درمان قطعی سلولیت با ساده ترین روش ها در خانه

توسط مریم کوهشاری
2278 مشاهده

سلولیت پشت ران یک بیماری پوستی بی‌خطر است. اما باعث بوجود آمدن گودی و یا برجستگی گوشتی در قسمت ران، باسن و حتی روی شکم می‌شود. این بیماری پوستی بیشتر در زنان شایع است. سلولیت اگر به عفونت کشیده شود، برای فرد خطرناک می‌شود. در مواردی که خفیف باشد، مشکلی را ایجاد نمی‌کند. بسیاری از پزشکان پماد رتینول برای از بین بردن سلولیت پشت ران نام می‌برند. در ادامه به توضیح بیشتر این بیماری پوستی و درمان قطعی آن می‌پردازیم.

سلولیت پشت ران چیست؟

سلولیت با برجسته کردن و یا گود کردن پوست شباهت زیادی به بافت پنیر یا پوست پرتقال دارد. این عارضه بیشتر در قسمت‌های نرم پوست ران (پشت ران)، شکم و باسن ایجاد می‌شود. بسیاری سلولیت را با ترک پوستی اشتباه می گیرند. در حالی که این دو با هم تفاوت دارند. از علائم اصلی سلولیت پوستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین رفتن صافی و لطافت پوست
  • ایجاد گودی و یا قلوه‌های کوچک بر روی پوست
  • تغییر رنگ پوست به کبودی
سلولیت پشت ران یک بیماری پوستی بی‌خطر است

چرا سلولیت روی پوست ایجاد می‌شود؟

هنوز محققان موفق به کشف دلایل ایجاد این مشکل پوستی نشده‌اند. با این وجود بسیاری بر این عقیده هستند که وقتی طناب‌های رشته‌ای پوست از هم گسسته می‌شود، باعث اتصال پوست به عضلات زیرین می‌شود. این حالت زمانی است که پوست چربی بین پوست قرار می‌گیرد. این چربی به پوست فشار وارد می‌کند و باعث برآمدن پوست می‌شود.

در عین حال طناب‌های رشته‌ای پوست به سمت پایین (عضلات) حرکت می‌کنند. به همین دلیل روی قسمتی از پوست گودی دیده می‌شود.

یکی دیگر از دلایل ایجاد سلولیت پشت ران، به عوامل هورمونی بستگی دارد. زیرا تغییرات هورمون باعث ایجاد تغییر در بافت و ساختار پوست می‌شود. وزن، چاقی و ایجاد توده‌های عضلانی هم باعث ایجاد سلولیت پوستی می‌شود. بارداری هم می‌تواند باعث بوجود آمدن این عارضه پوستی شود.

آیا سلولیت خطرناک است؟

همانطور که گفتیم تا زمانی که سلولیت عفونتی نشود، این عارضه پوستی خطرناک نیست. اما زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از آنجایی که بیشتری حجم چربی در بدن زنان در قسمت ران، باسن و شکم است، سلولیت هم در آن‌ها در این نواحی ایجاد می‌شود.

یکی از مشکلاتی که در نتیجه سلولیت ایجاد می‌شود، از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست است.

برای درمان قطعی سلولیت چکار کنیم؟

 برای از بین بردن سلولیت پشت ران راه‌های زیادی وجود دارد. بهترین راه‌ها از نظر ما عبارتند از:

لاغری و کاهش وزن برای درمان سلولیت

همانطور که گفتیم چاقی و اضافه وزن تنها یکی از دلایل بوجود آمدن سلولیت پشت ران، باسن یا شکم است. بنابراین اگر به این دلیل دچار سلولیت شده باشید، بهترین راه درمان کاهش وزن است. در این صورت بدن چربی‌های اضافه خود را از دست می‌دهد. بنابراین برآمدگی‌هایی که در نتیجه فشار چربی به پوست ایجاد می‌شود، از بین می‌رود.

برای این کار باید یک رژیم غذایی سالم و ورزش را همزمان با هم انجام دهید.

دلایل ایجاد سلولیت پشت ران

از بین بردن سلولیت پشت ران با ورزش

یکی دیگر از راه‌ها برای درمان قطعی سلولیت پوستی ورزش کردن است. در اینجا به چند تمرین ورزشی موثر برای درمان این عارضه پوستی می‌پردازیم.

انجام ورزش اسکوات

سلولیت و درمان آن با اسکوات باید به صورت زیر انجام شود:

ابتدا بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. حالا انگشتان پا را به سمت جلو ببرید. به حالت روی صندلی نشستن (نیم خیز) بمانید. به گونه‌ای که از ناحیه زانو نتوانید انگشتان پا را ببنید. چند ثانیه در همین حالت بمانید و سپس بایستید.

ورزش اسکات پرش

یکی دیگر از راه‌های درمان قطعی سلولیت ورزش اسکات پرش است. برای این کار در حالت چمباتمه زدن بایستید. سعید کنید تا جایی که می‌توانید به بالا بپرید. به مرور سرعت خود را بیشتر کرده و بالاتر بپرید.

درمان سلولیت ران با قهوه

یکی دیگر از روش‌های از بین بردن سلولیت پشت ران استفاده از اسکراب قهوه است. برای این کار ابتدا باید دستور درست کردن اسکراب قهوه را یاد بگیرید.

برای درمان قطعی سلولیت چکار کنیم؟

طرز تهیه اسکراب قهوه

یک فنجان قهوه با نصف فنجان روغن نارگیل یا روغن بادام شیرین ترکیب کنید. سپس ۳ قاشق غذاخوری شکر به آن بریزید. داخل این مواد ۴-۸ قطره روغن دارچین و ۸ قطره روغن نارگیل بریزید. این پماد می‌تواند تا حد زیادی به درمان قطعی سلولیت پوستی کمک کند.

مواد را داخل یک کاسه بزرگ بریزید و خوب هم بزنید. برای درمان سلولیت ران با قهوه ابتدا به حمام بروید. ناحیه مورد نظر را بشویید و با آب گرم ماساژ دهید. حالا اسکراب قهوه را به آن بزنید و به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ دهید. بعد از یک ساعت مجددا به حمام رفته و ناحیه موردنظر را بشویید. بعد از خشک شدن به پوست کرم نرم‌کننده بزنید. این کار را در هفته ۳ بار انجام دهید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data