طرز تهیه باترمیلک برای کیک

توسط مریم کوهشاری
53 مشاهده

باترمیلک چیست ؟ باتر میلک یا کرم ساده برای بهتر کردن پخت کیک کاربرد دارد. این سس سفید رنگ با استفاده از شیر پرچرب، سرکه و آبلیمو و چند ماده دیگر تهیه می‌شود. اگر به درست کردن کیک علاقه زیادی دارید، پس حتما باید طرز تهیه باترمیلک کیک را هم یاد بگیرید. این کرم فوری برای کیک می‌تواند ظاهر کیک خانگی شما را چند برابر بهتر کند. در ادامه کرفس می‌توانید با طرز تهیه این کرم ساده برای کیک آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ردولوت خانگی با استفاده از باترمیلک

مواد لازم باترمیلک کیک

  • شیر ترجیحا پرچرب: ۱ فنجان
  • سرکه سفید یا آب لیموترش: ۱ قاشق سوپخوری

طرز تهیه باترمیلک برای کیک

برای درست کردن این کرم ساده به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: گاناش شکلاتی با پودر کاکائو

مرحله اول: آماده کردن مواد

برای درست کردن این کرم باید مواد را به همان اندازه‌ای که گفتیم آماده کنید. کم یا زیاد کردن شیر، سرکه یا آبلیمو طبق سلیقه خودتان ممکن است باعث باعث خراب شدن کرم کیک شود. پس از فنجان یکسان استفاده کنید.

همچنین شما می‌توانید از کرم تارتار (۲ قاشق سوپخوری) به جای سرکه یا آبلیمو هم استفاده کنید.

باترمیلک برای کیک

مرحله دوم: ترکیب مواد با هم

در طرز تهیه باترمیلک برای کیک شیر را در آشپزخانه قرار دهید تا به دمای محیط برسد. سپس یک قاشق سوپخوری سرکه سفید یا آب لیموترش را به آن اضافه کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. طی این مدت شیر بدون اینکه روی حرارت قرار بگیرد، غلیظ می‌شود. حالا آن را مرتب هم بزنید تا غلظت بیشتری پیدا کند. وقتی شیر حالت بریده بریده پیدا کرد، باترمیلک شما آماده است.

باترمیلک برای چه چیزی کاربرد دارد؟

این کرم ساده برای کیک و کلوچه استفاده می‌شود. به طوری که طعم آن را تلخ یا ترش نمی‌کند. این ماده باعث می‌شود تاثیر بکینگ پودر و یا جوش شیرین بر روی کیک یا شیرینی را بیشتر می‌کند. در واقع باعث می‌شود تا کیک شما حجم بیشتری بگیرد و در اصطلاح پف کند.

ترد کردن و ایجاد لطافت در بافت کیک یکی از مهم‌ترین دلایلی است که باید طرز تهیه باترمیلک برای کیک را یاد بگیرید. به طوری که رشته‌های گلوتن آرد را می‌شکند و همین باعث می‌شود تا کیک یا شیرینی شما بافت بهتری داشته باشد. اگر برای درست کردن کیک از میوه یا خشکبار استفاده می‌کنید، با اضافه کردن باترمیلک، آنها تیره یا بدطعم نمی‌شوند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data