نحوه لاغری شکم با تردمیل

توسط حمید صالحی
1332 مشاهده

هر ورزش هوازی از جمله دویدن بر روی تردمیل می‌تواند به لاغری بدن شما از جمله لاغری شکم شما کمک کند. در این مقاله ما با شما نکات مهم در هنگام استفاده از تردمیل برای لاغری شکم را در میان خواهیم گذاشت.

۱. برای لاغری شکم با تردمیل ابتدا با پزشک خود مشورت کنید

پیش از آغاز به استفاده ازتردمیل بهتر است با یک پزشک متخصص ارتوپد یا طب فیزیکی مشورت کنید تا به شما در انتخاب نوع و حجم فعالیت بر روی تردمیل کمک کند. برای مثال ممکن است شما با توجه به داشتن ساییدگی مفصل زانو اجازه تمرین‌هایی همچون دویدن سرعتی بر روی تردمیل را نداشته باشید.

لاغری شکم با تردمیل

۲. کفش مخصوص پیاده‌روی بخرید

مهم‌ترین نکته برای خرید کفش ورزشی اطمینان از راحت بودن پای شما در آن است. به هیچ عنوان با فکر به اینکه بعدا کفش جا باز خواهد کرد یک کفش کوچکتر از اندازه پای خود انتخاب نکنید.

همچنین در هنگام انتخاب کفش به شکل تخت آن توجه کنید و مطمئن شوید حداقل یک سانت پاشنه داشته باشد.

لاغری شکم با تردمیل

۳. برای لاغری شکم با تردمیل در طول و قبل از تمرین آب بنوشید

یک ساعت قبل از شروع تمرین برای لاغری شکم با تردمیل، نیم لیتر آب بنوشید. با توجه به اینکه حداقل زمان مورد نیاز برای تمرین شما ۳۰ دقیقه است، باید مراقب کم آب شدن بدنتان در حین تمرین باشید.

همچنین وجود یک بطری آب نیم لیتری در حین تمرین می‌تواند به انجام هرچه بهتر تمرین توسط شما کمک کرده و در لاغر شدن شکم شما به وسیله تمرین با تردمیل موثر باشد.

۴. جوراب ضخیم ورزشی بپوشید

جوراب‌های ضخیم ورزشی به راحت‌تر بودن پای شما در حین تمرین کمک کرده و همچنین احتمال آسیب به پای شما در حین تمرین را کاهش می‌دهد.

لاغری شکم با تردمیل

۵. گرم و سردکردن را در حین تمرین لاغری شکم با تردمیل فراموش نکنید

حداقل ۵ الی ۷ دقیقه (بسته به مدت زمان تمرین) خود را به گرم کردن و همین میزان زمان را به سرد کردن اختصاص دهید. برای دانستن بهتر اصول سرد کردن و گرم کردن می‌توانید به مقاله اصول سرد کردن و گرم کردن مراجعه کنید.

لاغری شکم با تردمیل

۶. در حین دویدن بر روی تردمیل دست‌هایتان را حرکت دهید

به هیچ‌وجه با دیدن دسته‌های جلوی تردمیل وسوسه نشوید که همه تمریناتتان را با دست‌های ثابت انجام دهید. بهتر است در هنگام دویدن بر روی تردمیل همانند دویدن در فضای باز و عادی دست‌هایتان را همزمان با پاهایتان حرکت دهید. این کار باعث افزایش مصرف کالری شما شده و به تمرین لاغری شکم با تردمیل شما کمک می‌کند.

تنظیمات تردمیل

۷. به تنظیمات روی تردمیل دقت کنید

حواستان به بخش تنظیم سرعت و شیب دستگاه تردمیل باشد، این بخش‌ها کاملاً تحت کنترل شما بوده و می‌توانید آن‌ها را کم و زیاد کنید. این دکمه‌ها حکم اتاق فرمان تردمیل را دارند.

برای تنظیمات اولیه از دفترچه راهنما کمک بگیرید و در ابتدا راحت‌ترین حالت را انتخاب کنید، زمانی‌که حرفه‌ای‌تر شدید بهتر است میزان شیب و سرعت را باتوجه به آمادگی بدنی‌تان تنظیم کنید.

گیره امنیتی تردمیل

۸. از گیره‌های امنیتی استفاده کنید

بدون شک با حرفه‌ای‌تر شدنتان دیگر احساس می‌کنید هیچ نیازی به این گیره‌های امنیتی ندارید؛ اما لازم است بدانید که این گیره‌ها به شما کمک می‌کند تا هنگامی‌که تعادلتان را از دست دادید، به زمین نیفتید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data