خواص آب هندوانه برای لاغری + بدنسازی + زیبایی پوست

توسط مریم کوهشاری
365 مشاهده

هندوانه یکی از میوه‌های آبدار و شیرین فصل گرم تابستان است. این میوه‌ی عجیب اگر در برابر نور آفتاب قرار بگیرد، خنک می‌شود. اگر به آن نمک بپاشید شیرین می‌شود. از عجایب این میوه همین بس که برای پوست، کبد، لاغری و تناسب اندام هم مفید است. در ادامه به چندین مورد از خواص آب هندوانه می‌پردازیم.

خواص آب هندوانه برای پوست و مو

یکی از فواید مصرف آب هندوانه برای پوست و مو است. به طوری که اگر مقداری از آب آن را بر روی پوست خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را بشویید، تاثیر زیادی در زیبایی پوست دارد. به دلیل اینکه هندوانه منبع سرشاری از آب است، به آبرسانی و جوانسازی پوست کمک زیادی می‌کند.
همچنین به دلیل وجود مقدار زیادی ویتامین ث در این میوه، به کلاژن سازی پوست کمک زیادی می‌کند. این میوه حاوی مقدار زیادی ویتامین A نیز هست. این ویتامین در پاکسازی پوست صورت و رفع خستگی مؤثر است. پس اگر مجبورید در طی روز ساعت‌ها کار کنید، مصرف آب هندوانه را فراموش نکنید.

تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف هندوانه

یکی دیگر از خواص آب هندوانه تقویت سیستم ایمنی بدن است. زیرا هندوانه حاوی مقدار زیادی ویتامین C و ویتامین B6 است. این دو ویتامین تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند. اگر به هر دلیلی در فصل تابستان دچار سرماخوردگی و تب شدید، می‌توانید آب هندوانه مصرف کنید. این کار به درمان سرماخوردگی و تب کمک زیادی می‌کند.

خواص آب هندوانه / خواص آب هندوانه برای لاغری

درمان سنگ کلیه با مصرف آب هندوانه

یکی دیگر از خواص آب هندوانه کمک به درمان سنگ کلیه و مثانه است. این میوه حاوی مقدار زیادی پتاسیم است. به همین دلیل در دفع سموم موجود در کلیه مؤثر است. آنچه باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود، کمبود پتاسیم و افزایش سدیم در بدن است. وقتی هندوانه مصرف می‌کنید، میزان اسید اوریک خون کاهش می‌یابد. در عین حال از تشکیل سنگ‌های جدید در کلیه پیشگیری می‌شود.
شما می‌توانید آب هندوانه را بجوشانید و سپس آن را مصرف کنید. با این روش تاثیر بیشتری در درمان سنگ کلیه دارد. اگر سنگ‌ها ریز و کوچک باشند، با نوشیدن آب جوشیده هندوانه خیلی سریع‌تر دفع می‌شوند.

یکی دیگر از خاصیت‌های آب هندونه کمک به کاهش وزن است. شاید تعجب کنید! زیرا این میوه قندی و شیرین است. پس چطور می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟ اگر شما هندوانه را بعد از غذا میل کند، مسلماً به افزایش وزن منجر می‌شود.

خواص آب هندوانه برای لاغری

یکی دیگر از خاصیت‌های آب هندونه کمک به کاهش وزن است. شاید تعجب کنید! زیرا این میوه قندی و شیرین است. پس چطور می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟ اگر شما هندوانه را بعد از غذا میل کند، مسلماً به افزایش وزن منجر می‌شود. زیرا کالری مورد نیاز بدن را پیش‌تر دریافت کرده‌اید. هندوانه هم حاوی مقدار زیادی قند است که همچنان باعث افزایش وزن می‌شود.
بهترین کار اینست که آب هندوانه را حداقل یک ساعت قبل از غذا میل کنید. اگر آن را در زمان ناشتا مصرف کنید، به لاغری کمک می‌کند. زیرا اشتهای شما را برای مصرف غذا کاهش می‌دهد. همچنین این میوه به دلیل داشتن آب زیاد و کالری کم باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود.

خواص آب هندوانه برای بدنسازی / خواص آب هندوانه برای کبد

خواص آب هندوانه برای کبد

هندوانه از جمله میوه‌هایی است که به تسویه خون و پاکسازی کبد کمک زیادی می‌کند. اگر دچار کبد چرب هستید، در زمان صبح و به صورت ناشتا آب هندوانه میل کنید. این کار باعث دفع مواد زائد و سموم از کبد می‌شود.

درمان یبوست و مشکلات گوارشی

یکی دیگر از خواص آب هندوانه ناشتا کمک به درمان مشکلات گوارشی از جمله یبوست است. آب هندوانه همانند آب معمولی می‌تواند به تر شدن روده‌ی بزرگ کمک کند. در چنین شرایطی روده برای دفع مواد زائد تقویت می‌شود. همچنین باکتری‌های مفید در این عضو افزایش می‌یابد. در واقع با مصرف آب هندوانه، روده‌ها روان‌تر می‌شوند.

یکی دیگر از خاصیت‌های مصرف آب هندوانه در بارداری است. این میوه به کاهش سوزش معده بانوان باردار کمک می‌کند. در بارداری به دلیل بزرگ شدن رحم، به معده فشار وارد می‌شود

خواص هندوانه برای بانوان باردار

یکی دیگر از خاصیت‌های مصرف آب هندوانه در بارداری است. این میوه به کاهش سوزش معده بانوان باردار کمک می‌کند. در بارداری به دلیل بزرگ شدن رحم، به معده فشار وارد می‌شود. به همین دلیل بانوان احساس سوزش سر دل می‌کنند. با مصرف آب هندوانه این مشکل تا حد زیادی بهبود می‌یابد. همچنین یکی از خواص آب هندوانه کاهش حالت تهوع در بارداری است.

خواص آب هندوانه برای پوست و مو

خواص آب هندوانه برای بدنسازی

در سال ۲۰۱۳ یک مطالعه بر روی تاثیر آب هندوانه انجام شد. این تحقیقات نشان داد ورزشکارانی که قبل از شروع تمرینان ورزشی آب هندوانه مصرف می‌کنند، درد عضلانی کمتری را احساس می‌کنند. همچنین این میوه به دلیل داشتن مقدار زیادی پتاسیم از افزایش فشارخون و ضربان قلب جلوگیری می‌کند. اسید آمینه های آرژنین و سیترولین موجود در این میوه از درد عضلانی بعد از ورزش پیشگیری می‌کند.

خوردن هندوانه بعد از غذا

هندوانه یک میوه سرد محسوب می‌شود که برای کسانی که طبع سرد و تر دارند مناسب نیست. همچنین این میوه بعد از مصرف غذاهای لبنی و سرد مثل ماهی توصیه نمی‌شود. فاصله بین خوردن هندوانه بعد از غذا باید حداقل ۲ ساعت باشد. در واقع زمانی که از هضم شدن غذا مطمئن شدید، آب هندوانه را مصرف کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data