لاغری شکم با گیاهان دارویی

توسط حمید صالحی
1647 مشاهده

کاهش وزن کار سختی به نظر می‌رسد و حفظ آن نیز شبیه مبارزه است. به خصوص چربی شکم که سرسختانه برجای می‌ماند و به سرعت از بین نمی‌رود. نه تنها از نظر زیباشناختی که از نظر سلامتی لاغری شکم حائز اهمیت است. چربی، اضافه وزن و چاقی در طولانی مدت مضر هستند. همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. یک رژیم غذایی سالم و متعادل، کلید کاهش وزن و روشی سالم است. برای لاغری شکم، گیاهانی وجود دارد که باید در رژیم روزانه خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که از این داروهای اساسی پیروی می‌کنید تا نتایج موثری بدست آورید. این گیاهان به شما کمک می‌کنند که آن چربی‌های سرسخت را بسوزانید.

در اینجا چند داروی گیاهی وجود دارد که می توانید برای لاغری شکم استفاده کنید:

گیاه قاصدک به لاغری شکم کمک می‌کند

چای قاصدک خواص زیادی دارد. این ماده باعث فعالیت مثانه شده و با این کار کمک می‌کند که سموم از بدن شما خارج شود. روند سم‌زدایی میزان آب اضافی بدن را کم کرده، باعث تسکین نفخ شکم می‌شود.

نقش گورمر – میوه معجزه- یا شاخ قوچ در لاغری شکم

گورمر یک گیاه آیروداتیک است که باعث سرکوب اشتهای شما می‌شود و به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند. می‌توان برگ‌های تازه گورمر را جوید. معروف است که این گیاه باعث کاهش قند خون می‌شود.

آب گشنیز به شما در سوزاندن کالری کمک می‌کند

گشنیز بخورید

نوشیدن آب گشنیز به شما در کاهش وزن کمک می‌کند. گفته می‌شود که میزان متابولیسم شما را افزایش می‌دهد. همچنین به شما در سوزاندن کالری کمک کرده باعث لاغری شکم می‌شود. اگر طعم آب گشنیز را دوست ندارید ، یک لیمو در آن بچلانید.

گیاه گوگول یا مُقل هندی

خوردن گیاه گوگول یا مُقل هندی

گیاه گوگول باعث می‌شود چربی به عنوان سوخت برای تأمین انرژی و تقویت سوخت و ساز بدن استفاده شود. می‌توانید این گیاه را با یک لیوان آب یا شیر یا یک قاشق چایخوری عسل میل کنید.

نقش تریفالا در لاغری شکم

ممکن است تا به حال چیزی از Triphala نشنیده باشید. تریفالا ترکیب گیاهی شامل سه گیاه دارویی بومی هند است. این گیاه برای درمان مشکلات دستگاه گوارش استفاده می‌شود . همچنین اگر از مشکلات پوستی ناشی از دستگاه گوارش، رنج می‌برید این گیاه می‌تواند به شما کمک کند.‌ یک قاشق چایخوری تریفالا را در یک لیوان آب گرم حل کرده و یک ساعت بعد از شام بنوشید.

نعنا و لاغری شکم

نعناع در لاغری شکم چه نقشی ایفا می‌کند

معروف است که نعناع برای هضم غذا مفید است و میزان متابولیسم شما را کنترل می‌کند. این دو عامل برای کاهش وزن مهم هستند. همچنین نعنا درد‌های شکمی را کاهش می‌دهد. بنابراین هر روز یک قاشق چای‌خوری نعناع را با یک تکه آب لیمو میل کنید.

چای سبز و لاغری شکم

چای سبز بنوشید

چای سبز نوشیدنی کاملِ سم‌زدایی است که به لاغری شکم کمک می‌کند. چای سبز سوخت و ساز بدن شما را سرعت بخشیده و به کبد شما در سوزاندن چربی کمک می‌کند. هر روز چهار تا پنج فنجان چای سبز همان چیزی است که برای دیدن فواید آن لازم دارید.

گیاهان دارویی و لاغری شکم

زردچوبه و نقش آن در لاغری شکم

کورکومین یک ماده ضد التهابی است که از گیاه زردچوبه استخراج میشود. ای ماده یک پلی فنول قدرتمند است که ماده مغذی چربی را مهار می‌کند. مصرف زردچوبه به لاغری شکم کمک کرده و همچمنین باعث افزایش جریان صفرا در شکم می‌شود.

نقش آب در لاغری شکم

و در آخر توصیه می‌کنم نوشیدن هشت لیوان آب در هر روز را فراموش نکنید. نوشیدن هشت لیوان آب در روز به هضم شما کمک می کند؛ نفخ را کاهش می دهد و عملکرد متابولیسم را به بهترین شکل ممکن نگه می‌دارد. جایگزین کردن آب به جای نوشیدنی‌های قندی باعث کاهش کالری روزانه شماست. همچنین منجر به کاهش وزن و لاغری شکم می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data