۵ چالش انگیزشی و الهام‌بخش؛ برای‌ آنهایی که خود را دوست دارند!

توسط مینا صیادی
395 مشاهده

۵ چالش انگیزشی و الهام‌بخش؛

برای‌ آنهایی که خود را دوست دارند!

این روزها در فضای مجازی با چالش‌های مختلفی از چالش آب یخ تا چالش گیاهروز برخورد می‌کنیم. همه‌ی این چالش‌ها تلاش دارند که به ذهن و فکر تلنگری بزنند تا نگاه ما را نسبت به یک مساله مشخص در مسیر مثبت تغییر دهند.
اغلب افرادی که مدتهاست با مشکل تناسب‌اندام، کاهش یا افزایش وزن درگیر هستند، عمدتا آنقدر در وضعیت ظاهری و فیزیکی خود غرق شده‌اند که کمتر به شرایط ذهنی و روحی خود فکر می‌کنند که این مساله ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. ۵ چالشی که در این مقاله خواهیم خواند مخصوص این گروه از افراد است.
۱-    هر زمان که خواستید خود را برای انجام کاری، شماتت کنید، یک جمله‌ی مثبت به خودتان بگویید.
حتما شنیده‌اید که بزرگ‌ترین منتقد هر فردی، خود اوست. اگر چیزی درست پیش نمی‌رود لزوما شما مقصر آن نیستید یا حتی اگر باشید نیازی به شماتت یا تحقیر خودتان نیست. هر زمان در این شرایط قرار گرفتید و این کار را با خود کردید، به یاد بیاورید آیا راضی می‌شوید آن توهین را به دوست صمیمی خود بکنید؟‌ اگر پاسخ‌تان منفی است پس هرگز آن توهین را به خودتان نکنید! در برابر این رفتار مبارزه کنید. هر بار که می‌خواهید به خود توهین کنید، به جای توهین یک جمله‌ی مثبت و دل‌نشین به خودتان بگویید. خودتان را دوست داشته باشید.
۲-    از خودتان عکس بگیرید.
من با سلفی و عکس تعریف می‌شوم! گرچه معنای این جمله چندان واضح نیست اما می‌تواند پیام جالبی را برساند! زمانی که سرحال و خوشتیپ آماده‌ی رفتن به مهمانی هستید از خودتان عکس بگیرید! زمانی که تازه از خواب بیدار شده‌اید نیز یک سلفی دیگر از خود بگیرید! چیزهایی که در مورد خودتان در هر دو عکس دوست دارید را بشناسید و به آنها فکر کنید. با دوستان و خانواده‌ی خود در شرایط خوب و سخت عکس بگیرید. عکس‌ها را مرور کنید تا عشق و حمایت به یکدیگر و به خودتان را به خود یادآوری کنید.
۳-    با اطرافیان خود صحبت کنید.

آیا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در مورد موضوعی با کسی صحبت کنید اما احساس خجالت، ترس یا عدم اعتماد به نفس به شما دست داده و مانع از انجام این کار شده است؟ در مورد احساسات به خود اطمینان کنید و به مرور و با بیان کردن آنها به صورت بلند و به دیگران، این کار را تمرین کنید. صحبت‌های شما می‌تواند راجع به هر چیزی مانند فمینیسم، تصویر بدن، مسائل جهان و … باشد.
۴-    هر چیزی که دوست دارید را بپوشید!

احتمالا برای شما هم پیش‌ آمده است که عاشق یک لباس شوید اما از ترس واکنش اطرافیان یا متناسب نبودن لباس با اندام‌تان، آن را نپوشید و از خواسته‌ی قلبی خود بگذرید. فرقی ندارد که رنگ لباس متفاوت یا تنگ‌، کوتاه یا بلندتر از لباس‌های همیشگی شما است. یک روز تصمیم بگیرید که با این ترس خود مبارزه کنید. لباس مورد علاقه و احتمالا غیر معمول خود را بپوشید و مدام با خود تکرار کنید که علی‌رغم نظرها و قضاوت‌های اطرافیان، من در این لباس احساس زیبایی و اعتمادبه‌نفس می‌کنم!
۵-    یک روز ثابت و برنامه‌ی منظم برای انجام کارهایی که دوستشان دارید، تنظیم کنید.
اگر شاغل یا دانشجو هستید، دلیل نمی‌شود که زیبایی‌ها و ظرافت‌های زندگی را از دست بدهید! یک لیست از کارهایی که دوست دارید را بنویسید و در روز مشخص آنها را انجام دهید و به آن پایبند باشید. مانیکور و پدیکور کنید! با یک پازل یا اسباب‌بازی که همیشه آن را دوست داشتید، بازی کنید! به یک دوست که مدتهاست از او بی‌خبرید زنگ بزنید. به اسپا بروید. مطمئن باشید که در پایان این روز احساس رضایت و آرامشی به شما دست می‌دهد که مدت زیادی است که آن را تجربه نکردید!

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data