درباره بیماری گرگرفتگی بیشتر بدانیم

توسط admin
494 مشاهده

گرگرفتگی احساس ناگهانی گرما است، که اغلب در صورت، گردن و سینه شدیدتر است. ممکن است پوست شما هم قرمز شود. گرگرفتگی می تواند باعث تعریق هم بشود، و اگر بیش از اندازه گرمای بدن را از دست بدهید، ممکن است پس از آن احساس سرما کنید. گرگرفتگی بیشتر به دلیل یائسگی است، وقتی که دوره‌های قاعدگی نامنظم شده و در نهایت متوقف می شوند، اگرچه سایر مشکلات پزشکی نیز می توانند باعث گرگرفتگی شوند. در حقیقت، گرگرفتگی شایعترین علامت برای یائسگی است.

این که گرگرفتگی چند وقت یک بار رخ می دهد در بین زنان متفاوت است و می تواند از چند بار در هفته تا چندین بار در ساعت متفاوت باشد. انواعی از درمان‌ها برای گرگرفتگی‌های آزاردهنده خاص وجود دارند. در ادامه به علائم و درمان خانگی این بیماری میپردازیم.

گرگرفتگی
اگر این بیماری را درمان نکنید خود به خود خوب میشود ولی ممکن است خیلی طول بکشد و شما را اذیت کند

علائم گرگرفتگی چه چیزهایی هستند؟

وقتی دچار گرگرفتگی بشوید این علائم در بدنتان ظاهر میشود:

احساس گرمای ناگهانی داشته باشید که در نیمه بالایی بدن شما و صورت پخش می شود.

ظاهری برافروخته با پوستی قرمز و لکه لکه

تپش سریع قلب

تعریق، بیشتر در نیمه بالایی بدن

احساس سرما وقتی که گرگرفتگی از بین می رود

گرگرفتگی‌ها می توانند تکرر و شدت متفاوتی داشته باشند. این که علایم چه مدت طول می کشند بسیار متفاوت است. به طور متوسط، علایم بیش از هفت سال طول می کشند. برخی زنان بیش از ۱۰ سال این علایم را دارند.

عواملی که میتواند باعث گرگرفتگی شوند

شاید فکر کنید فقط زمانی که به سن یائسگی میرسید دچار این مشکل خواهید شد و در غیر این صورت این بیماری را تجربه نخواهید کرد ولی این طرز فکر کاملا اشتباه است. عواملی که ممکن است شما را دچار گرگرفتگی کند شامل موارد زیر هستند:

چاقی: افزایش تکرر گرگرفتگی در شما ممکن است به دلیل بالا بودن شاخص توده بدنی باشد.

نژاد: زنان آفریقایی خیلی بیشتر از زنان اروپایی، ژاپنی و یا چینی گزارش میکنند. مشخص است که نژاد در بروز این بیماری تاثیرگذار است.

سیگار کشیدن: زنانی که سیگار میکشند خیلی بیشتر از زنان دیگر در معرض این خطر هستند.

درمان خانگی گرگرفتگی چگونه است؟

وزن خود را کاهش دهید: اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، کاهش وزن ممکن است به شما در تسکین گرگرفتگی کمک کند. در این روزهای سخت قطعا قادر نیستید از خانه بیرون بروید و مانند همیشه در باشگاه ورزش کنید پس سری به رژیم ها و ورزش‌های خانگی در وبلاگ کرفس بزنید و استفاده لازم را ببرید.

به آنچه می خورید و می‌نوشید دقت کنید: غذاهای تند و ادویه دار، نوشیدنی های کافئین دار، و الکل می توانند باعث تحریک گرگرفتگی شوند. یاد بگیرید محرک های خود را بشناسید و از آنها دوری کنید. بهتر است غذاهایی که از نظر طب سنتی طبع گرم دارند را کنار بگذارید و از غذاهای طبع سرد استفاده کنید.

به خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی که مصرف میکنید دقت کنید شاید لازم است برخی از موارد را کنار بگذارید

سیگار نکشید: سیگار کشیدن با افزایش گرگرفتگی ارتباط دارد. شما ممکن است با سیگار نکشیدن گرگرفتگی، به علاوه خطر بسیاری از مشکلات بهداشتی جدی مانند بیماری قلبی، سکته مغزی و سرطان را کاهش دهید.

استراحت کنید و آرامش داشته باشید: برخی زنان با مدیتیشن، تنفس آهسته و عمیق، یا سایر تکنیک‌های کاهش استرس گرگرفتگی را تسکین می دهند. حتی اگر این رویکردها گرگرفتگی شما را تسکین ندهند، ممکن است فواید دیگری داشته باشند، مانند بهبود اختلالات خواب که تمایل به بروز در یائسگی دارند.

چه مکمل‌های غذایی در این بیماری به شما کمک میکنند؟

بسیاری از افراد فکر میکنند مواد غذایی طبیعی یا گیاهی هیچ ضرری به بدن نمیرسانند ولی این طرز فکر اشتباه است. بهتر است هر تصمیمی که برای رژیم غذایی خود میگیرید به پزشک خود نیز اعلام کنید و او را در جریان بگذارید. مکمل‌های غذایی که به طور شایع برای علایم یائسگی به کار می‌روند، شامل این موارد هستند:

ویتامین E: مصرف مکمل ویتامین E ممکن است تا حدی گرگرفتگی‎های خفیف را کاهش دهد. در دوز بالا، ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد.

استروژن‌های گیاهی: زنان آسیایی، که به طور منظم سویا مصرف می کنند، نسبت به زنانی از سایر قسمت‌های جهان احتمال کمتری دارند که گرگرفتگی و سایر علایم یائسگی را گزارش کنند

جینسینگ: در حالی که به نظر می رسد جینسینگ در مورد علایم خلقی و بی‌خوابی مفید است، به نظر نمیرسد که گرگرفتگی را کاهش دهد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data