص آویشن برای یبوست است.

فواید و خواص آویشن در لاغری با رژیم غذایی

سلامت قلب با مصرف اویشن کوهی

اگر روزانه یک فنجان چای آویشن مصرف کنید، به سلامت قلب و عروق کمک زیادی می‌کند. این گیاه فشار خون را نیز تنظیم می‌کند. پس خطر ابتلا به سکته‌ی قلبی و مغزی با مصرف این چای تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در دمنوش اویشن مقداری زیادی مواد آنتی‌اکسیدان وجود دارد که خاصیت ضدالتهابی دارند. دمنوش این گیاه با کاهش فشارخون رگ‌های خونی را تقویت و باعث بهبود جریان خون می‌شود. به همین دلیل یکی خواص آویشن کوهی جلوگیری از حمله قبلی است.

تاثیر اویشن در تقویت بینایی

این گیاه حاوی مقدار زیادی ویتامین A است. این ویتامین در تقویت بینایی تاثیر زیادی دارد. اگر به ضعف بینایی مبتلا هستید می‌توانید روزانه یک فنجان دمکرده‌ی اویشن مصرف کنید. کودکانی که به تنبلی چشم مبتلا هستند، بهتر است چای اویشن مصرف کنند.

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف چای اویشن تاثیر آن در مبارزه با انواع باکتری و ویروس در بدن است. این گیاه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

خواص آویشن کوهی برای سرماخوردگی

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف چای اویشن تاثیر آن در مبارزه با انواع باکتری و ویروس در بدن است. این گیاه حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. دمنوش اویشن با تقویت گلبول‌های سفید بدن را در برابر ویروس‌های سرماخوردگی تقویت می‌کند. همچنین این دمنوش می‌تواند باکتری‌های درون و بیرون بدن را نیز از بین ببرد.
گفته می‌شود. بانوانی که به عفونت‌ رحم مبتلا هستند می‌توانند روزانه یک فنجان چای اویشن مصرف کنند. با این روش بیماری آن‌ها به مرور زمان از بین می‌رود. در فصل سرد زمستان برای پیشگیری از سرماخوردگی می‌توانید یک فنجان اویشن را با یک قاشق عسل طبیعی ترکیب و میل کنید. ترکیب اویشن و عسل همانند یک آنتی‌بیوتیک عمل می‌کند.

خواص آویشن در لاغری و کاهش وزن

درمان کم خونی با چای اویشن

یکی دیگر از خواص آویشن کوهی درمان کم خونی است. این دمنوش حاوی مقدار زیادی آهن است که باعث درمان کم‌خونی می‌شود. افرادی که به دلیل کم خونی مدام خسته به نظر می‌رسند، بیشتر از دیگران در معرض عفونت قرار می‌گیرند. اما مصرف روزانه یک فنجان چای آویشن باعث درمان کم‌خونی می‌شود.

یکی دیگر از خواص آویشن در لاغری و کاهش وزن است. این دمنوش باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود. در نتیجه به حذف چربی‌های اضافه بدن کمک می‌کند. با سوخت و ساز چربی‌ها در بدن انرژی تولید می‌شود

تاثیر دمنوش اویشن برای کاهش وزن

یکی دیگر از خواص آویشن در لاغری و کاهش وزن است. این دمنوش باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود. در نتیجه به حذف چربی‌های اضافه بدن کمک می‌کند. با سوخت و ساز چربی‌ها در بدن انرژی تولید می‌شود. وقتی به دلیل رژیم لاغری غذا مصرف نمی‌کنید، اویشن به شما در تحمل گرسنگی و در نتیجه لاغری کمک می‌کند.

خواص آویشن در لاغری

سلامت دهان و دندان

یکی دیگر از خواص آویشن دم کرده برای سلامت لثه و دندان‌هاست. از یکسو دمنوش این گیاه حاوی مقدار زیادی منیزیم، پتاسیم و کلسیم است که به استحکان دندان‌ها و استخوان‌ها کمک می‌کند. از سوی دیگر به دلیل اینکه دمنوش اویشن خاصیت ضدعفونی‌کننده دارد، به درمان التهاب و عفونت لثه کمک می‌کند. این دمنوش را بعد از خنک شدن در دهان غرغره کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data