آپاندیس و وضعیت اضطراری آن! | علائم آپاندیسیت چیست؟

توسط admin
184 مشاهده

وجود آپاندیس لازمه؟! در این مقاله با بیماری آپاندیس که آپاندیسیت نام دارد، آشنا می‌شویم. علائم آپاندیسیت را برای شما شرح می‌دهیم. و در انتها راه‌های جلوگیری از بروز این بیماری را بررسی می‌کنیم. و بایدها و نبایدهایی که برای جلوگیری از بروز وضعیت اضطراری آپاندیس باید رعایت کنید را به شما شرح خواهیم داد. همچنین درباره آپاندیس در کودکان و آپاندیس در بارداری نوشته‌ایم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

آپاندیس چیست و در کدام قسمت بدن قرار دارد؟

آپاندیس یک عضو لوله‌ای شکل نازک در قسمت پایینی شکم است. آپاندیس در سمت راست بدن قرار دارد. و محل اتصال روده کوچک به روده بزرگ است. در طول تاریخ بسیاری آپاندیس را عضوی کم اهمیت و حتی بلا استفاده فرض می‌کردند. اما امروزه در حال کشف فواید خاص آپاندیس برای بدن هستیم. و محققان و پزشکان این عضو حساس را برای بدن مفید قلمداد می‌کنند. محققان همچنین به دنبال کشف روش‌هایی هستند که بدون حذف آپاندیس، آلودگی آپاندیس را برطرف کنند. و بیماری آپاندیسیت را درمان کنند.

دانشمندان به دنبال کشف روش‌هایی هستند که بدون حذف آپاندیس، آلودگی آپاندیس را برطرف کنند.

Is-the-appendix-necessary

آپاندیسیت چیست؟

به بیماری شدید و خطرناک آپاندیس که علائم بسیار جدی به دنبال دارد، آپاندیسیت گفته می‌شود. مهم ترین نکته‌ای که باید در خصوص آپاندیسیت بدانید این است که باید آن را بسیار جدی بگیرید. در صورت بروز علائم آپاندیسیت، سریعا باید به پزشک مراجعه نمایید. و هرگز نباید به دنبال درمان‌های خانگی باشید.

آپاندیسیت یک بیماری بسیار جدی و یک وضعیت خطرناک برای بدن شماست. تعلل در مراجعه به پزشک به راحتی می‌تواند منجر به از دست رفتن جان شما شود. این بیماری به سبب انسدادی که در آپاندیس رخ می‌دهد، بروز می‌کند. این انسداد ناشی از وجود مخاط، انگل و یا مدفوع در آپاندیس صورت می‌گیرد. و سبب تشکیل سریع سموم به شدت خطرناک در آپاندیس می‌شود.

آپاندیسیت یک بیماری بسیار جدی و یک وضعیت خطرناک برای بدن شماست. تعلل در مراجعه به پزشک به راحتی می‌تواند منجر به از دست رفتن جان شما شود.

اگر این انسداد و التهاب آپاندیس سریعا درمان نشود، منجر به پارگی آپاندیس و ریختن مواد سمی به داخل بدن خواهد شد. این یک وضعیت بسیار اورژانسی برای بدن به شمار می‌رود. که نیاز به رسیدگی‌های سریع پزشکی دارد. تا مواد سمی را از داخل بدن خارج کنند. و بدن را شست و شو دهند.

خارج کردن آپاندیس از بدن

آپاندیس به چه دردی می‌خورد؟ با اینکه آپاندیس جزو دستگاه گوارشی محسوب می‌شود، اما بدون این عضو نیز می‌توانید به راحتی به زندگی عادی خود ادامه دهید. هنوز فواید خاصی از آپاندیس کشف نشده، اما برخی معتقدند آپاندیس می‌تواند سبب کمک به سیستم ایمنی بدن برای جلوگیری از بروز عفونت‌ها شود. با این حال بهترین کار ممکن در صورت بروز بیماری آپاندیس، خارج کردن این عضو از بدن است.

آپاندیسیت معمولا با معده درد اشتباه گرفته می‌شود.

Appendix-and-its-emergency

علائم و نشانه‌های آپاندیسیت

علائم آپاندیسیت معمولا بسیار شدید و دردناک هستند. در صورت بروز علائم آپاندیسیت فورا باید به پزشک مراجعه شود. بعد از ۴۸ الی ۷۲ ساعت از بروز علائم، امکان پارکی آپاندیس و خارج شدن مواد سمی به داخل بدن وجود دارد. در این حالت فقط چند ساعت فرصت دارید که توسط پزشک عضوهای داخلی را شست و شو دهید. در غیر اینصورت عاقبت بسیار ناخشایندی را تجربه خواهید کرد.

علائم آپاندیسیت شامل درد شکم، تب خفیف، حالت تهوع و استفراغ، یبوست، اسهال، کم شدن اشتها، مشکلات در نفخ و مشکلات و ناراحتی‌های گوارشی است. علائم آپاندیسیت معمولا بسیار شدید و جدی هستند. علائم آپاندیسیت در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. اما نکته مهم این است که در صورت احساس این علائم، سریعا باید به پزشک مراجعه شود.

آپاندیس و علائم آپاندیسیت در کودکان

آپاندیسیت در کودکان خطرناک تر خواهد بود. به دلیل تشخیص سخت تر و همچنین توانایی کمتر کودکان برای بیان محل درد، آپاندیسیت معمولا با معده درد اشتباه گرفته می‌شود. همچنین ممکن است کودکان احساس درد را در تمام ناحیه شکم خود بیان کنند. به همین دلیل تشخیص آپاندیسیت و علائم آپاندیسیت مشکل تر خواهد بود. به همین دلیل همیشه باید در خصوص خطر پارگی آپاندیس هشیار باشید. پارگی آپاندیس و پخش شدن مواد سمی در بدن برای همه بسیار خطرناک است. اما کودکان و نوزادان در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

علائم آپاندیسیت در کودکان سن ۲ سال و بالا تر معمولا به شرح زیر است:

نفخ شکم یا تورم، التهاب، شکم درد و حساس شدن ناحیه شکم.

کودکان و نوجوانان بزرگتر نیز علائمی چون حالت تهوع، استفراغ و درد در ناحیه راست شکم را تجربه می‌کنند.

Appendicitis-in-children

علائم آپاندیسیت در دوران بارداری

به دلیل شباهت بسیار زیاد میان علائم آپاندیسیت و ناراحتی‌های دوران بارداری، این بیماری ممکن است اشتباه گرفته شود. زنان باردار که اغلب با کم اشتهایی، گرفتگی معده، حالت تهوع و استفراغ رو به رو هستند. در صورت ابتلا به آپاندیسیت ممکن است متوجه بیماری نشوند. به دلیل بزرگ شدن رحم، درد آپاندیس در زنان باردار به جای ناحیه تحتانی و راست شکم، در قسمت فوقانی شکم ایجاد می‌شود. همچنین دچار علائمی چون سوزش سر دل، یوبوست، اسهال و مشکلات در نفخ می‌شوند. این افراد باید بیشتر مراقب بیماری آپاندیسیت باشند.

عوامل خطر و جلوگیری از آن‌ها

بر اساس تحقیقات انجام شده، بیماری آپاندیسیت در سنین ۱۰ الی ۳۰ سال بیشتر رخ می‌دهد. همچنین مردان بیشتر از زنان در معرض ابتلا به این بیماری خطرناک قرار دارند. در حقیقت جلوگیری از بروز آپاندیسیت بسیار دشوار است. اما روش‌هایی هستند که خطر بروز این بیماری خطرناک را کاهش می‌دهند.

یک رژیم غذایی سرشار از فیبر سبب کاهش خطر ابتلا به آپاندیسیت می‌شود. زیرا فیبر برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است. بنابراین با مصرف مقادیر مناسبب از میوه‌ها و سبزیجات می‌توانید احتمال بروز این بیماری را کاهش دهید. همچنین جلوگیری از عفونت معده و روده‌ها برای پیشگیری از بیماری آپاندیس بسیار مهم است.

سخن پایانی

آپاندیس عضوی لوله‌ای شکل و باریک در قسمت راست معده و محل اتصال روده کوچک و روده بزرگ است. بیماری آپاندیسیت که در اثر ایجاد مشکل برای آپاندیس رخ می‌دهد، بسیار خطرناک و در صورت نادیده گرفته شدن، کشنده است. در صورت بروز علائم این بیماری، فورا باید به پزشک مراجعه کنید. و از درمان‌های خانگی دوری کنید. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data