هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

توسط حمید صالحی
1086 مشاهده

در مقاله پیش رو قصد داریم تا تمامی روش‌های موجود برای لاغری شکم را به شما معرفی تا بتوانید پس از آشنایی با آن‌ها روش بهتری را برای کاهش حجم چربی اضافه شکمی خود انتخاب کنید.

انواع روش های لاغری شکم

هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

۱. لاغری پهلو و شکم با طب سنتی ایرانی، اسلامی

طب سنتی ایرانی اسلامی برای کاهش وزن و در نتیجه کاهش وزن شکم بیشتر بر روی تغییر عادات روزانه شما تاکید دارد. برای مثال طب سنتی علت اصلی چاقی شکم را درست نجویدن لقمه‌های غذا، نوشیدن آب سرد در حین غذا خوردن و نشستن زیاد عنوان می‌کند.

همچنین توصیه طب ایرانی اسلامی برای کاهش وزن استفاده روزمره از دارجین و عسل است.

هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

۲. بهترین رژیم لاغری شکم

کالری شماری تنها رژیم تایید شده از نظر علمی برای لاغری شکم به صورت پایدار محسوب می‌شود. ممکن است شما اسم رژیم‌های غذایی همچون رژیم کانادایی و یا رژیم جنرال موتور را شنیده باشید اما باید بگوییم که اکثر این رژیم‌ها دارای عوارض بسیار زیادی بر روی بدن شما هستند. در ادامه لیستی از این رژیم‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • کالری شماری
 • رژیم جنرال موتورز
 • رژیم کانادایی
 • رژیم ۵/۲
 • رژیم سیب
 • رژیم ماست
هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

۳. استفاده از شکم بند لاغری

حتما در مورد باند پیچ کردن بدن برای لاغری، چربی سوزی، دفع سموم و رفع سلولیت، چیزهایی شنیده‌اید. ماهواره‌ها در حال حاضر به شدت در حال تبلیغ گن‌های لاغری یا همان شکم‌بندهای لاغری هستند. شکم بند لاغری به خاطر جلوگیری از تعریق پوستی شما دمای یک قسمت خاص از پوست شما را بالا برده و در نتیجه در آن نقطه شما میزان عرق بسیاری را خواهید دید.

هرچند این مقاله قرار است صرفا به معرفی انواع روش‌ها بپردازد و نه توصیه آن اما بهتر است بدانی که در این روش بجز از دست دادن مقادیر بالایی از آب بدن خود هیچ فایده دیگری نخواهید برد.

۴. درمان چاقی شکم با سلفون

سلفون پیچ کردن شکم در واقع همانند استفاده از شکم بند لاغری است با این تفاوت که یک نمونه ارزان و خانگی به جای شکم بند لاغری گران قیمت موجود در بازار را استفاده می‌کنید.

هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

۵. ورزش برای لاغری پهلو و شکم

برای این کار ورزش شنا و تمرینات هواگیری برای شنای قورباغه و کرال سینه می‌تواند به شما کمک کند. ورزش‌های آبی به علت مقاومت آب در مقابل شما انرژی بسیار زیادی را مصرف کرده و به لاغری هرچه سریع‌تر ششما کمک خواهند کرد.

همچنین تمرینات اینتروال و انواع روش‌های دیگر متداول در ورزش دو و میدانی اگر به‌طور منظم انجام شود می‌تواند به شما در افزایش انرژی خروجی کمک کرده و یک شکم لاغر و پایدار را برای شما به ارمغان بیاورد.

۶. غذا برای لاغری سریع شکم

با یک گشت و گذار کوتاه در اینترنت می‌توانید سایت‌های مختلفی را بیابید که مواد غذایی مختلفی همچون:

 • روغن نارگیل
 • محصولات خوراکی قرمز یا بنفش‌رنگ
 • سرکه‌ی انار
 • غلات کامل
 • حبوبات
 • دانه‌ی چیا (Chia)
 • دارچین
 • زردچوبه
 • شکلات تلخ
 • تخم کتان و لاغری

را به شما برای کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب پیشنهاد می‌دهند. اما بهتر است بدانید که شما هرگز با خوردن لاغر نمی‌شوید بلکه کمتر خوردن و فعالیت بیشتر کلید لاغری شکم و کاهش وزن شما است.

هر آنچه باید برای لاغری شکم بدانید

۷. غذاهای رژیمی برای لاغری پهلو و شکم

کاهش کالری دریافتی بدن از طریق غذا برای اکثر افراد مشکل است. چرا که معده انسان حجم مشخصی داشته و تا پیش از پر شدن سیگنال‌های سیری را به مغز ارسال نمی‌کند. برای کاهش سختی رژیم غذایی شما می‌توانید از غذاهای کم کالری و چربی و یا در اصطلاح رژیمی استفاده کنید.

اگر حوصله پخت و پز دارید بهتر است به صفحه آشپزی بلاگ کرفس و یا دستور پخت‌های موجود در اپلیکیشن کالری شماری کرفس مراجعه کنید. در غیر این صورت و یا نداشتن فرصت پخت و در سعی کنید مغازه‌هایی را انتخاب کنید که کمترین میزان روغن و مواد قندی را استفاده کرده و به سلامت شما اهمیت می‌دهند.

تجربه لاغری پهلو و شکم با اپلیکیشن کرفس

من از آبان ماه شروع به پیاده‌روی وآخرای آذرماه بود که تصمیم گرفتم برم باشگاه؛ اون‌جا یه خانم دید که من چقدر تلاش می‌کنم وتمرینات سخت رو انجام می‌دم از من پرسید رژیم هم می‌گیری؟

من گفتم اصلا آدمی نیستم که بتونم رژیم بگیرم.

به من استفاده از اپلیکیشن کرفس رو پیشنهاد و گفت حتما نصب کن. با این که امیدی نداشتم نصب کردم وبا تعیین هدف وکالری شماری تونستم از ۷۳ کیلو به۶۱ کیلو برسم من از صمیم قلب میگم مدیون نسیم جان مربی ورزشم و اپلیکیشن کرفس هستم.

حالا هر کی من رو میبینه میگه چقدر جوون و خوش فرم شدی؛ این قشنگترین چیز بعد یه تلاش سخته. من همچنان ادامه میدم تا به هدف ۵۷ کیلو که در اپلیکیشن کرفس تعیین کردم برسم.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data