خواص عرق بهار نارنج | برای چاقی – پوست – بارداری

توسط مریم کوهشاری
2385 مشاهده

عرق بهار نارنج چه خاصیتی دارد ؟ این عرق (orange blossoms) از شکوفه‌های درخت نارنج بدست می‌آید. به دلیل اینکه سرشار از ویتامین D، C و B است، خاصیت‌های زیادی را به همراه دارد. طبع عرق بهار نارنج گرم و خشک است. به همین دلیل برای بلغمی مزاج‌ها مناسب است. درخت نارنج از برگ، و شکوفه و میوه پر از خاصیت‌های بی‌شماری است. در ادامه به خواص عرق بهار نارنج برای چاقی ، بارداری، پوست و … می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • خواص عرق بهار نارنج برای چاقی
  • تاثیر بهارنارنج در بی‌خوابی
  • درمان سنگ کلیه با عرق بهارنارنج
  • تقویت سیستم ایمنی با عرق بهارنارنج
  • مصرف بهارنارنج در بارداری
  • درمان سردردهای میگرنی
  • خاصیت بهارنارنج برای لاغری
  • خواص عرق بهار نارنج برای پوست
  • خاصیت بهارنارنج برای بانوان
خواص عرق بهار نارنج برای چاقی

خواص عرق بهار نارنج برای چاقی

یکی از خاصیت‌های این عرق بهبود شرایط چاقی و لاغری است. افراد لاغر اگر به مشکلات گوارشی مبتلا باشند، با مصرف این عرق خوش‌عطر می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند. این دمنوش اشتها‌آور است. اگر افراد لاغر آن را در زمان صبحانه مصرف کنند، باعث تقویت معده آن‌ها می‌شود. همچنین عرق بهارنارنج به درمان درد معده، اسپاسم، سوءهاضمه و سکسکه هم کمک می‌کند.

یکی از خاصیت‌های این عرق بهبود شرایط چاقی و لاغری است. افراد لاغر اگر به مشکلات گوارشی مبتلا باشند، با مصرف این عرق خوش‌عطر می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند.

تاثیر بهارنارنج در بی‌خوابی

یکی دیگر از خواص عرق بهارنارنج درمان اختلال کم خوابی است. اگر شب‌ها به بی‌خوابی مبتلا می‌شوید، ممکن است به دلیل استرس و فشار روحی باشد. بهار نارنج تاثیر زیادی در تقویت اعصاب و کاهش استرس دارد. طریقه مصرف عرق بهار نارنج برای درمان کم خواب مصرف آن ۲ ساعت قبل از خواب است. در این صورت روی سیستم عصبی تاثیر مثبت می‌گذارد. این عرق حتی می‌تواند افسردگی را هم درمان کند.

درمان سنگ کلیه با عرق بهارنارنج

یکی دیگر از خواص عرق بهار نارنج برای دفع سنگ کلیه است. البته به شرط اینکه سنگ کلیه یا مثانه کوچک و قابل دفع باشد. در این صورت مقداری از این عرق را با آب کرف مصرف کنید. اگر این خوراکی را ۳-۴ روز و هر روز یک لیوان مصرف کنید، باعث دفع سنگ کلیه و مثانه می‌شود.

خواص عرق بهار نارنج برای چاقی – پوست - بارداری

تقویت سیستم ایمنی با عرق بهارنارنج

یکی دیگر از خواص عرق بهار نارنج تقویت سیستم ایمنی بدن است. این عرق خوش عطر حاوی تعدادی آنتی اکسیدان است که با رادیکال‌های آزاد در بدن مقابله می‌کند. همچنین به دلیل اینکه طبع عرق بهار نارنج گرم و خشک است، در فصل زمستان می‌تواند بدن را در مقابل سرماخوردگی و آنفلونزا مقاوم کند.

مصرف بهارنارنج در بارداری

خواص عرق بهار نارنج در بارداری هم به اثبات رسیده است. در این دوره بانوان دچار تغییر روحی و جسمی می‌شوند. مصرف این عرق معطر باعث آرامش اعصاب بانوان باردار می‌شود. از سوی دیگر با تقویت سیستم ایمنی بدن، از ابتلاء بانوان باردار به بیماری‌های عفونی پیشگیری می‌کند.
طریقه مصرف عرق بهار نارنج در دوره‌ی بارداری به این صورت است که در هفته باید ۳ بار و در هر بار یک فنجان از این عرق را مصرف کنند. بعد از مدتی باعث آرامش اعصاب، رفع افسردگی و اضطراب در آن‌ها می‌شود. زیاده‌روی در مصرف عرق بهارنارنج باعث بالا رفتن فشار خون هم می‌شود. پس باید آن را به اندازه مصرف کنند.

خواص عرق بهار نارنج در بارداری هم به اثبات رسیده است. در این دوره بانوان دچار تغییر روحی و جسمی می‌شوند. مصرف این عرق معطر باعث آرامش اعصاب بانوان باردار می‌شود.

درمان سردردهای میگرنی

یکی از دلایل بروز سردردهای میگرنی نداشتن اعصاب است. در واقع استرس و اضطراب به سردردهای میگرنی دامن می‌زند. برای مقابله با این بیماری باید دمنوش و یا خوراکی‌های آرامش‌بخش مثل عرق بهارنارنج مصرف کنید. این عرق حتی می‌تواند گردش خون را نیز افزایش دهید و در نتیجه به عملکرد بهتر مغز کمک کند. در مواردی هم از تشنج‌های عصبی پیشگیری می‌کند.

خواص عرق بهار نارنج برای چاقی

خاصیت بهارنارنج برای لاغری

خواص عرق بهار نارنج برای چاقی که به آن اشاره کردیم، تنها یکی از خاصیت‌های این عرق معطر است. اما در کنار آن به کاهش وزن نیز کمک می‌کند. به دلیل وجود مقداری آلکالویید (سینفرین و اوکتوپامین) در عرق بهارنارنج، به کاهش وزن بدن کمک می‌کنند. در واقع این عرق باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود. البته به دلیل اینکه اشتها را افزایش می‌دهد، نباید قبل از غذا مصرف شود. بهتر است آن را بعد از غذا مصرف کنید.

ین عرق خوش‌بو تاثیر زیادی در لطافت، زیبایی و جوانسازی پوست دارد. از یک سو به پاکسازی کبد کمک می‌کند. از سوی دیگر جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد.

خواص عرق بهار نارنج برای پوست

این عرق خوش‌بو تاثیر زیادی در لطافت، زیبایی و جوانسازی پوست دارد. از یک سو به پاکسازی کبد کمک می‌کند. از سوی دیگر جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد. دفع مواد زائد از بدن و رفع یبوست نیز تاثیر زیادی در زیبایی و شفاف شدن پوست دارد. از سوی دیگر عرق بهارنارنج لک، جوش پوستی، تیرگی زیر چشم و چین و چروک را نیز از بین می‌برد.

خواص عرق بهار نارنج برای چاقی که به آن اشاره کردیم،

خاصیت بهارنارنج برای بانوان

یکی دیگر از فواید مصرف بهارنارنج برای بانوان، کاهش دردهای پریودی و استرس در این دوره است. تغییرات هورمونی باعث بروز استرس و اضطراب در بانوان می‌شود. قاعدگی اغلب با درد همراه است که عرق بهارنارنج می‌توانند همانند یک دارو و مسکن شیمیایی عمل کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data