۹ مورد از خواص عرق بیدمشک / طریقه مصرف عرق بیدمشک

توسط مریم کوهشاری
2011 مشاهده

بیدمشک گیاهی ملین و خوشبو است که در طب سنتی کاربرد زیادی دارد. این گیاه به عنوان یک داروی طبیعی برای رفع یبوست، تقویت‌کننده‌ی قلب و اعصاب استفاده می‌شود. همچنین در تقویت دستگاه گوارش نیز تاثیر زیادی دارد. این گیاه دارای طبیعت معتدل است. عرق بیدمشک هم مثل دمنوش سایر گیاهان دارویی با خواص زیادی همراه است که در ادامه به خواص و مضرات عرق بیدمشک به طور کامل می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • کاهش قند خون یکی از خواص عرق بیدمشک
 • درمان کم خونی
 • آرامش روحی با مصرف عرق ‌بیدمشک
 • کاهش درجه تب
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • کاهش دهنده‌ی درد
 • محرک قوای جنسی
 • درمان بی‌خوابی
 • با مصرف عرق بیدمشک پوست زیبا داشته باشید
 • طریقه مصرف عرق بیدمشک

کاهش قند خون یکی از خواص عرق بیدمشک

وقتی قندخون بالا می‌رود، باعث مشکلات زیادی می‌شود. عرق بیدمشک قادر است قند خون شما را کنترل کند. البته به شرط اینکه این نوشیدنی را بدون اضافه کردن قند یا شکر مصرف کنید.

یکی دیگر از فواید مصرف عرق بیدمشک، درمان کم خونی است. این مشکل باعث می‌شود تا گلبول‌های قرمز کم شوند. در این صورت سایر اعضاء بدن قادر به موادغذایی و اکسیژن نیستند

درمان کم خونی

یکی دیگر از فواید مصرف عرق بیدمشک، درمان کم خونی است. این مشکل باعث می‌شود تا گلبول‌های قرمز کم شوند. در این صورت سایر اعضاء بدن قادر به موادغذایی و اکسیژن نیستند. برای اینکه کم خونی درمان شود، باید عرق بیدمشک را به صورت منظم مصرف کنید.

خواص عرق بیدمشک / طبیعت عرق بیدمشک / طریقه مصرف عرق بیدمشک

آرامش روحی با مصرف عرق ‌بیدمشک

بیدمشک گیاهی حاوی ژرانیون، سالیسین، تانن و مقدار کمی اسید اسیتیک است. این مواد برای ساخت داروهای تقویت‌کننده‌های قلب و بهبود درد استفاده می‌شوند. در حالی که به طور طبیعی در بیدمشک وجود دارند. همچنین با مصرف این نوشیدنی خستگی رفع شده و به آرامش ذهنی می‌رسید. برای تاثیر بیشتر آن باید عرق بیدمشک را با یک قاشق عسل طبیعی مصرف کنید.

کاهش درجه تب

یکی از خاصیت‌های عرق‌ بیدمشک کمک به کاهش تب است. در صنعت داروسازی برای تولید داروهای تب‌بر از بیدمشک استفاده می‌شود.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

یکی از خواص عرق بیدمشک کمک به درمان یبوست و بهبود عملکرد دستگاه گوارش است. این نوشیدنی ملین است و می‌تواند روده‌ها را تحریک کند. کسانی که به بیماری انگل روده مبتلا هستند، اگر این عرق را ناشتا مصرف کنند، بیماری آن‌ها درمان می‌شود. همچنین عرق بیدمشک می‌تواند سوءهاضمه را نیز برطرف کند. افراد لاغر اگر این نوشیدنی را قبل از غذا مصرف کنند، اشتهای آن‌ها باز می‌شود.

کسانی که به بیماری انگل روده مبتلا هستند، اگر این عرق را ناشتا مصرف کنند، بیماری آن‌ها درمان می‌شود. همچنین عرق بیدمشک می‌تواند سوءهاضمه را نیز برطرف کند .

کاهش دهنده‌ی درد

عرق بیدمشک یک تسکین‌دهنده‌ی طبیعی است که می‌تواند سردرد و سرگیجه را درمان کند. همچنین این نوشیدنی برای بیماران قلبی مناسب است. با کاهش فشارخون می‌تواند از بروز حملات قلبی جلوگیری کند. این گیاه حاوی مقدار زیادی پتاسیم است که سدیم خون را خنثی می‎کند و از این طریق فشار خون کاهش می‏‌یابد.

کاهش قند خون یکی از خواص عرق بیدمشک

محرک قوای جنسی

یکی از خواص عرق بیدمشک درمان مشکلات جنسی است. کسانی که به مشکلات جنسی مبتلا هستند، اگر عرق بیدمشک مصرف کنند، مشکل آن‌ها تا حدودی بهبود می‌یابد. این نوشیدنی محرک میل جنسی برای مردان است.

درمان بی‌خوابی

یکی دیگر از فواید مصرف عرق بیدمشک، کمک به درمان بی‌خوابی است. طریقه مصرف عرق بیدمشک برای درمان بی‌خوابی به این صورت است که باید ۵۰ گرم بیدمشک خشک‌شده را در یک لیتر آب جوش به مدت ۲ دقیقه بجوشانید. سپس اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشید. این دمنوش را باید از صافی عبور دهید و روزی ۳ بار مصرف کنید. در این صورت با کاهش استرس و آرامش ذهنی بی‌خوابی را درمان می‌کند.

درمان جوش صورت یکی دیگر از خواص عرق بیدمشک است. این عرق با پاکسازی کبد و تصفیه‌ی خون می‌تواند باعث شفافیت پوست شود. اگر جوش روی پوست ایجاد می‌شود، می‌توانید با عرق بیدمشک آن را درمان کنید.

با مصرف عرق بیدمشک پوست زیبا داشته باشید

درمان جوش صورت یکی دیگر از خواص عرق بیدمشک است. این عرق با پاکسازی کبد و تصفیه‌ی خون می‌تواند باعث شفافیت پوست شود. اگر جوش روی پوست ایجاد می‌شود، می‌توانید با عرق بیدمشک آن را درمان کنید.

یکی از خواص عرق بیدمشک کمک به درمان یبوست

طریقه مصرف عرق بیدمشک

برای مصرف عرق بیدمشک باید به صورت زیر عمل کنید:

 • عرق بیدمشک: نصف پیمانه
 • شکر : یک پیمانه
 • آب: دو پیمانه

برای تهیه‌ی این عرق ابتدا آب را بجوشانید و سپس شکر را به آن اضافه کنید. دقت داشته باشید اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، از شکر استفاده نکنید. بعد حل شدن شکر عرق بیدمشک را به آن اضافه کنید. برای خوش طعم شدن شربت به آن کمی گلاب و زعفران هم اضافه کنید تا خوش‌طعم‌تر شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۴ نظرات

Avatar
شهرام تیر ۱, ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰ ب٫ظ

بابت این راهنماییهاتون در مورد عرق بید مشک متشکرم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری تیر ۱, ۱۳۹۹ - ۱:۰۰ ب٫ظ

خواهش میکنم زنده باشید

پاسخ
Avatar
سانی شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۱:۵۵ ب٫ظ

من عرق بیدمشک برند طوبی گستر رو از عطاری خریدم امتحان کردم قبل از خواب نصف بطری عرق بیدمشک رو بخورید و صبح خیلی زود هم ناشتا باز ی لیوان پر بخورید و صبحانه هم تا ۴ ساعت بعد نخورید و باز بقیه بطری عرق بیدمشک رو بخورید مطمئن باشید ۴-۵ ساعت بعده اینکه همه بطری عرق بیدمشک رو که خوردید نتیجه میگیرید

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ - ۴:۳۵ ب٫ظ

ممنون از اظهار نظرتون دوست عزیز

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data