۲۵ راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دوم)

توسط حمید صالحی
126 مشاهده

۲۵م راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

لبنیات بخورید

محققان می‌گویند مصرف لبنیات کم چرب از ذخیره شدن چربی در بدن جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب لازم است حتما لبنیات را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید. 

زود شام بخورید

برای اینکه بدن شما فرصت چربی‌ سوزی داشته باشد، آخرین وعده غذایی شما باید حداقل سه تا چهار ساعت قبل از خواب مصرف شود. وقتی دیر غذا می‌خورید و بلافاصله بعد از آن به تختخواب می‌روید نباید انتظار داشته باشید اندام شما متناسب باشد. این عادت برای تنظیم سوخت و ساز بدن شما مضر است. پس سبک زندگی‌تان را کمی تغییر دهید و شام را زودتر از زمان معمول بخورید. 

۲۵ م راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

هنگام صحبت با تلفن راه بروید

اگر قرار است یک ساعت با یک دوست قدیمی گپ بزنید، بهتر است یک جا ننشینید و حداقل کمی قدم بزنید. فرصت خوبی است تا ضمن حرف زدن پای تلفن، کالری هم بسوزانید؛ یک تیر و دو نشان! اگر نمی‌خواهید گوشی تلفن را هنگام راه رفتن دست‌تان بگیرید، از هدست استفاده کنید. 

راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دوم25

ماشین‌تان را تمیز کنید

وقتی در حال شست‌وشو و تمیز کردن اتومبیل‌تان هستید، دست‌های‌تان حسابی به حرکت در می‌آید و این فعالیت‌ها به چربی‌سوزی شما کمک می‌کند. 
 

آب بیشتری بنوشید

افرادی که در طول روز کم آب می‌نوشند و کم آبی بدن را تجربه می‌کنند، سرعت متابولیسم بدن‌شان کاهش می‌یابد. نتایج تحقیقات پژوهشگران آلمانی نشان می‌دهد نوشیدن آب کافی در طول روز سرعت سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. بنابراین بهتر است در روز هفت تا هشت لیوان آب بنوشید. 
 

با احتیاط غذا سفارش دهید

بررسی محققان دانشگاه همیلتون کانادا نشان می‌دهد وقتی یک خانم همراه یک آقا به رستوران می‌رود، برای سفارش غذاهای کم کالری تمایل بیشتری دارد؛ اما وقتی چند خانم همراه هم به رستوران می‌روند، این موضوع را نادیده می‌گیرند؛ بنابراین توصیه می‌شود شیوه‌ای را انتخاب کنید که شما را به سمت انتخاب غذاهای کم کالری هدایت می‌کند. 

آرامش داشته باشید

استرس مداوم سبب ترشح هورمون کورتیزول می‌شود. این هورمون کالری‌ها را به شکل چربی در بدن شما ذخیره می‌کند؛ که البته بیشتر به شکل چربی شکمی ذخیره می‌شوند. اگر می‌خواهید شکمی صاف و بدون چربی داشته باشید، استرس را از خودتان دور کنید. 

۲۵ م راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

پوست میوه‌ها را جدا نکنید

پوست میوه‌ها فیبر بیشتری دارد. وقتی میوه را با پوست می‌خورید، بدن شما برای شکستن فیبرها انرژی بیشتری مصرف می‌کند که این موضوع در کاهش وزن بی‌تاثیر نیست. 

آب بیشتری بنوشید

آشپزی در خانه سبب می‌شود غذای سالم‌تری بخورید و البته هنگام پختن غذا و تمیز کردن ظرف و ظروف و میز آشپزخانه، تحرک شما بیشتر می‌شود. غذا پختن حداقل نیم ساعت شما را ایستاده نگه می‌دارد اما هنگامی که از بیرون غذا سفارش می‌دهید، شاید همین زمان را روی مبل لم بدهید. 

۲۵ م راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

کمتر تلویزیون ببینید

تحقیقات نشان می‌دهد افراد بزرگسالی که میزان تماشای تلویزیون را به نصف کاهش می‌دهند، در طول روز کالری بیشتری می‌سوزانند؛ که این موضوع به کاهش میزان غذا خوردن آنها ارتباطی ندارد. تماشای تلویزیون شما را تنبل می‌کند و سبب می‌شود ساعت‌ها روی مبل بنشینید و تحرک نداشته باشید. 

۲۵ مراه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

کمی فلفل به غذای‌تان اضافه کنید

اگر به غذاهای تند لب نمی‌زنید، برای چربی‌سوزی بیشتر، کمی فلفل قرمز به سالاد یا غذاهای‌تان اضافه کنید. برخی از محققان بر این باورند که غذاهای تند، سوخت و ساز بدن شما را به‌طور موقت افزایش می‌دهند. 

ماهی سالمون بخورید

 در یک تحقیق معلوم شد افرادی که ماهی سالمون می‌خورند، نسبت به کسانی که در رژیم غذایی‌شان گوشت مصرف می‌کنند، کاهش وزن قابل ملاحظه‌ای دارند. این تحقیق در شرایطی انجام شد که میزان کالری مصرفی هر دو گروه یکسان بود. بنابراین در رژیم‌های غذایی کاهش وزن، نقش موثر ماهی سالمون را نادیده نگیرید. 

۲۵ م راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دو

چای سبز بنوشید

در کنار مصرف قهوه، مصرف چای سبز را هم به برنامه غذایی‌تان اضافه کنید. چای سبز ترکیباتی دارد که در تقویت سوخت و ساز بدن تاثیر دارد. طبق مطالعات محققان دانشگاه ژنو در سوییس، مصرف چای سبز یکی از راه‌های خوب برای سوزاندن کالری‌های اضافی است. 

راه ساده برای کالری سوزی (قسمت دوم25

عصرانه بخورید

مصرف میان‌وعده‌های سالم مانند میوه‌ها برای سلامت بدن شما مفید است و به تناسب اندام هم کمک می‌کند. وقتی میان‌وعده‌ها را در رژیم غذایی‌تان داشته باشید، سوخت و ساز بدن‌تان بهتر تنظیم می‌شود و هنگام گرسنگی به سرعت سراغ غذاهای کم‌ارزشی مانند کیک‌های کارخانه‌ای، چیپس، پفک و… نمی‌روید. 

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data