خواص کاکل ذرت چیه؟ . از درمان سنگ کلیه تا عفونت ادراری

توسط admin
2738 مشاهده

ما همیشه در مورد خواص ذرت مطالب زیادی را شنیده‌ایم، اما در مورد کامل ذرت چه می‌دانید؟ این قسمت از ذرت همیشه دور انداخته می‌شود. در حالی که خواص بی‌شماری برای سلامت بدن دارد. یکی از خواص کاکل ذرت برای عفونت ادراری و پروستات است. همچنین طبق بررسی‌های صورت گرفته، یکی از خواص این گیاه برای سنگ کلیه است. در ادامه با کرفس همراه شوید تا شما را با خواص کاکل ذرت و طریقه مصرف آن آشنا کنیم.

خواص ذرت برای سنگ کلیه

یکی از خواص کاکل‌های ذرت برای درمان سنگ کلیه است. به طوری که سنگ، التهاب و درد را بهبود می‌دهد. به طور کلی مصرف دمنوش کاکل ذرت می‌تواند دستگاه ادراری را شستشو دهد. طریقه مصرف کاکل ذرت برای سنگ کلیه به این صورت است که باید آن را با آب جوش بپزید. سپس از آبلیمو برای خوش طعم‌کردن این دمنوش استفاده کنید.

یک روش دیگر برای مصرف این گیاه ترکیب آن با آب است که باید در یک شیشه درب بسته بریزید. سپس برای مدت یک هفته در مقابل نور مستقیم نور خورشید قرار دهید. زمان مصرف یک قاشق غذاخوری به آن اضافه کنید تا طعم بهتری پیدا کند. حالا می‌توانید از این دمنوش برای درمان سنگ کلیه میل کنید.

حتما بخوانید: خواص برگ انجیر و طریقه مصرف آن

درمان خونریزی شدید

یکی از دلایل خونریزی شدید، کمبود ویتامین K است که مانع از انعقاد خون می‌شود. کاکل ذرت حاوی مقادیر بالایی از این ماده است که می‌تواند خونریزی شدید را درمان کند. اگر زمان جراحت شدید دچار خونریزی شدید می‌شوید، به مصرف این دمنوش نیاز دارید.

طریقه مصرف کاکل ذرت برای سنگ کلیه

درمان سرماخوردگی و آنفلونزا

یکی دیگر از فواید مصرف دمنوش کاکل ذرت درمان التهاب گلو و سرفه‌های مداوم است. این دمنوش خلط‌آور است و می‌تواند احتقان و سرفه‌های خشک سینه را درمان کند. در زمان سرماخوردگی سه فنجان از این دمنوش را میل کنید. در واقع این گیاه منبع سرشاری از ویتامین ث است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک زیادی می‌کند.

کنترل پرفشاری خون

یکی دیگر از خواص دمنوش کاکل ذرت مصرف آن برای کنترل فشارخون است. سدیم یکی از عوامل افزایش فشارخون است. کاکل‌های ذرت حاوی نوعی ماده به نام فلانوئید است که میزان سدیم در خون را خنثی می‌کنند.

حتما بخوانید: خواص برگ زیتون برای سلامتی که از آنها اطلاع ندارید!

 کاکل ذرت و عفونت ادراری

اگر به بیماری عفونت مثانه و یا مجاری ادراری مبتلا هستید، بهترین درمان خانگی مصرف دمنوش کاکل ذرت است. مصرف این دمنوش می‌تواند ناراحتی و التهاب مجاری ادراری را درمان کند. از سوی دیگر به دلیل ادرار آور بودن می‌تواند باکتری‌ها و عوامل میکروارگانیسم را از مثانه خارج کند. یکی دیگر از خواص مصرف این دمنوش، بهبود بیماری‌های غده پروستات است.

طرز تهیه دمنوش کاکل ذرت

برای اینکه از خاصیت دمنوش این گیاه بهره‌مند شوید، به چند طریق می‌توانید آن را مصرف کنید که عبارتند از:

پختن کاکل ذرت

یکی از روش‌های درست کردن این گیاه مخلوط کردن آن با آب است. به این صورت که برای یک مشت کامل ذرت، دو لیوان آب اضافه کرده و روی حرارت قرار دهید. سپس با آبلیمو آن را میل کنید.

طریقه مصرف کاکل ذرت برای سنگ کلیه

نحوه دم کردن کاکل ذرت

یک روش دیگر برای بهره بردن از خاصیت کاکل ذرت اضافه کردن آب جوش به آن است. سپس روی حرارت قرار دهید تا برای ۲ دقیقه بجوشد. در نهایت شعله را کم کنید تا مثل چای دم بکشد. این دمنوش را ۴ بار در روز میل کنید تا روی بدن تاثیر بگذارد.

حتما بخوانید: خواص برگ مو و روش نگهداری آن برای مدت طولانی

مضرات کاکل ذرت

با وجود چند خاصیت کاکل ذرت این گیاه نباید در چند مورد مصرف شود:

  • زنان باردار از خوردن دمنوش این گیاه خودداری کنند.
  • در صورتی که از داروهای فشارخون مثل فورزماید استفاده می‌کنید، مصرف دمنوش کاکل ذرت مضر است.
  • افرادی که به ناراحتی کلیه مبتلا هستند، باید از خوردن این گیاه خودداری کنند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data