صبحانه رژیمی برای چربی سوزی در یک ماه

توسط admin
712 مشاهده

صبحانه یکی از مهم‌ترین وعده‌هایی غذایی است که برخی آن را به اشتباه حذف می‌کنند. این وعده غذایی انرژی تمام روز را تأمین می‌کند. برخلاف اینکه همه فکر می‌کنند حذف صبحانه باعث لاغری می‌شود، در روند افزایش وزن تاثیر می‌گذارد. پس به جای حذف به فکر صبحانه رژیمی برای چربی سوزی باشید. مصرف صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات و یا با حداقل کربوهیدرات می‌تواند به روند لاغری کمک زیادی کند. در ادامه به چندین صبحانه رژیمی برای لاغری می‌پردازیم.

اصول چربی سوزی را می‌دانید؟ ورزش و تغذیه مناسب برای افزایش سوخت و ساز بدن

اینجا بخوانید!

برای لاغر شدن صبحانه چه بخوریم؟

صبحانه برای چاقی یا لاغری نیست. بلکه هدف اصلی از آن تأمین انرژی روزانه و تقویت حافظه و مغز است. قدرت مغز تا حد زیادی به صبحانه بستگی دارد. وقتی مواد مغذی در ابتدای صبح به مغز نمی‌رسد، قدرت بازیابی و به خاطر سپردن اطلاعات را ندارد. به همین دلیل نباید این وعده را به بهانه لاغر شدن حذف کنید.

در عوض می‌توانید صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات مصرف کنید. بهترین صبحانه‌های رژیمی برای لاغر شدن عبارتند از:

خوردن تخم مرغ

یک صبحانه رژیمی برای چربی سوزی تخم‌مرغ است. این غذا سرشار از انواع ویتامین و مواد معدنی مهم مثل سلنیوم، ریوفلاوین و پروتئین است. مصرف تخم مرغ در زمان صبحانه باعث افزایش انرژی بدن می‌شود و در کاهش اشتها برای صرف وعده ناهار تاثیر دارد.

مطالعاتی که بر روی ۳۰ زن با اضافه وزن بالا انجام شد، نشان داد مصرف تخم‌مرغ در زمان صبحانه باعث کاهش اشتها می‌شود. از سوی دیگر افرادی که در یک دوره ۸ هفته‌ای تخم مرغ می‌خوردند، میل کمتری برای خوردن شیرینی داشتند. این موضوع می‌توانست بر روی کاهش وزن آن‌ها تاثیر بگذارد. البته برای کاهش وزن باید تخم‌مرغ آب پز میل کنید.

صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات

مصرف جوانه گندم با شیر کم چرب

یک روش برای طرز تهیه صبحانه رژیمی ساده استفاده از جوانه گندم است. این ماده به دلیل داشتن مواد معدنی مثل منگنز، تیامین و سلنیوم فواید بی‌شماری را برای سلامت بدن به همراه دارد. همچنین جوانه گندم حاوی مقدار زیادی فیبر است (در هر ۲۸ گرم، ۴ گرم فیبر) که به دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد دریافت فیبر به کاهش اشتها کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید جوانه گندم را با ماست یا شیرکم چرب ترکیب کرده و میل کنید.

صبحانه رژیمی برای چربی سوزی با موز

موز میوه‌ای سرشار از فیبر و کم کالری است. خوردن این صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات می‌تواند انرژی روزانه را تأمین کند. فیبر موجود در آن باعث کاهش اشتها و دفع مواد مضر از بدن می‌شود. در یک موز متوسط تقریبا بیش از ۱۰۰ کالری و ۳ گرم فیبر وجود دارد. این مقدار می‌تواند ۱۲ درصد از فیبر روزانه را تأمین کند.

برای طرز تهیه صبحانه بدون نان می‌توانید یک عدد موز را در نصف فنجان شیر کم چرب له کنید. این صبحانه علاوه بر لاغری به سلامت بدن هم کمک زیادی می‌کند.

طرز تهیه صبحانه رژیمی ساده

مصرف ماست برای صبحانه

یک صبحانه رژیمی برای لاغری ماست است. شما حتی اگر ماست خامه‌ای را هم در زمان صبحانه میل کنید (یک فنجان) باز هم باعث چاقی نمی‌شود. زیرا ماست فاقد کربوهیدرات است و از سوی دیگر به دلیل داشتن پروتئین به سلامت بدن کمک زیادی می‌کند. خوردن ماست حتی در بین وعده صبحانه و ناهار هم باعث کاهش گرسنگی در زمان ناهار می‌شود. برای طرز تهیه این صبحانه رژیمی می‌توانید آن را با جوانه گندم ترکیب کرده و بخورید.

درست کردن اسموتی

اسموتی‌ها هم می‌تواند یک صبحانه رژیمی برای چربی سوزی باشد. روش‌های زیادی برای طرز تهیه صبحانه ساده برای لاغری وجود دارد. شما به هر میوه‌ای که علاقمند هستید، در زمان صبحانه آن را مصرف کنید. اسموتی نوعی نوشیدنی ترکیبی است. برای درست کردن آن می‌توانید یک فنجان شیر کم چرب را با یکی از میوه‌های دلخواه خود ترکیب کنید. اغلب افراد توت فرنگی و یا دانه چیا را انتخاب می‌کنند. این صبحانه به دلیل داشتن فیبر و پروتئین به لاغری کمک می‌کنند.

صبحانه رژیمی برای لاغری

مصرف انواع توت در صبحانه

یک صبحانه رژیمی بدون کربوهیدرات استفاده از انواع توت است. خانواده توت شامل توت فرنگی، بلوبری، توت سیاه و تمشک است. این میوه‌ها همگی حاوی مواد مغذی هستند که نیاز بدن را برآورده می‌کنند. در عین حال در روند کاهش وزن هم مؤثر هستند. از آنجایی که توت حاوی مقادیر بالایی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و فیبر هستند، به کاهش اشتها کمک زیادی می‌کنند.

همچنین مصرف توت در پاکسازی کبد هم تاثیرگذار است و این موضوع در دفع چربی‌های اضافه از بدن تاثیر دارد. شما می‌توانید برای طرز تهیه صبحانه رژیمی ساده یکی از انواع توت را با ماست یا شیر ترکیب کرده و بخونید.

برای لاغر شدن صبحانه چه بخوریم

خوردن گریپ فروت

یک صبحانه رژیمی برای چربی سوزی گریب فروت است. زیرا یکی از میوه‌های کم کالری است که مقدار زیادی آب و فیبر دارد. این دو ویژگی باعث می‌شود که مصرف گریپ فروت در زمان صبحانه تاثیر زیادی در لاغری داشته باشد. در یک مطالعه ۱۲ هفته‌ای مشخص شد افرادی که در طی این مدت هر روز به اندازه ۲۰۰ گرم گریپ فروت مصرف کردند، ۵ برابر افرادی که این میوه را نخورده بودند، در کاهش وزن موفق‌تر بودند.

در پایان

بیشتر این صبحانه‌های رژیمی بدون کربوهیدرات از میوه‌ها، شیر و ماست کم چرب بودند. شما می‌توانید به سراغ مواد غذایی دیگری هم بروید که در عین مفید بودن، کالری کمتری داشته و همچنین فاقد کربوهیدرات باشند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data