خوراک ماهی با سبزیجات با ۲ روش متفاوت

توسط admin
2788 مشاهده

ماهی غذایی با خواص بی‌شمار که با روش‌های مختلفی سرو می‌شود. یکی از روش‌ها برای درست کردن ماهی رژیمی استفاده از سبزیجات تازه است. البته چند روش هم برای خوراک ماهی با سبزیجات وجود دارد. در ادامه با کرفس همراه باشید تا شما را با چند روش درست کردن انواع خوراک ماهی آشنا کنیم.

مواد لازم برای خوراک ماهی با سبزیجات

 • ماهی (یک تکه به دلخواه): ۱۰۰ گرم
 • گوجه فرنگی: ۱ عدد
 • پیاز: ۲ عدد
 • فلفل دلمه‌ای: نصف یک عدد
 • آبلیموی تازه:  5 قاشق غذاخوری
 • زردچوبه، نمک و پودر فلفل سیاه: به مقدار دلخواه

برای درست کردن ماهی کبابی با سبزیجات به صورت زیر عمل کنید:

انواع غذا با ماهی را دراینجا ببینید!

مرحله اول: مزه‌دار کردن ماهی

قبل از اینکه خوراک ماهی با سبزیجات را درست کنید، باید به فکر مزه‌ددار کردن آن باشید. برای این کار یک پیاز را رنده کنید و سپس داخل آن آبلیمو بریزید. مقداری هم نمک داخل مواد اضافه کنید. سپس ماهی را داخل آن قرار دهید. روی ظرف را سلفون بکشید و برای مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید.

بیشتر بخوانید: از بین بردن بوی ماهی در خانه با ساده‌ترین روش‌ها

خوراک ماهی با سیب زمینی

مرحله دوم: خرد کردن سبزیجات

در این مرحله از طرز تهیه خوراک ماهی با سبزیجات باید پیاز، گوجه و فلفل دلمه‌ای را خرد کنید. بهتر است دو پیاز کوچک را انتخاب و به صورت حلقه‌ای خرد کنید. سپس همه را کف یک سینی مخصوص فر بچینید. ماهی را از یخچال بیرون بیاورید و روی سبزیجات قرار دهید. سپس روی آن را با فویل بپوشانید. با سوزن چند سوراخ روی فویل ایجد کنید تا گرما سریع‌تر به ماهی برسد و پخته شود.

مرحله سوم: پختن خوراک ماهی با سبزیجات

حالا برای ماهی کبابی با سبزیجات نوبت به پختن می‌رسد. ابتدا فر یا توستر را باید گرم کنید. برای این کار ابتدا دما را روی ۱۸۰ درجه قرار دهید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا گرم شود و سپس سینی حاوی ماهی و سبزیجات را داخل آن قرار دهید. حلا دما را روی ۲۵۰ درجه و زمان را روی ۴۰ دقیقه تنظیم کنید.

در ۱۰ دقیقه آخر فویل روی ماهی را بردارید تا برشته و طلایی شود.

بیشتر بخوانید: از بین بردن بوی ماهی در خانه با ساده‌ترین روش‌ها

طرز تهیه خوراک ماهی با سیب زمینی

یک روش دیگر برای درست کردن خوراک ماهی کبابی استفاده از سیب زمینی است. این غذا می‌تواند با انواع ماهی درست شود که البته ما در اینجا روش طبخ با ماهی قزل‌آلا را توضیح می‌دهیم.

خوراک ماهی با سیب زمینی

مواد لازم برای ماهی با سبزیجات

 • ماهی قزل آلا: ۱ عدد
 • پیاز: ۲ عدد
 • سیر: ۳ حبه
 • آب نارنج یا آبلیمو: ۲ قاشق غذا خوری
 • قارچ: ۲۰ گرم
 • هویج: ۲ عدد
 • سیب زمینی: ۲ عدد
 • روغن زیتون: ۲ قاشق غذا خوری
 • نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز:  به مقدار کافی

حالا برای درست کردن این خوراک رژیمی به صورت زیر عمل کنید:

بیشتر بخوانید: طرز تهیه خوراک ماهی با سبزیجات (ماهی رژیمی)

مرحله اول: مزه‌دار کردن ماهی

از آنجایی که بوی ماهی به سختی گرفته می‌شود، اول باید آن را تمیز بشویید. سپس به دلخواه خود خرد کنید. همچنین می‌توانید ماهی را خرد نکنید. بله آن را به صورت کامل در فر قرار دهید. بعد از شستن اجازه دهید آب آن بروید. در مرحله بعدی یک پیاز را رنده کنید و به آن روغن زیتون، آبلیمو یا آب نارنج بزنید. روی آن را بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا بوی ماهی کامل گرفته شود.

ماهی کبابی با سبزیجات

مرحله دوم: آماده کردن سبزیجات

برای این مرحله طرز تهیه خوراک ماهی با سبزیجات باید قارچ را تمیز بشویید و اسلایس کنید. برای اینکه قارچ سیاه رنگ نشود، به آن مقدار کمی آبلیمو بزنید. سیب زمینی و هویج را هم پوست بگیرید و به شکل دلخواه خود برش بزنید. بهتر است سیب زمینی را خلالی درشت و هویج را حلقه‌ای برش بزنید.

یک سینی یا ظرف مخصوص مایکروفر آماده کنید و تمامی سبزیجات را داخل آن بریزید. سپس ماهی را از داخل یخچال بیرون بیاورید و روی سبزیجات قرار دهید. روی ظرف را هم با فویل بپوشانید. برای اینکه خوراک ماهی با سیب زمینی سریع‌تر پخته شود، روی فویل سوراخ ایجاد کنید.

مرحله سوم: پختن ماهی

برای طرز تهیه خوراک ماهی با سبزیجات فر را گرم کنید. آن را روی دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و همین که گرم شد، سینی حاوی ماهی و سبزیجات را داخل فر بگذارید. دما را روی ۲۵۰ درجه و زمان را روی ۴۰ دقیقه تنظیم کنید. در ۱۰ دقیقه آخر هم فویل روی ماهی را بردارید و گریل بالای فر را روشن کنید تا خوراک ماهی برشته و طلایی شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data