طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب / راحتترین روش درست کردن بستنی

توسط admin
8625 مشاهده

طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب راحت‌ترین روش درست کردن این دسر است. زیرا ثعلب خاصیت کشسانی دارد و بستنی را نرم و کشسانی می‌کند. روش درست کردن این خوراکی خوشمزه بدون ثعلب هم وجود دارد. اما مدام باید بستنی را از فریزر خارج کرده و آن را هم بزنید تا سفت و یخی نشود. اما در روش درست کردن بستنی با ثعلب نیازی به این کار نیست.
بستنی از جمله خوراکی‌هایی است که درست کردن آن از زمان قارجار در ایران رواج داشته است. در ادامه به یک روش طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب می‌پردازیم.

مواد لازم برای درست کردن بستنی سنتی

  • شیر پر چرب: ۴ پیمانه
  • شکر: ۲ پیمانه
  • خامه: ۱۰۰ گرم
  • ثعلب: ۲ قاشق چای خوری
  • گلاب: ۲/۱ پیمانه
  • خلال پسته: ۲ قاشق غذا خوری
  • زعفران یا وانیل: ۱ قاشق غذا خوری
  • اسانس هل و یا گلاب: به میزان لازم
طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب / طرز تهیه بستنی با بستنی ساز

مراحل طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب

برای اینکه با ثعلب بستنی درست کنید، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

مرحله اول فریز کردن خامه

ابتدا یک سینی لبه دار آماده کنید و روی آن نایلون بکشید. حالا خامه را داخل سینی ریخته و با قاشق پهن کنید. سینی را داخل را داخل آن بریزید و داخل فریرز بگذارید تا به طور کامل فریز شود.

مرحله دوم طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب

در این مرحله شیر را با شعله ملایم بجوشانید. سپس زعفران را دم کنید. حالا هل را هم بکوبید تا پودر شود. در انتها زعفران دمکرده، هل، گلاب و وانیل را به شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید. اگر زعفران بیشتر باشد، طعم بستنی سنتی را بهتر می‌کند. همچنین رنگ آن به طور کامل زرد می‌شود.

مرحله سوم ترکیب شکر و ثعلب

در این مرحله شکر و ثعلب را با هم ترکیب کنید و یک قاشق شیر روی آن بریزید. به طوری که حالت خمیری شود. به ترتیب هم بزنید و یک قاشق شیر اضافه کنید تا مواد به طور کامل حل شوند. حالا می‌توانید این خمیر را داخل شیر داغ بریزید و خوب هم بزنید.

طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب راحت‌ترین روش درست کردن این دسر است.

مرحله چهارم سرد کردن بستنی

در این مرحله باید مواد را که با هم ترکیب کرده‌اید، خنک کنید. داخل یک قابلمه یخ خرد شده بریزید. حالا ظرفی را که حاوی مواد بستنی سنتی است، داخل قابلمه بگذارید تا بستنی سرد شود. سپس مواد را خوب با هم ترکیب کنید تا حالت کش‌دار شود.

مرحله پنجم فریز کردن بستنی

در این مرحله از طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب باید آن را فریز کنید. ظرف بستنی را به مدت ۳۰ دقیقه داخل فریزر بگذارید تا استراحت کنید. سپس آن را بیرون بیاورید و خوب هم بزنید. این کار به کش‌دارتر کردن بستنی کمک می‌کند. در نهایت خامه فریزر شده را هم ریز کنید و همراه با خلال پسته به بستنی اضافه کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data