طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی با سرکه

توسط مریم کوهشاری
76 مشاهده

پنیر پیتزا از چی درست میشه ؟ پنیر پیتزا نوعی پنیر ایتالیایی است از جمله مواد غذایی پرکاربرد محسوب می‌شود. از این نوع پنیر برای درست کردن انواع پیتزا، ذرت مکزیکی و خوراک‌های فرنگی استفاده می‌شود. اگر تا به حال پنیر پیتزا را از فروشگاه تهیه کرده‌اید، این بار سعی کنید خودتان در منزل آن را تهیه کنید. در ادامه با کرفس همراه باشید تا شما را با طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه املت اسفناج و پنیر پیتزا و اصول درست کردن این غذا

پنیر پیتزا از چی درست میشه ؟

برای درست کردن پنیر پیتزا خانگی کشدار به مواد زیر نیاز دارید:

 • پنیر موزرلا: ۱۸۰ گرم
 • آرد سفید:۸۰ گرم
 • پنیر آمریکایی اسموک دودی: ۶۰ گرم
 • پنیر چدار معمولی: ۸۰ گرم
 • کره:۱۱۰ گرم
 • آب: به مقدار لازم
 • فلفل سیاه، پودر سیر، فلفل قرمز و جوز هندی: به اندازه نوک قاشق چایخوری از هر کدام
 • نمک و پونه کوهی: به مقدار کم

طرز تهیه پنیر پیتزا کشدار خانگی

برای درست کردن این ماده غذایی به صورت زیر عمل کنید:

پنیر پیتزا از چی درست میشه

مرحله اول: رنده کردن پنیرها

ابتدا پنیر موزرلا و پنیر آمریکایی را رنده کنید و داخل یک ظرف بریزید. روی آن ادویه شامل فلفل سیاه، فلفل قرمز، پودر سیر، جوز هندی، نمک و مقداری کمی پونه کوهی بریزید. حالا ظرف را کنار بگذارید تا پنیر طعم ادویه‌ها را به خود بگیرد.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی با پنیر

مرحله دوم: تفت دادن آرد

برای درست کردن پنیر پیتزا کشدار خانگی باید کره را داخل ماهیتابه روی حرارت قرار دهید. وقتی آب شد، آرد را کم کم داخل کره ذوب شده بریزید و هم بزنید. اجازه دهید بوی خامی آرد گرفته شود. بعد از اینکه کمی رنگ آن تغییر کرد، به آن نصف فنجان آب جوش داخل آرد بریزید و مدام هم بزنید. به مدت ۵ دقیقه آن را هم بزنید تا غلیظ، صاف و یکدست شود.

مرحله سوم: اضافه کردن پنیر

در این مرحله از طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی باید پنیر رنده شده را داخل آرد تفت داده شده بریزید. به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید تا کامل ذوب شود. در این مدت باید پنیر پیتزای کشدار را مرتب هم بزنید تا یکدست شود. بعد هم شعله را خاموش کنید.

حالا پنیر پیتزا خانگی آماده مصرف است.

طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی با سرکه

طرز تهیه پنیر با سرکه

یک روش دیگر برای طرز تهیه پنیر پیتزا کشدار خانگی استفاده از مواد ساده‌تری مثل سرکه است. برای درست کردن این نوع پنیرپیتزا به مواد زیر نیاز دارید:

 • شیر پرچرب: چهار فنجان
 • آب: سه چهارم فنجان
 • مایه پنیر: سه چهارم فنجان
 • سرکه: ۳ قاشق چایخوری
 • آب: یک قاشق غذاخوری

در طرز تهیه پنیر پیتزا با سرکه به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: طرز تهیه شنیسل مرغ با پنیر پیتزا

مرحله اول: گرم کردن شیر

در ابتدا برای درست کردن پنیر پیتزا خانگی باید شیر را روی حرارت قرار دهید تا به مرحله جوشیدن برسد. اجازه دهید شییر به مدت ۳۰ دقیقه و با حرارت بسیار بجوشد. حالا ۳ قاشق چایخوری سرکه را را با یک قاشق غذاخوری آب ترکیب کنید و بعد داخل شیر جوشیده بریزید و هم بزنید. شعله را خاموش نکنید و باید به مدت ۳۰ دقیقه دیگر شیر با مواد بجوشد.

مرحله دوم: اضافه کردن مایه پنیر

برای طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی با سرکه باید به اندازه سه چهارم فنجان مایه پنیر را با مقداری آب گرم ترکیب کنید. آن را خوب هم بزنید و بعد داخل شیر در حال جوشیدن بریزید. در این حین باید شعله کم باشد و بعد شیر را مرتب هم بزنید. حالا بدون اینکه شعله را خاموش کنید و یا آن را هم بزنید، اجازه دهید شیر به همراه مواد به طور کامل پخته شود.

مرحله سوم: سرد کردن پنیر پیتزا خانگی

در مرحله آخر از طرز تهیه پنیر پیتزا کشدار خانگی باید شعله را خاموش کنید. دلمه‌های روی شیر را با چاقوی تیز بردارید و در ظرف دیگر بریزید. ظرف حاوی شیر باقی مانده را در یک ظرف بزرگتر از آب و یخ قرار دهید. اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بماند تا کامل سرد شود.

مجدد شیر سرد شده را روی حرارت قرار دهید تا به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد. در آخرین مرحله وقتی پنیر شکل گرفت آن را برش بزنید و داخل صافی قرار دهید. وقتی آب اضافه آن رفت، پنیر را به شکل ورقه باریک برش بزنید. حالا همین پنیر را داخل ماکروفر قرار دهید تا ذوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه دونات مرغ و قارچ با پنیر پیتزا

پنیر پیتزا خانگی

مرحله چهارم: نرم کردن پنیر پیتزا خانگی

در آخرین مرحله از  طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی با سرکه باید آن را ماکروفر خارج کنید و صبر کنید تا کمی سفت شود. سپس آن را با دست مدام وز دهید و به شکل گلوله درآورید. دو کاسه آب سرد داخل یک ظرف بریزید و دو قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید. حالا گلوله‌های پنیر را داخل این محلول قرار دهید.

اجازه دهید پنیر پیتزا خانگی چند روز در آب و نمک در یخچال بماند و بعد آن را برای درست کردن انواع غذا استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data