خواص ارده و عسل

توسط سارا عربی
3971 مشاهده

در این مقاله سعی داریم به خواص ارده و عسل و طبیعت این دو ماده غذایی بپردازیم. طبیعت ارده و عسل از نظر طب سنتی گرم و تر میباشد. مصرف این دو ماده غذایی با هم موجب تقویت بدن میشود. فواید درمانی دیگری هم دارند که در ادامه به آن‌ها میپردازیم:

مصرف ارده باعث پایین آمدن فشار خون بالا میشود پس برای کسانی که فشار بالا دارند توصیه میشود.

یکی دیگر از خواص مهم ارده و عسل درمان روماتیسم، آرتروز و بیماری‌های مفصلی است. ارده به مقدار زیاد کلسیم دارد پس ترکیب این دو ماده غذایی با هم موجب حفظ سلامت استخوان میشود و از بیماری‌های مفصلی جلوگیری میکند.

مصرف این دو ماده غذایی باعث کاهش کلسترول بد خون شده و به همین دلیل برای بیماران قلبی عروقی نیز مناسب است.

یکی دیگر از خواص ارده و عسل که خیلی هم پرطرفدار است برطرف کردن مشکل کم خونی بدن است. پس غذایی مناسب برای زنان و افرادی که مشکل کم خونی دارند میباشد.

خواص ارده و عسل
فواید این ماده غذایی شگفت انگیز را بدانید

از دیگر خواص ارده و عسل کمک به حافظه کودکان است. این غذا یادگیری کودکان را بالا میبرد، انرژی مورد نیاز آنها را تامین میکند و در نتیجه باعث رشد بهتر آنها میشود پس برای کودکان نیز غذایی مناسب و مغزی است.

از دیگر فواید این غذا، تقویت کردن قوای جسمی و جنسی بدن است.

مخلوط ارده و عسل حتی میتوانند مسکن خوبی برای درد باشند. استفاده از آنها به صورت موضعی نیز گاهی انجام میشود و همین خاصیت را دارد.

در کل مصرف این دو ماده مفید غذایی به صورت روزانه بی‌حسی و کرختی بدن را از بین میبرد و به دلیل طبیعت گرم باعث بهبود بسیاری از بیماری‌های و مشکلات ناشی از سرد شدن مزاج بدن میشود.

طرز تهیه ارده و عسل

مواد مورد نیاز

ارده

عسل

ارده و عسل را به میزان مساوی و بسته به نوع ذائقه خود با یکدیگر مخلوط کنید. تا جایی هم زدن را ادامه دهید که ارده به صورت کامل در عسل مخلوط شود و اصطلاحا گلوله گلوله باقی نماند. این مخلوط را در یخچال نگه دارید و میتوانید برای صبحانه یا یک میان وعده سالم از آن استفاده کنید و از خواص ارده و عسل بهره ببرید.

خواص ارده و عسل در چاقی و لاغری

بسیاری ممکن است برایشان این سوال پیش بیاید که آیا این مخلوط چاق کننده است؟ باید به شما پاسخ دهیم که ارده از کنجد تهیه شده. پس دارای چربی نسبتا بالایی است. ارده املاح فراوانی دارد ولی با توجه به کالری زیاد و میزان چربی بالا مصرف آن در طی رژیم لاغری ممنوع است. چون قطعا باعث میشود که تمام زحماتتان به هدر برود! هر قاشق مرباخوری آن ۶۰ کالری انرژی دارد.

خواص ارده و عسل
ارده باعث چاقی میشود؟

خاصیت اصلی این دو ماده انرژی‌زا بودن آنها است. مخصوصا برای فصل سرما و زمستان که بدن نیاز به گرم شدن و انرژی دارد. اما این هشدار را جدی بگیرید که علاوه بر انرژی‌زا بودن، این دو ماده در کنار یکدیگر کالری بسیار بالایی دارند و اگر فردی کم تحرک هستید، ورزش نمیکنید یا اضافه وزن دارید در نظر داشته باشید که با مصرف این غذا چاقی در انتظارتان است.

ارزش غذایی ارده

ارده سرشار از اسید های چرب غیر اشباعی مانند امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ است. همچنین این ماده غذایی حاوی ۴/۴۲ درصد اسید اولئیک، ۷/۳۹ درصد اسیدلینولئیک، ۸/۹ درصد اسید پالمتیک و ۴/۶ درصد استئاریک اسید تشکیل شده است. ارده از نظر اسیدهای آمینه سولفوردار و تریپتوفان نیز غنی می‌باشد.

موارد احتیاطی استفاده از ارده

ارده را حتما باید در جایی خشک و خنک نگه داری کرد چرا که سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است و در هوای گرم به سرعت اکسید و در نهایت فاسد میشود.

اگر مزاج گرم دارید در مصرف ارده و عسل تعادل را نگه دارید. زیاده روی در مصرف این غذا در افرادی که مزاج صفراوی دارند باعث غلیظ‌تر شدن صفرا و در نهایت بروز جوش در بدن و صورت میشود.

اگر معده ضعیفی دارید مراقب مصرف ارده باشید. ارده در هضم سنگین است و افراط در مصرف آن باعث درد در ناحیه معده میشود.

با وجود خواص فراوان ارده و عسل این ماده حاوی مقدار زیادی چربی است و کالری بسیار بالایی دارد پس به شدت توصیه میشود افراد با اضافه وزن بالا و تحرک کم از مصرف این ماده غذایی خودداری کنند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data