طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی برای ۴ نفر

توسط مریم کوهشاری
63 مشاهده

میرزا قاسمی یکی از غذاهای سنتی ایران است که اولین بار توسط محمد قاسم خان (والی شهر رشت) درست شد. به همین دلیل نام او را هم روی این غذا گذاشتند. اکنون میرزا قاسمی فقط مخصوص مردم خطه شمال نیست و در سراسر ایران هم محبوبیت زیادی دارد. طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی برای ۴ نفر بسیار ساده و آسان است و در این مطلب کرفس هم قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

چگونه میرزا قاسمی درست کنیم؟

درست مثل طرز تهیه کشک بادمجان برای اینکه بتوانید یک میرزا قاسمی مجلسی و خوشمزه درست کنید، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

  • بادمجان: ۵ عدد متوسط
  • گوجه فرنگی: ۲ عدد
  • سیر: ۱ بوته
  • تخم مرغ: ۳ عدد
  • روغن: ۲ قاشق غذاخوری
  • فلفل و نمک: به مقدار کافی
چگونه میرزا قاسمی درست کنیم

طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی برای ۴ نفر

برای درست کردن میرزاقاسمی باید به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: آماده کردن بادمجان‌ها

در ابتدا باید بادمجان‌ها را بپزید. بهترین روش کباب کردن آنهاست تا طعم بهتری به غذای شما بدهد. پس ابتدا بادمجان را بشویید و سپس داخل فر و یا روی آتش کباب کنید. نیازی نیست قبل از کباب کردن پوست بادمجان را بگیرید. همین که کباب شود، پوست به راحتی از بادمجان جدا می‌شود. سر آن را هم جدا کنید و فقط گوشت بادمجان را بگذارید. حالا آن را ساطوری و له کنید.

مرحله دوم: آماده کردن گوجه

در این مرحله از طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی باید گوجه‌ها را پوست بگیرید. برای این کار گوجه را داخل آب جوش بریزید تا به مدت ۱۵ دقیقه بمانید. سپس به راحتی می‌توانید پوست گوجه را از گوشت آن جدا کنید. سپس گوجه‌ها را خرد کنید.

مرحله سوم: پختن مواد

سیر را بکوبید و با روغن سرخ کنید. سپس بادمجان له شده و گوجه خرد شده را هم به سیر سرخ شده اضافه کنید. شعله را کم کنید تا با حرارت کم، بادمجان و گوجه سرخ شود. نگران نباشید گوجه و بادمجان ته نمی‌گیرد. گوجه زمان پختن شدن آب می‌اندازد. تا زمانی که بادمجان و گوجه کامل پخته نشده، به سراغ مرحله بعد نروید. در این مرحله آب گوجه و بادمجان تمام می‌شود و به روغن می‌افتد.

طرز تهیه میرزا قاسمی مجلسی

مرحله چهارم: اضافه کردن تخم مرغ

در این مرحله از طرز تهیه میرزا قاسمی برای ۴ نفر باید به آن نمک و فلفل هم بزنید. سپس تخم مرغ را داخل یک ظرف بشکنید و حسابی هم بزنید. سپس آن را داخل مواد بریزید و خوب هم بزنید. حالا آن را داخل بادمجان و گوجه پخته شده بریزید و حسابی هم بزنید. با شعله کم صبر کنید و بعد از ۵ دقیقه شعله را خاموش کنید.

میرزا قاسمی رژیمی

برای درست کردن میرزا قاسمی رژیمی می‌توانید تخم‌مرغ و روغن آن را کمتر کنید. البته نگران نباشید این غذا چاق کننده نیست. با این حال می‌توانید آن را برای وعده ناهار میل کنید. از دیگر غذاهای شمال می توان به اناربیج اصیل گیلانی اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data