آیا درمان معده درد با عسل امکان‌پذیر است؟

توسط حمید صالحی
403 مشاهده
بعد از سردرد، معده درد مزمن، یکی از بدترین و ناتوان کننده‌ترین دردهایی است که می‌تواند هر روزمان را دچار اختلال کند. معده درد که در بیشتر موارد به آن «شکم درد» هم می‌گویند، مشکلی است که پیدا کردن درمانش کار سختی است مگر اینکه دلیلش را بدانید. اگر همیشه یکی دو راه حل برای معده درد، دم دست‌تان داشته باشید، می‌توانید در همان مرحله‌ی شروع، برطرفش کنید.
معده درد آنقدر متداول است که همه زمانی آن را تجربه کرده‌اند و دلایل فراوانی می‌تواند داشته باشد. بیشتر این دلایل جدی نیستند و علائم آن فورا برطرف می‌شوند. این دلایل طیف گسترده‌ای دارند؛ از بدهضمی و سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر گرفته تا ورم معده (گاستریت) و ریفلاکس اسید معده (GERD) و … به طور کلی، معمولا نیازی نیست برای پیداکردن راه حل این درد فراتر از آشپزخانه‌تان بروید.

آیا درمان معده درد با عسل امکانپذیر است؟

هنگام بروز ورم معده مشکلاتی مثل سوزش، درد و حتی خونریزی از معده می‌تواند رخ دهد و در طولانی مدت می‌تواند منجر به زخم معده در افراد شود.
علائم حاد ورم معده عبارت است از عدم احساس گرسنگی، استفراغ، وجود خون در استفراغ و یا مدفوع، سوزش معده، احساس درد، کم خونی و کاهش سطح گلبول‌های قرمز و هموگلوبین همگی می‌تواند نشان دهنده مشکل در معده فرد باشد.

آیا درمان معده درد با عسل امکانپذیر است؟

راه درمان معده درد با عسل !

طب سنتی ایرانی برای درمان این مشکل راه‌های مختلفی از جمله استفاده از خوراکی‌هایی همچون عسل را تجویز کرده. طبق توصیه اطبای سنتی برای این کار دو قاشق غذاخوری عسل را به آب گرم اضافه کرده و هر روز قبل از وعده صبحانه به صورت ناشتا بنوشید، این کار باعث کاهش اسیدیته شدن معده می‌شود، عسل خاصیت درمانی نیز دارد و می‌تواند زخم‌های ایجاد شده در معده را درمان کند.

آیا درمان معده درد با عسل امکانپذیر است؟

گروه دیگری از پزشکان سنتی ایران مصرف عسل و پودر دارچین را توصیه می‌کنند. به گفته این افراد عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، توانایی درمان زخم معده را نیز داراست.
گروه سوم از این پزشکان توصیه می‌کنند یک قاشق غذاخوری پودر ریحان خشک شده که در نصف لیوان آب دم شده باشد را صاف کنید و آن را به دو قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید و روزانه یک الی یک و نیم لیوان از این مخلوط را مصرف کنید که درمان کننده ورم معده، روده و یبوست است.

آیا درمان معده درد با عسل امکانپذیر است؟

 هرچند هیچ یک از این روش‌ها در طب امروزی اثبات شده نیستند و به عوان درمان قطعی آسیب‌هایی همچون معده درد، روده درد یا یبوست نیستند اما، وجود عسل در تمامی دستورالعمل‌های گفته شده در طب سنتی، به عنوان راه‌حل درمان معده درد، روده درد و یبوست می‌تواند نشانه‌ای از کمک کردن عسل به تسکین درد معده، روده و یبوست و یا حتی کمک کردن عسل به درمان معده درد، روده درد و یبوست باشد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data