رژیم لاغری سریع با عدسی و تاثیر شگفت انگیز آن در پیشگیری از کم‌خونی

توسط مریم کوهشاری
4491 مشاهده

رژیم لاغری سریع با عدسی مانع از ریزش مو، کم‌خونی و پیری‌زودس می‌شود. عدس یکی از موادغذایی مفید در خانواده‌ی حبوبات است. این ماده‌ی غذایی به دلیل داشتن مقادیر زیادی از آهن، در تولید هموگلوبین خون مؤثر است. اگر هر فرد روزانه به طور متوسط ۲۰۰ گرم عدس مصرف کند، حدود ۳۶ درصد از آهن مورد نیاز بدنش تأمین می‌شود. عدس در همان حال که تاثیر زیادی بر سلامت جسمانی دارد، در روند کاهش وزن نیز مؤثر است. در ادامه به بررسی رژیم لاغری سریع با عدسی و تاثیر این ماده‌ی غذایی بر سلامت بدن می‌پردازیم.

 • عدس کنترل‌کننده‌ی اشتهاست
 • مصرف عدس و عملکرد بهتر سیستم گوارش
 • رژیم لاغری سریع با عدسی توصیه پزشکان است
 • کاهش میزان کالری بدن
 • عدس مانع از کم‌خونی می‌شود
 • عدسی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد
 • نکات مهم برای تاثیر غذای رژیمی با عدسی
رژیم لاغری سریع با عدسی مانع از ریزش مو، کم‌خونی و پیری‌زودس می‌شود.

عدس کنترل‌کننده‌ی اشتهاست

یکی از دلایلی که باعث شده است تا بسیاری به رژیم لاغری سریع با عدسی تاکید کنند، وجود فیبر زیاد در این ماده‌ی غذایی است. به همین دلیل وقتی عدس میل می‌کنید، اشتهای شما برای صرف غذا کمتر می‌شود. اگر عدس پخته را قبل از صرف غذا میل کنید، اشتهای شما برای غذاخوردن کمتر می‌شود. بنابراین این ماده‌ی غذایی با کنترل اشتها تاثیر زیادی در روند کاهش وزن دارد. کسانی که قصد لاغری دارند، بهتر است عدس پخته را به جای شام مصرف کنند.

مصرف عدس و عملکرد بهتر سیستم گوارش

یکی از تاثیرات عدس بر کاهش وزن، بهبود متابولیسم بدن است. این ماده‌ی غذایی حاوی مقادیر بالایی از ویتامین B3 است. بنابراین تاثیر زیادی در بهبود وضعیت سیستم عصبی دارد. از سوی دیگر به کارکرد بهتر دستگاه گوارش نیز کمک می‌کند. وجود فیبر زیاد در عدس، به دفع موادزائد از بدن کمک می‌کند. کسانی که به یبوست مبتلا هستند، می‌توانند عدس مصرف کنند. پس عدس با عملکرد بهتر سیستم گوارش، از چاقی و ورود مواد زائد به بدن، جلوگیری می‌کند.

یکی از دلایلی که باعث شده است تا بسیاری به رژیم لاغری سریع با عدسی تاکید کنند

رژیم لاغری سریع با عدسی توصیه پزشکان است

بسیاری از افراد به طور خودسرانه اقدام به تهیه‌ی یک برنامه‌ی غذایی برای خود می‌کنند. اگرچه ممکن است بعد از مدت کوتاهی وزن زیادی کم کنند. اما با مشکلاتی مثل ریزش مو، گود رفتن زیر چشم، پیدایش چروک در صورت و پیری زودرس روبه‌رو می‌شوند. دلیل اصلی آن حذف موادغذایی مقوی در برنامه‌ی غذایی روزانه است. همچنین برخی از آن‌ها یک وعده‌ی غذایی را به طور کامل از برنامه‌ی روزانه‌ی خود حذف می‌کنند. به طوری‌که بیش‌تر آن‌ها از خوردن شام خودداری می‌کنند. در حالی که حذف یک وعده‌ی غذایی عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.
فیبر موجود در عدس نیز میزان کلسترول و قندخون را کاهش می‌دهد. بنابراین به لاغری بدن کمک می‌کند. از سوی دیگر در لاغری سریع با عدسی اسیدفولیک، آهن و پروتئین مورد نیاز بدن تأمین می‌شود. عدس یک ماده‌ی غذایی سرشار از ویتامین‌های B و C است. پس با مصرف این ماده‌ی غذایی در زمان کاهش وزن با ریزش مو و مشکلات ناشی از پوست روبه‌رو نمی‌شوید. میزان پروتئین موجود در عدس با پروتئین گوشت برابری دارد.

کاهش میزان کالری بدن

یکی دیگر از تاثیرات مفید عدسی بر روند لاغری، کاهش میزان کالری بدن است. به دلیل تاثیری که این ماده‌ی غذایی بر خروج موادزائد از بدن دارد، میزان کالری اضافه‌ی بدن تا حد زیادی کم می‌شود. از سوی دیگر کالری موجود در عدس پایین است. هر ۲۰۰ گرم عدس دارای ۲۳۰ واحد کالری مفید است. این میزان کالری برای انجام فعالیت‌های روزانه کافی است و باعث تجمع چربی اضافه در بدن نمی‌شود.

رژیم لاغری سریع با عدسی توصیه پزشکان است

عدس مانع از کم‌خونی می‌شود

رژیم لاغری سریع با عدسی این مزیت را به همراه دارد که باعث کم‌خونی در افراد نمی‌شود. شما برای تأمین میزان آهن مورد نیاز بدن باید گوشت مصرف کنید. این در حالیست که گوشت همراه با چربی است و کلسترول بد خون را افزایش می‌دهد. اما عدس دارای مقادیر بالایی از آهن است که در تولید هموگلوبین خون تاثیر دارد. این در حالیست که با مصرف عدس، کلسترول منفی خون بالا نمی‌رود. پس اگر غذای رژیمی با عدسی را در زمان شام مصرف کنید، علاوه بر لاغری، از کم خونی هم پیشگیری می‌شود.

عدسی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد

هموگلوبین مسئولیت نقل و انتقال اکسیژن را در بدن برعهده دارد. این ماده یکی از مهم‌ترین آنزیم‌ها برای متابولیسم بدن محسوب می‌شود. زمانی که میزان هموگلوبین موجود در خون افزایش پیدا می‌کند، بدن قدرت بیشتری برای سوخت و ساز چربی‌ها پیدا می‌کند. پس با مصرف عدسی مقدار زیادی از چربی‌های اضافه‌ی بدن نیز از بین می‌روند.

رژیم لاغری سریع با عدسی و جلوگیری از کم خونی

نکات مهم برای تاثیر غذای رژیمی با عدسی

اگر قصد دارید عدس را به جای غذاهای پرکالری مصرف کنید، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • تاثیر غذای رژیمی با عدسی زمانی مشخص می‌شود که آن را قبل از غذاهای سنگین و پرکالری مصرف کنید.
 • بعد از مصرف عدسی از مصرف غذاهای پرکالری خودداری کنید.
 • عدس را باید با نمک کم مصرف کنید. در این صورت بعد از مدت کوتاهی متوجه تاثیر آن بر روند کاهش وزن خواهید بود. در صورت استفاده‌ی بیش از حد از نمک، عدس نتیجه‌ی معکوس به همراه دارد.
 • عدس پخته را باید در یک ظرف سربسته و در یخچال، تنها به مدت ۳ روز نگهداری کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data