طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله

توسط مریم کوهشاری
3038 مشاهده

شیرینی کشمشی یکی از بهترین شیرینی‌هایی است که در بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد. این کیک به دو صورت خشک و نرم پخته می‌شود. شاید فکر کنید طرز تهیه شیرینی کشمشی کار سختی است و فقط از عهده یک سرآشپز حرفه‌ای بر می‌آید. در حالی‌که اگر دستور پخت آن را بلد باشید و مرحله به مرحله پیش بروید، کار سختی نیست. با کمترین امکانات می‌توانید در منزل این شیرینی خوشمزه را تهیه کنید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا روش پخت را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه شیرینی کشمشی

  • آرد: ۱ لیوان
  • کره: ۱۰۰ گرم
  • تخم مرغ: ۱ عدد
  • پودر قند: ۲/۳ لیوان
  • کشمش پلویی: نصف لیوان
  • اسانس وانیل: نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم با پیمانه

برای درست کردن این شیرینی خوشمزه می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: ذوب کردن کره

در ابتدا برای درست کردن شیرینی کشمشی نرم با پیمانه می‌توانید کره را از یخچال خارج کرده و روی حرارت کتری یا سماور ذوب کنید. زمانی که کمی نرم شد آن را داخل یک کاسه بریزید و اسانس وانیل و پودر قند را به آن اضافه کنید. حالا با هم‌زن می‌توانید مواد را خوب با هم ترکیب کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد و تخم‌مرغ

در این مرحله از طرز تهیه شیرینی کشمشی رژیمی تخم‌مرغ‌ها را در یک ظرف جداگانه خوب هم بزنید. بعد این مایع را داخل مواد قبلی بریزید و دوباره هم بزنید. در نهایت آرد را کم کم وارد مواد کنید و خوب هم بزنید. اگر آرد را به یکباره وارد مواد کنید، گلوله گلوله می‌شود.

مرحله سوم: آماده کردن فر

خوب حالا در طرز تهیه شیرینی کشمشی مرحله به مرحله باید فر را روشن کنید. آن را روی حرارت ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا گرم شود. حالا به سراغ مرحله بعدی بروید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی رژیمی

مرحله چهارم: اضافه کردن کشمش‌ها

برای اضافه کردن کشمش‌ها ابتدا باید آن‌ها را پک کرده و به مدت نیم ساعت در آب گرم خیس کنید. سپس آب آن را خالی کرده و آبکش کنید. حالا کشمش‌های خیس خورده را داخل مایع شیرینی کشمشی بریزید و خوب مخلوط کنید تا ترکیب یکدست شود.

مرحله پنجم: گذاشتن شیرینی در فر

در این مرحله از طرز تهیه شیرینی کشمشی رژیمی کف سینی را چرب کنید و یا کاغذ روغنی روی آن قرار دهید. حالا مایه شیرینی را داخل قیف بریزید و به اندازه یک گردو از آن را روی کاغذ روغنی بریزید. بین مایه شیرینی‌ها روی کاغذ فاصله زیادی بگذارید. زیرا با پختن شیرینی‌ها پف می‌کنند و به هم نزدیک می‌شوند. به اندازه‌ای که سینی جا داشت، روی آن مایه شیرینی بریزید.

بعد از ۱۰ دقیقه که فر گرم شد، سینی را داخل آن بگذارید. دمای فر روی ۱۸۰ درجه باشد و زمان را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید. بعد از این اگر رنگ شیرینی‌ها طلایی شد، سینی را از فر خارج کنید. اگر هنوز خام بودند، اجازه دهید ۱۰ دقیقه دیگر در فر بماند.

مواد لازم برای تهیه شیرینی کشمشی

نکات مهم در طرز تهیه شیرینی کشمی

بعد از اینکه شیرینی کشمشی را درست کردید، باید آن را داخل ظروف فریزری سربسته نگهداری کنید تا شیرینی‌ها خشک نشود.

دقت داشته باشید شیرینی بیش از حد در داخل فر نمانید. در این صورت زیادی خشک می‌شود و قابل خوردن نیست.

قبل از اینکه کشمش‌ها را داخل مایع خمیری بریزید، ابتدا آن‌ها را خوب بشویید و خیس کنید تا نرم شوند.

برای درست کردن پودر قند، مقداری قند درشت را داخل دستگاه آسیاب بریزید و یا در هاونگ بکوبید.

کره باعث خوشمزه‌تر شدن شیرینی کشمشی می‌شود.

برای خوش‌طعم شدن شیرینی کشمششی می‌توانید نصف قاشق چایخوری پودر هل هم داخل موارد بریزید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data