بهترین راه درمان سلولیت پشت ران با ورزش

توسط مریم کوهشاری
1198 مشاهده

سلولیت ران، شکم و باسن بیشتر در بانوان دیده می‌شود. این عارضه پوستی بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی، افزایش وزن، بارداری و یا افزایش سن اتفاق می‌افتد. مهم‌ترین علائم سلولیت پشت پا و سایر نقاط بدن، گودی و یا برجستگی پوست است. این مشکل زمانی پیش می‌آید که بافت‌های پوست از هم گسسته می‌شود و به سمت عضلات حرکت می‌کند. چربی‌ها نیز بین عضلات و پوست قرار می‌گیرند که ظاهر پوست پرتقالی ایجاد می‌کند. در ادامه به چندین روش درمان سلولیت پشت ران با ورزش می‌پردازیم.

حرکت لانگز برای درمان سلولیت

یکی از بهترین روش‌های درمان قطعی سلولیت با ورزش حرکت لانگز است. برای حرکت این ورزش ابتدا بایستید و سپس یکی از پاها را یک قدم به جلو ببرید و خم کنید. پای دیگر هم باید به سمت عقب کشیده شود. دست‌ها را روی پای جلو قرار دهید. تمام وزن برای بر روی پای عقب باشد. در این حالت باید بالاتنه صاف بماند. به مدت ۵ ثانیه در همین حالت بایستید و سپس جای پاها را با هم عوض کنید. این ورزش را ۱۵ مرتبه در ۳ ست برای هر پا انجام دهید.

حرکت اسکات

یکی دیر از روش‌های درمان سلولیت پشت ران با ورزش حرکت اسکات است. در این ورزش باید یک وزنه یا یک بطری پر از آب را در قسمت قفسه سینه نگهدارید. سپس به حالت چمباتمه قرار بگیرید. وزنه باید بیشتر از ۳ کیلوگر وزن داشته باشد. هر ۳ ثانیه یکبار زانوها را خم کنید و به حالت نیمه نشسته قرار بگیرید. سپس به آرامی به حالت قبل برگردید. این ورزش را در ۳ ست ۲۰ تایی انجام دهید.

درمان سلولیت پشت ران با ورزش

ورزش ددلیفت رومانیایی یک پایه

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن سلولیت با ورزش، انجام ورزش ددلفیفت یا همسترینگ است. در این ورزش باید به حالت ایستاده قرار بگیرید. سپس پای چپ را از روی زمین بردارید. یک وزنه ۳-۴ کیلوگرمی را در دست چپ نگه‌دارید. زانو باید صاف باشد. بالاتنه را به سمت پایین ببرید. به طوری که به پای راست برسید. در این حالت پای چپ به طور خودکار به سمت عقب می‌رود.

این حرکت را در ۳ ست ۱۵ تایی برای هر دو پا انجام دهید.

انجام حرکت پرش، چمباتمه زدن و شنا سوئدی

بپرش، چمباتمه زدن و شنا سوئدیبا هم یکی دیگر از ورزش‌ها برای درمان سلولیت پا و ران است. این ورزش را که باید در ۳ ست ۱۵ تایی انجام دهید، به مرور زمان سلولیت پوست را از بین می‌برد. این ورزش متابولیسم کل بدن را افزایش می‌دهد. در این ورزش پرش، چمباتمه زدن و شنا سوئدی با هم انجام می‌شود. ابتدا به حالت چمباتمه زدن قرار بگیرید.

بهترین روش‌های درمان قطعی سلولیت با ورزش حرکت لانگز است

وزرش Extension Hip

یکی دیگر از راه‌های درمان سلولیت پا، باسن و ران انجام ورزش Extension Hip است. در این ورزش ابتدا باید رو به شکم بر روی زمین دراز بکشید. بازوها را در دو طرف بدن قرار دهید. زانوی پای راست را خم کرده و پای چپ را صاف و بعد آن را چند سانتی‌متر از زمین بلند کنید. به طوری که باسن هم به سمت بالا برود و یک خط مستقیم از شانه تا زانو ایجاد شود. بعد از ۱۰ ثانیه دوباره به حالت قبل برگردید. این حرکت را برای پای دیگر هم انجام دهید.

حرکت لانگز برای درمان سلولیت

انجام ماساژ روزانه

یکی دیگر از روش‌های درمان سلولیت پشت ران انجام ماساژ روزانه است. برای این کار می‌توانید از دستگاه‌های ماساژور استفاده کنید. زیرا این دستگاه‌ها به کشش بافت‌های زیرین پوست کمک زیادی می‌کند. همچنین باعث بهبود جریان خود و تخلیه غدد لنفاوری می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد اگر با ماساژ بتوانید غدد لنفاوی را تخلیه کنید، به درمان سلولیت در عرض ۲ هفته کمک زیادی می‌کند. محققان طی یک تحقیق بر روی ۱۵ نفر که به سلولیت پا و ران مبتلا بودند، از روش ماساژ استفاده کردند. در این روش از دستگاه ماساژور مکانیکی و فوم غلتک استفاده شده بود. ماساژ باعث شکستن چسبندگی کلاژن پوست و سس شدن بافت‌های پیوندی مقاوم می‌شود. در نتیجه به مرور زمان در درمان سلولیت پشت ران موثر است.

سایر ورزش‌ها برای درمان سلولیت

یکی دیگر از روش‌های درمان سلولیت انجام ورزش‌های ساده‌ای است که انجام آن‌ها از عهده هر کسی برمی‌آید. این ورزش‌ها عبارتند از:

  • شنا کردن
  • دوچرخه سواری
  • پیاده‌روی
  • آهسته دویدن
  • رقصیدن

این ورزش‌ها عضلات را نسبت به چربی تقویت می‌کند. از سوی دیگر با سفت و صاف کردن پوست باعث از بین رفتن سلولیت پوست می‌شود. به طور کلی بهترین راه مقابله با سلولیت افزایش فعالیت بدنی است. در این صورت میزان چربی‌های ذخیره شدن بدن از طریق فعالیت بدنی از بین می‌روند. در نتیجه به درمان سلولیت کمک زیادی می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data