خواص دانه کتان- ۲

توسط حمید صالحی
477 مشاهده

در ادامه مقاله تخم کتان ۱ به بررسی مواد مغذی موجود در این دانه روغنی و خواص آن میپردازیم.

دسته سوم: پروتئین

در هر صد گرم از بذر کتان ۱۸.۲۹ گرم پروتئین گیاهی یافت می‌شود، و از نظر غنی بودن اسیدآمینه‌ها با پروتئین موجود در سویا قابل مقایسه می‌باشد. پروتئین موجود در بذر کتان حاوی میزان بالایی از اسیدآمینه‌های آرژنین و گلوتامین بوده که هر دو آن‌ها در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و حمایت از سیستم ایمنی بدن نقش موثری دارند. محققان بر این باورند که پروتئین موجود در بذر کتان می‌تواند در مقابله با عفونت‌های قارچی و التهاب بدن مفید باشد.

خواص دانه کتان2

دسته چهارم: ویتامین‌ها

بذر کتان حاوی ویتامین‌های تیامین(B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین(B4)، پانتوتنیک اسید(B6)، ( B 5 )و مقادیر ناچیز از ویتامین C می‌باشد.

خواص دانه کتان2

تیامین

کارکرد اصلی تیامین در بدن انسان بر روی سوختن قندها و عملکرد صحیح اعصاب می‌باشد؛ تیامین عامل فعال کردن آنزیم‌های مورد نیاز برای سوختن قند در بدن انسان محسوب می‌شود. کمبود این ویتامین در بدن سبب بروز بیماری بری‌بری گشته که با عوارض قلبی عروقی همراه است. ۱۰۰ گرم بذر کتان حاوی ۱.۶۴۴ میلی‌گرم تیامین می‌باشد.

نیاسین

مقدار کافی نیاسین در بدن برای سلامت عمومی بدن لازم می‌باشد. نیاسین برای کاهش تری‌گلسیرید و چربی‌های مضر خون(LDL) و پایین آوردن خطر بیماری‌های قلبی و عروقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه افراد براساس گزارش پژوهشگران بدن انسان روزانه به ۱۴ الی ۲۰ میلی‌گرم نیاسین نیازمند است. ۱۰۰ گرم بذر کتان حاوی ۳.۰۸ میلی گرم نیاسین می‌باشد.

پانتوتنیک اسید

این ویتامین محلول در آب برای متابولیسم کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها و پروتئین در بدن انسان ضروری بوده و در سنتز هورمون‌ها نقش اساسی ایفا می‌کند.

بدن انسان به طور متوسط به ۵ میلی‌گرم ویتامین “B5” در روز نیاز دارد. این میزان در زنان باردار و یا شیرده به ۷ میلی‌گرم در روز افزایش پیدا می‌کند. همچنین در داروسازی این ویتامین در داروهای جلوگیری از ریزش و استفاده می‌شود.

با توجه به خواص این ماده می‌توان گفت استفاده از بذر کتان در رژیم غذایی روزانه می‌تواند در کاهش وزن، جلوگیری از آسیب پوست و مخاط بدن در سرما یا در هنگام مواجهه طولانی با باد، کاهش سرعت ریزش مو و یا قطع ریزش مو موثر باشد.

null

دسته پنجم: مواد معدنی

در هر ۱۰۰ گرم بذر گیاه کتان ۲۵۵ میلی گرم کلسیم، ۵.۷۳ میلی‌گرم آهن، ۳۹۲ میلی‌ گرم منیزیم، ۶۴۲ میلی گرم فسفر، ۸۱۳ گرم پتاسیم و ۴.۳۴ میلی گرم زینک موجود است.

کلسیم

نیاز بدن انسان به کلسیم با کامل شدن رشد استخوان‌ها و بلوغ برطرف نمی‌شود؛ کلسیم برای رشد و تشکیل استخوان‌ها ضروری است اما برای حفظ اسکلت و قوی ماندن آن‌ها در طول زندگی مورد نیاز است. همچنین کلسیم برای انقباضات عضلانی و انعقاد خون ضروری محسوب می‌شود.

تمامی ما شنیده‌ایم که بهترین منبع برای دریافت کلسیم بدن شیر و فراورده‌های لبنی مختلف است، اما باید بدانید که هر لیوان شیر گاو در حدود ۲۶۶ میلی گرم کلسیم وجود دارد، یعنی تقریبا برابر با کلسیم موجود در ۱۰۰ گرم بذر کتان. میزان کلسیم موجود در ۱۰۰ گرم بذر کتان می‌تواند ۲۶ درصد از کلسیم مورد نیاز روزانه بدن یک فرد بالغ را تامین کند.

آهن

عدد ۵.۷۳ میلی گرم در مقابل مقدار دیگر مواد معدنی موجود در بذر کتان شاید ناچیز به نظر برسد اما با دانستن این نکته که در هر ۱۰۰ گرم گوشت قرمز به طور متوسط ۲.۳۵ میلی گرم آهن یافت می‌شود، می‌توانید دریابید این عدد کوچک خیلی هم کم نیست. آهن موجود در ۱۰۰ گرم بذر کتان می‌تواند ۴۴ درصد آهن مورد نیاز بدن یک فرد بالغ را تامین کند.

منیزیم

این ماده معدنی در صدها عملکرد حیاتی که تامین‌کننده سلامتی بدن هستند، شرکت می‌کند. تعداد کمی از افراد از نقش منیزیم در تقویت استخوان‌ها، تقویت عملکرد سیستم ایمنی و تاثیر در عملکرد ماهیچه‌ها خبر دارند. ۱۰۰ گرم از بذر کتان می‌تواند ۹۰ درصد نیاز روزانه به منیزیم در مردان بالغ و ۱۰ درصد بیش از نیاز روزانه منیزیم در زنان بالغ را تامین کند.

null

فسفر

فسفر در بدن چهار عمل مهم را انجام می‌دهد:

به رشد و ترمیم بدن کمک می‌کند.

با کمک به متابولیسم چربی‌ها توان و نیروی لازم در فرد را به وجود می‌آورد.

درد ناشی از ورم مفاصل را کاهش می‌دهد.

در تشکیل و سلامت دندان‌ها و لثه موثر است.

فسفر موجود در ۱۰۰ گرم بذر کتان می‌تواند ۹۲ درصد فسفر مورد نیاز روزانه یک انسان بالغ را تامین کند.

زینک(روی)

به گزارش محققان بدن زنان بالغ در هر شبانه‌روز به ۱۰ میلی گرم و بدن مردان بالغ در شبانه روز به ۱۲ میلی گرم زینک برای انجام کارهای روزانه نیارمند است. این ماده معدنی در ترمیم پوست نقش اساسی ایفا می‌کند.

۴.۳۴ میلی گرم زینک موجود در ۱۰۰ گرم تخم کتان می‌تواند ۴۰ درصد از زینک مورد نیاز بدن یک انسان بالغ را تامین کند.

خواص دانه کتان2

فواید و مضرات بذر کتان

– با توجه به مواد موجود در بذر کتان می‌توان بیشتر خواص درمانی ذکر شده در مورد بذر این گیاه را درست دانست؛ همچنین باید گفت این دانه روغنی می‌تواند یکی از مواد غذایی مهم در رژیم غذایی گیاه‌خواران و خام‌گیاه‌خواران باشد.

– بذر کتان می‌تواند به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی باعث کاهش وزن شود. به دلیل وجود میزان فیبر بالا در این دانه روغنی، مصرف آن پیش از غذا و به همراه آب زیاد می‌تواند در سرکوب کردن گرسنگی موثر باشند.

– اما بذر کتان به علت داشتن گلیکوزید‌های سیانیک می‌تواند باعث اختلالات در عملکرد غده تیرویید شود؛ بهتر است افرادی که از مشکلات تیرویید رنج می‌برند از مصرف این دانه روغنی اجتناب کنند.

– با توجه به استروژن گیاهی موجود در بذر کتان مصرف این دانه روغنی در دوره بارداری ممکن است به کاهش وزن نوزاد در هنگام تولد منجر شده و همچنین روی رشد سیستم تولید مثل آن‌ها تاثیر بگذارد. بهتر است در دوران بارداری و شیردهی از مصرف بذر کتان خودداری شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data