لاغری شکم و پهلو با کدو و ماست

توسط admin
18455 مشاهده

کدو سبز یکی از بهترین سبزیجاتی است که بسیار کم کالری و سیر کننده می باشد و می توان آن را به صورت خام یا پخته مصرف کرد . این سبزی در بین افراد دیابتی طرفداران زیادی دارد و سبب کاهش قند خون می شود .

کدو سبز برای افرادی که می خواهند رژیم لاغری داشته باشند بسیار با اهمیت است چرا که با مصرف آن می توانند بهترین نتیجه را برای داشتن تناسب اندام و سلامتی به دست آورند.

فواید کدو سبز برای لاغری

لاغری شکم و پهلو با کدو و ماست

ارزش غذایی کدو سبز

یک و نیم فنجان کدوی سبز حاوی:۴ میلی گرم ویتامین B6، ۲ گرم فیبر، ۳ میلی گرم منیزم، ۳۳ کالری،۳ میلی گرم ویتامینC، ۲ گرم پروتئین، ۵۱۴ میلی گرم پتاسیم، ۳ گرم شکر، ۴ میلی گرم ویتامین K، ۵ گرم کربوهیدرات، ۳ میلی گرم ریبوفلاوین، ویتامین A و کاملا فاقد چربی است.

ارزش غذایی کدو سبز

چرا مصرف کدو سبز باعث لاغری می شود؟

۱-کم بودن کالری

۱۰۰ گرم کدو سبز تنها دارای ۱۷ کالری است بنابراین افرادی که رژیم لاغری دارند می توانند این سبزی را با خیال راحت، به میزانی که دلشان خواست مصرف کنند.

۲-افزایش متابولیسم

مصرف کدوسبز باعث افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن می شود. افزایش متابولیسم به از بین بردن و سوزاندن چربی ها کمک می کند. ویتامین A موجود در کدو سبز در اکسیده کردن چربی ها نقش دارد.

۳-فیبرهای محلول و نامحلول

فیبرهای محلول درون کدو سبز مانع از ایجاد گلوکز در خون می شوند. فیبرهای نامحلول موجود در کدو سبز با ایجاد باکتری های مفید و سم زدا به تقویت و حفظ سلامت سیستم گوارشی مثل روده و معده کمک می کند و سموم اضافه و چربی ها پاک سازی می کند. پتاسیم فراوان و فیبرهای محلول و نامحلولی که کدو دارد کبد را سرحال می کند و به سم زدایی در بدن می پردازد.

۴-پر کردن حجم معده و سیری

مصرف کدو به علت پر کردن حجم معده و سیری حجمی می تواند به کاهش دریافت انرژی مازاد بینجامد اما توجه داشته باشیم که کدو یک چربی سوز نیست.

لاغری شکم و پهلو با کدو و ماست

لاغری شکم و پهلو با کدو و ماست

مصرف کدو سبز با برخی مواد غذایی مانند ماست، سبب کاهش وزن برای افرادی است که دچار اضافه وزن شده‌اند. البته برای مصرف کدو سبز و ماست، بهتر است در زمان مناسب استفاده شود تا نتیجه بهتری داشته باشد.

لاغری شکم و پهلو با کدو و ماست

کاهش کالری، اما نه خیلی زیاد برای لاغری شکم

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که شما نیاز به کاهش کالری برای کاهش وزن دارید و یک رویکرد محبوب این است که مصرف روزانه خود را به ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کاهش دهید و انتظار داشته باشید حدود ۱-۲ پوند (۰٫۵ تا ۱ کیلوگرم) در هفته از دست بدهید.

گفته می‌شود که محدود کردن میزان مصرف کالری شما می‌تواند در عین حال نکته‌ای منفی هم باشد. خوردن کالری کم می‌تواند باعث کاهش شدید میزان متابولیسم و یا تعداد کالری‌هایی که هر روزه مصرف می‌کنید، شود.

در یک مطالعه، گروهی از افرادی که روزانه ۱۱۰۰ کالری مصرف کردند، میزان متابولیسم خود را بیش از دو برابر میزان مصرف روزانه برای چهار روز متوالی به میزان ۱۵۰۰ کالری در روز کاهش دادند.

علاوه بر این، این کاهش در میزان متابولیسم ممکن است حتی پس از شروع رفتار شما مثل همیشه انجام شود. این بدان معنی است که شما ممکن است میزان متابولیسم پایین‌تری نسبت به قبل داشته باشید؛ بنابراین، مهم است که مصرف کالری خود را بیش از حد یا بیش از حد طولانی محدود نکنید.

خوردن فیبر بیشتر، به خصوص فیبر محلول برای لاغری شکم

الیاف حلال مقدار زیادی آب را جذب می‌کنند و عبور غذا را از طریق دستگاه گوارش سرعت می‌بخشند.

علاوه بر این، فیبر محلول ممکن است تعداد کالری‌هایی را که بدن شما از مواد غذایی جذب می‌کند، کاهش دهد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۳ نظرات

Avatar
Nazanin خرداد ۱۱, ۱۳۹۹ - ۶:۱۸ ب٫ظ

چه زمانی کدو ماست رو مصرف کنیم؟

پاسخ
Avatar
مینو مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ - ۱:۲۴ ق٫ظ

برای شام.البته تا ساعت ۸ شب

پاسخ
Avatar
مهسا دی ۷, ۱۳۹۹ - ۳:۲۸ ب٫ظ

به عنوان شام یا در کنار شام؟

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data