چطور اراده کنیم رژیم بگیریم! | چگونه انگیزه لاغری پیدا کنم!؟

توسط سپیده سرداری
3156 مشاهده

اگر تصمیم قطعی برای لاغری دارید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. یا در رژیم لاغری هستید اما احساس می‌کنید انگیزه لاغری خود را از دست داده‌اید. به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را دنبال کنید. شما باید ابتدا ذهن خود را آماده کنید. تا پذیرش و استواری در رسیدن به تناسب اندامی ایده‌آل را تجربه کنید. نداشتن انگیزه برای لاغری به راحتی حل می‎شود. فقط باید آن را بپذیرید. در ادامه ۱۲ راهکار ساده را با هم بررسی می‌کنیم.

از سخت تلاش کردن بپرهیزید!

اگر فکر می‌کنید انگیزه لاغری در شما رو به کاهش است! و تمام سعی خود را می‌کنید تا در رژیم لاغری باقی بمانید! به شما پیشنهاد می‌کنیم یک تا سه روز برای خود استراحت در نظر بگیرید. استراحت در حرکات ورزشی سنگین یا رژیم غذایی.

هر چه قدر که سعی کنید در رژیم لاغری باقی بمانید، از آن گریزان تر می‎شوید. با آرامش کامل برای خود یک استراحت کوتاه و پرهیز از رژیم لاغری درنظر بگیرید. فکر کنید به خود جایزه می‎دهید. بعد از ۲ یا سه روز دوباره به روال عادی خود برگردید. و رژیم غذایی و تمرینات ورزشی را از سر بگیرید.

پرسیدن چند سوال ساده

با پاسخ به این سوالات، تا حد زیادی انگیزه برای لاغری پیدا می‌کنید:

اگر من رژیم لاغری خود را متوقف کنم، ۶ ماه بعد چه حسی خواهم داشت؟

اگر من رژیم لاغری خود را متوقف کنم، سلامتی من چگونه خواهد بود؟

اگر من رژیم لاغری خود را متوقف کنم، خانواده و دوستانم چه نظری خواهند داشت؟

diet-healthy

به آهستگی کاش وزن خواهید داشت، فکرهای بزرگ نکنید!

برای مثال فکر کنید تا ۶ ماه آینده ۱۰ درصد از وزن خود را کاهش می‌دهید. در حالی که بیشتر مردم خیال می‎کنند ۴ برابر این مقدار کاهش می‌یابد. سنگ بزرگی برندارید تا انگیزه لاغری شما در نیمه راه کاهش پیدا نکند.

رژیم غذایی متناسب با سبک زندگیتان دنبال کنید!

با قدم ‌های کوچک و متناسب با سبک زندگی و عادات فردی، کاهش وزن را شروع کنید. برای مثال با تغییرات کوچکی در نوع غذا خوردن شاید بتوانید کالری زیادی بسوزانید.

اگر بخواهید غذاهای مورد علاقه خود را حذف کنید، هوس شما برای خوردن آنها بیشتر شده. و انگیزه شما برای ادامه راه کاهش می‌یابد. پس با قدم‎های کوچک سعی کنید فقط مقدار آن‌ها را کم‌تر کنید.

با قدم ‌های کوچک و متناسب با سبک زندگی و عادات فردی، کاهش وزن را شروع کنید.

با یک برنامه کامل شروع کنید!

شما به یک برنامه کامل نیاز دارید. تمام آن را روی کاغذ بیاورید. علاوه بر رژیم لاغری و ورزش‌های روزانه، از نظر ذهنی هم برنامه ریزی کنید.

دلایل خود را روی کاغذ بنویسید. اهداف خود را کاملا مشخص کنید. این جملات و عبارات بسیار به شما کمک خواهند کرد.

بهتر است رژیم لاغری را جزئی از زندگی شخصی خود و به عنوان یک دوست بپذیرید. کارهای عادی روزانه را انجام داده و هیچ یک از علاقمندی‌های خود را به خاطر آن به تعویق نیندازید.

به قول خود عمل کنید!

اگر در سایر مسائل مربوط به زندگی، کاری هست که نیمه کاره مانده، آنها را انجام دهید. با این کار مغز شما باور می‌کند که شما توانایی انجام کارهای عقب افتاده را دارید. پس می‌توانید روی کاهش وزن هم حساب ویژه باز کنید.

ذهن خود را دلسرد نکنید!

با دیدن تصاویر افرادی که تناسب اندام دارند، به مرور باعث دلسرد شدن شما می‌شود. و تصور می‌کنید که هیچگاه مانند آن‌ها نخواهید شد. سعی کنید به یک نمونه استاندارد و ایده آل از اندام خود فکر کنید. نه یک تصویر ژورنالی!!!

diet-loss-weight

در طول رژیم غذایی خود لذت ببرید!

برای انجام کارهای هیجان انگیز، منتظر تمام شدن رژیم خود نباشید. برای دیدن دوست قدیمی، کلاس رقص و یا هر برنامه‌ای که دارید. در طول رژیم لاغری هم می‌توانید تمام این کارها را انجام دهید. و از این راه لذت ببرید. و اراده لاغری خود را حفظ کنید.

سنگ بزرگی برندارید تا انگیزه لاغری شما در نیمه راه کاهش پیدا نکند.

لباسی که منتظر پوشیدن آن هستید!

خودتان را جلوی آینه با لباس سایز کوچک‌تری که خیلی دوست دارید آن را بپوشید، تصور کنید. این راهکار بسیار عالیست. تجسم این که چقدر احساس خوبی خواهید داشت، در ایجاد انگیزه لاغری موثر است.

تجسم این که چقدر احساس خوبی خواهید داشت، در ایجاد انگیزه لاغری موثر است.

گروهی جلو بروید!

شرکت در یک تصمیم گروهی برای کاهش وزن، موثرتر خواهد بود. سعی کنید با همراهی دوستان یا اعضای خانواده یک تیم برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی تشکیل دهید. در این صورت شانس بیشتری برای ایجاد انگیزه لاغری خواهید داشت.

اعضای خانواده را درگیر کنید!

با همکاری اعضای خانواده رژیم لاغری خود را پیش ببرید. از بچه‌ها کمک بگیرید و برچسب‌های وزن خود را یادداشت کنید. و در دفتری به همراه میزان کالری قرار دهید.

از همسرتان بخواهید شما را تا سالن ورزشی همراهی کنید. آخر هفته با هم غذا درست کنید. انگیزه کاهش وزن را به یک تصمیم جدی تبدیل کرده و با کمک اعضای خانواده برای آن تلاش کنید. سلامتی شما قطعا در محیط خانواده تاثیرگذار است. انگیزه لاغری شما می‌تواند همراهی اعضای خانواده با شما باشد.

تند تند خود را وزن نکنید!

این که شما هر روز از میزان کاهش وزن خود اطلاع داشته باشید، نکته مهمی است. اما بیشتر محققان بر این باورند که هفته‌ای یکبار و یا دو هفته یکبار، خود را وزن کنید. تا انگیزه لاغری شما کاهش پیدا نکند.

عکس بگیرید

می‌توانید از روند کاهش وزن خود عکس بگیرید و در یک آلبوم نگه داری کنید. این عکس‌ها می‌توانند در مسیر لاغری به شما انگیزه بیشتری بدهند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data