خواص انگور سیاه هسته دار برای دیابت + میگرن + لاغری

توسط مریم کوهشاری
571 مشاهده

انگور قرمز که از اوایل تابستان وارد بازار می‌شود، حاوی خواص زیادی است. این میوه‌ی آبدار و شیرین حتی برای بیماران دیابتی هم خاصیت زیادی به همراه دارد. این میوه تابستانی به دلیل داشتن آب زیاد برای تقویت سیستم گوارش مؤثر است. بسیاری انگور سیاه را خشک کرده و برای فصل زمستان مصرف می‌کنند. جالب است بدانید حتی هسته این میوه هم حاوی مواد مغذی زیادی است. به همین دلیل روغن هسته انگور را از این میوه بدست می‌آورند.

در ادامه به تعداد زیادی از خواص انگور سیاه هسته دار می‌پردازیم.

بهبود بیماری قلبی و پیشگیری از سکته قبلی

وقتی میزان کلسترول مضر خون افزایش می یابد، احتمال سکته قلبی بالا می رود. در حالی که انگور با داشتن اکسید نیتریک از لخته شدن خون جلوگیری می کند. همچنین این میوه حاوی مقدار زیادی فلاونوئید است که نوعی آنتی اکسیدان قوی محسوب می شود. این آنتی اکسیدان به بهبود عملکرد قلب و جریان خون کمک زیادی می کند. چرا که تاثیر رادیکال های آزاد و اثرات مضر کلسترول خون بر روی رگ های خونی را خنثی می کند. از سوی دیگر فلاونوئید موجود در این میوه از تجمع پلاکت‌ها و سموم در خون جلوگیری می‌کند.

یکی از فواید مصرف انگور قرمز کمک به درمان آسم است. این گیاه به دلیل آبدار بودن، به افزایش رطوبت گلو کمک زیادی می‌کند. همچنین میزان رطوبت ریه را نیز افزایش داده و حملات آسم را کمتر می‌کند.

خواص انگور سیاه هسته دار برای درمان آسم

یکی از فواید مصرف انگور قرمز کمک به درمان آسم است. این گیاه به دلیل آبدار بودن، به افزایش رطوبت گلو کمک زیادی می‌کند. همچنین میزان رطوبت ریه را نیز افزایش داده و حملات آسم را کمتر می‌کند. در صورتی که فرد مبتلا به آسم مدام سرفه‌های خشک و بدون خلط دارد، انگور سیاه مصرف کند، مشکل او برطرف می‌شود.

خواص انگور قرمز /  خواص انگور سیاه

تقویت استخوان‌ها با کمک انگور قرمز

یکی دیگر از خواص انگور سیاه کمک به بهبود استخوان‌هاست. زیرا این میوه حاوی مقدار زیادی مس، آهن، منگنز و مواد مغزی دیگر است. این مواد معدنی همگی در استحکام استخوان‌ها مؤثر هستند. اگر افراد میانسال روزانه چند عدد انگور میل کنند، از پوکی استخوان در امان می‌مانند. منگنز موجود در این میوه با افزایش سوخت و ساز پروتئین، بهبود عملکرد سیستم عصبی و کلاژن سازی کمک زیادی می‌کند.

کمک به سیستم گوارشی و رفع یبوست

یبوست اغلب به دلیل خشک شدن مخاط روده‌های بزرگ ایجاد می‌شود. مصرف غذاهای حاوی فیبر به درمان یبوست کمک زیادی می‌کند. انگور سیاه حاوی فیبر محلول است و یک میوه ملین محسوب می‌شود. اسید ارگانیک، قند و سلولز موجود در این میوه بالاست. به همین دلیل یکی از خواص انگور سیاه کمک به عمکرد ماهیچه‌های روده و معده است.

افرادی که همیشه به یبوست مبتلا می‌شوند، می‌توانند مواد غذایی ملین و بخصوص انگور قرمز مصرف کنند. البته افرادی که به اسهال مبتلا هستند، بهتر است از مصرف این میوه خودداری کنند. زیرا فیبر محلول قادر به جذب آب مدفوع نیست. در نتیجه به درمان اسهال کمکی نمی‌کند.

یبوست اغلب به دلیل خشک شدن مخاط روده‌های بزرگ ایجاد می‌شود. مصرف غذاهای حاوی فیبر به درمان یبوست کمک زیادی می‌کند. انگور سیاه حاوی فیبر محلول است و یک میوه ملین محسوب می‌شود.

درمان سوء هاضمه و خواص انگور قرمز

یکی دیگر از فواید مصرف انگورهای سیاه‌رنگ، کمک به هضم غذاست. وقتی میزان اسید معده افزایش می‌یابد، معده قدرت خود برای هضم غذا را از دست می‌دهد. این میوه یک خوراکی زودهضم و سبک محسوب می‌شود. اگر نیم ساعت قبل از غذا یک فنجان آب انگور مصرف کنید، در درمان سوءهاضمه و سوزش معده تاثیر زیادی دارد.

مصرف انگور به دلیل داشتن آب زیاد به رقیق شدن خون کمک زیادی می‌کند. غلظت بالای خون یکی از دلایل شایع سکته قلبی است. اما وقتی مایعات مصرف می‌کنید، از این عارضه پیشگیری می‌شود.

خواص انگور سیاه برای دیابت  / خواص انگور سیاه هسته دار

کمک به درمان سردردهای میگرنی

یکی از خواص انگور قرمز کمک به درمان سردردهای میگرنی است. این بیماری به دلیل برهم خوردن تعادل شیمیایی بدن، تغییرات آب و هوایی، کمبود مواد مغذی، استرس و یا کم خوابی ایجاد می‌شود. انگور سیاه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به درمان سردردهای میگرنی کمک زیادی می‌کند.

یکی دیگر از خواص انگور سیاه هسته دار کمک به روند لاغری است. وقتی در حال کاهش وزن هستید، بدن انرژی زیادی را از دست می‌دهد. زیرا باید از خوردن غذاهای پرکالری خودداری کنید.

کمک به لاغری و کاهش وزن

یکی دیگر از خواص انگور سیاه هسته دار کمک به روند لاغری است. وقتی در حال کاهش وزن هستید، بدن انرژی زیادی را از دست می‌دهد. زیرا باید از خوردن غذاهای پرکالری خودداری کنید. از سوی دیگر مجبورید چربی‌های اضافه را هم بسوزانید. در این زمان باید غذاهای کم کالری اما انرژی زا مصرف کنید.

انگور قرمز از جمله غذاهایی است که کالری کمی دارد. در عین حال با داشتن آهن  سایر مواد مغذی به حفظ انرژی بدن کمک زیادی می‌کند. در زمان کاهش وزن، با مصرف این میوه آهن خون تأمین می‌شود. شما کمتر احساس خستگی و ضعف می‌کنید و قادرید به راحتی گرسنگی را تحمل کنید.

خواص انگور سیاه هسته دار برای دیابت

خواص انگور سیاه هسته دار برای دیابت

یکی دیگر از خواص انگور قرمز کمک به کنترل دیابت است. عصاره این گیاه می‌تواند هیپرگلیسمی را مهار کند. از سوی دیگر قند موجود در این میوه به یکباره وارد خون نمی‌شود. در نتیجه اگر فرد دیابتی به اندازه کمی انگور سیاه مصرف کند، قندخون او بالاتر نمی‌رود. همچنین با بهبود عملکرد سیستم گوارش، به دفع مواد زائد و قندخون اضافه بدن کمک زیادی می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data