طرز تهیه کیک کتوژنیک رژیمی با آرد بادام

توسط مریم کوهشاری
3222 مشاهده

کیک رژیمی کتوژنیک بهترین نوع کیک برای کسانی است که قصد لاغرشدن دارند. همچنین این کیک فاقد کربوهیدرات و گلوتن است. با یاد گرفتن طرز تهیه کیک کتوژنیک می‌توانید حتی برای افراد دیابتی‌ هم بهترین کیک را درست کنید. در ادامه نحوه درست کردن این کیک رژیمی آشنا می‌شوید. 

مواد لازممقدار مواد
زایلیتول یا اریتریتول۱ قاشق غذاخوری
بیکینگ پودریک قاشق چایخوری
تخم مرغ۴ عدد
کرهیک فنجان
خامه یا کره نارگیل۲- ۳ قاشق غذاخوری
روغن نارگیل۲ قاشق غذاخوری
وانیلیک قاشق غذاخوری
آرد بادام۲ فنجان

طرز تهیه کیک کتوژنیک با آرد بادام

برای پخت این کیک رژیمی به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: آماده کردن ظرف

خمیر کیک رژیمی کتوژنیک به ظرف می‌چسبد. بنابراین باید از ظرف آلومینیومی با کیفیت بالا و یا ظرف نچسب استفاده کنید. ابتدا ظرف را چرب کنید و به مدت ۱۰ دقیقه داخل فر بگذارد. سپس آن را بیرون بیاورید و اجازه دهید کمی خنک شود.

حالا یک کاغذ روغنی را به اندازه کفه‌ی ماهی‌تابه برش بزنید و روی آن قرار دهید. کاغذ روغنی را بصورت گرد برش بزنید. چون قبلا ته ظرف را چرب کرده‌اید، کاغذ به آن نمی‌چسبد. حالا دوباره یک قاشق روغن روی کاغذ بریزید و دوباره آن را چرب کنید.

فاید خوردن کیک کتوژنیک چیه؟

مرحله دوم: آماده کردن خمیر کیک

در این مرحله از طرز تهیه کیک کتوژنیک ابتدا تخم‌مرغ‌ها را داخل یک کاسه بزرگ (به اندازه خمیر کیک) بشکنید. ابتدا آن‌ها را خوب هم بزنید تا یکدست شوند و کف کنند. حالا شیرین‌کننده طبیعی را به آن اضافه کنید. خوب مواد را به هم بزنید و بعد وانیل و روغن نارگیل را داخل آن بریزید. حالا مجدد مواد را هم بزنید. البته دقت داشته باشید این بار بیشتر از ۳۰ ثانیه آن‌ها را هم نزنید.

در نهایت آرد بادام و بیکینگ پودر را هم به مواد اضافه کنید. مجددا مواد را هم بزنید تا همه با هم ترکیب شوند. سایر مواد رو هم کم کم وارد خمیر کنید و اونو هم بزنید. خمیر را کنار بذارید و حالا بریم سراغ مرحله بعدی.

مرحله سوم کیک کتویی با آرد بادام

شما از قبل ماهی‌تابه را آماده کرده‌اید. اما حالا باید فر را از ۱۰ دقیقه قبل روشن کنید تا فضای داخل آن گرم شود. سپس مواد را داخل ماهی‌تابه بریزید و بعد داخل فر بگذارید. دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد و زمان را روی ۲۵ دقیقه قرار دهید.

در طرز تهیه کیک کتوژنیک نباید مدام درب فر را باز کنید

چطور بفهمیم کیک آماده شده؟

در طرز تهیه کیک کتوژنیک نباید مدام درب فر را باز کنید. باید اجازه دهید کیک شما با دمای مناسب بپزد. اگر از توستر استفاده می‌کنید ابتدا المنت پایین را روشن کنید. در ۱۰ دقیقه آخر هم المنت بالا را روشن کنید تا روی کیک طلایی و خوشرنگ شود.

برای اینکه بفهمید کیک کتوژنیک با آرد بادام آماده شده، یک خلال دندان تمیز را داخل آن فرو کنید. اگر خمیر به خلال دندان نچسبید یعنی کیک شما آماده خوردن است. اگر بچسبد باید مجددا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کیک بپزد. اگر کیک را بیرون بیرون و بعد متوجه شوید مغز پخت نشده است، گذاشتن مجددا آن در فر هیچ کمک نمی‌کند.

تزئین کیک کتوژنیک

در این مرحله از طرز تهیه کیک کتویی با آرد بادام قبل از برش زدن کیک را تزئین کنید. اما ابتدا باید اجازه دهید کیک شما خنک شود. سپس کره و وانیل را ترکیب کرده روی کیک بریزید. شما می‌توانید از مواد شیرین‌کننده طبیعی هم برای تزئین کیک استفاده کنید.

برای خوشمزه‌تر شدن ابتدا کیک را برش بزنید و سپس ترکیب کره و وانیل را بر روی لایه‌های کیک بریزید. بعد لایه‌های کیک را روی هم قرار دهید و بعد از ۲ ساعت میل کنید.

مرحله سوم کیک کتویی با آرد بادام

فاید خوردن کیک کتوژنیک چیه؟

اگر طرز تهیه کیک کتوژنیک را به طور کامل خواندید، حالا نوبت به فواید آن می‌رسد. برای افراد دیابتی و کسانی که برنامه رژیمی دارند، خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات مضر است. کیک کتویی با آرد بادام فاقد کربوهیدرات است. همچنین این کیک گلوتن ندارد و در نتیجه باعث افزایش وزن شما نمی‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data