نحوه مصرف آبغوره برای کاهش چربی

توسط مریم کوهشاری
7513 مشاهده

آبغوره اغلب به عنوان چاشنی انواع سالاد و غذا استفاده می‌شود. اما این ماده غذایی ضمن اینکه یک طعم‌دهنده است، خواص زیادی را هم برای کاهش چربی و لاغری به همراه دارد. در این مطلب کرفس قصد داریم به خواص آبغور برای لاغری و کبد بپردازیم. اگر می‌خواهید کالری‌سوزی داشته باشید و مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید، قطعا به مصرف آبغوره نیاز دارید. در ادامه با کرفس همراه باشید تا بیشتر به بررسی خواص این نوشیدنی ترش‌مزه صحبت کنیم.

اصول چربی سوزی را می‌دانید؟ ورزش و تغذیه مناسب برای افزایش سوخت و ساز بدن

خواص آبغوره برای لاغری

به طور کلی هر ماده غذایی که طعم تلخ و ترش داشته باشد، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. به پاکسازی کبد کمک زیادی می‌کند و در لاغری و دفع مواد زائد از بدن تاثیر دارد. این ماده غذایی دارای طبع سرد است و به دلیل داشتن اسیدهای زیاد سوخت و ساز بدن را بیشتر می‌کند. در انواع سالاد می‌توانید به مقدار متعادل استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که تداخل دارویی برای شما به وجود نیاورد.

البته در این مورد طریقه مصرف آبغوره برای لاغری هم اهمیت دارد. شما اگر قبل از مصرف غذا چند قاشق آبغوره بخورید، سوخت و ساز بدن آنقدر زیاد می‌شود که به یکباره احساس ضعف زیادی می‌کنید. در نتیجه برای خوردن غذای بیشتر حرص و ولع بیشتری خواهید داشت. 

طریقه مصرف آبغوره برای لاغری

آبغوره چطوری باعث لاغری می‌شود؟

آبغوره ماده‌ای است که باعث افزایش ترشحات معده می‌شود. بنابراین اگر آن را قبل از غذا خوردن مصرف کنید، به افزایش اشتها منجر می‌شود. پس نمی‌تواند لاغرکننده باشد. اما اگر آن را بعد از خوردن غذا مصرف کنید، به کالری سوزی غذای مصرف شدن کمک زیادی می‌کند.

برای اینکه خوردن ابغوره باعث لاغری شود، باید گرسنگی بعد از آن را هم کم تحمل کنید. اگر قندخون‌تان خیلی زود افت می‌کند، با خوردن آبغوره دچار سردرد می‌شوید. بنابراین همیشه هم نمی‌تواند گزینه خوبی برای لاغر شدن باشد.

نحوه مصرف آبغوره برای کاهش چربی

ابغوره حاوی مقدار زیادی ویتامین C به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی است. به همین دلیل در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. از سوی دیگر به کاهش التهاب مخاط دهان هم کمک می‌کند. کسانی که مدام دچار خونریزی لثه می‌شوند، می‌تونند آبغوره مصرف کنند.

از آنجا که مصرف این نوشیدنی باعث دفع مواد زائد از بدن می‌شود، تا حد زیادی در کنترل چربی‌های اضافه بدن و کلسترول مضرخون موثر است. از سوی دیگر این ماده یک ضدعفونی کننده قوی هم محسوب می‌شود که به پاکسازی روده و معده کمک می‌کند. در صورتی که به یبوست مبتلا باشد، می‌توانید برای درمان آبغوره مصرف کنید.

درمان کرمک روده بزرگسالان هم از دیگر موارد مصرف آبغوره است.

برای اینکه آبغوره باعث لاغری شود، می‌توانید دستورالعمل زیر را اجرا کنید:

خوردن آبغوره در ناشتا

یک مورد برای طریقه مصرف آبغوره برای لاغری مصرف آن قبل از صرف صبحانه است. البته نباید به طور مداوم این کار را تکرار کنید. یکی از عوارض خوردن آبغوره در زمان ناشتا آسیب به سیستم گوارش و ابتلا به زخم معده است. بهتر است آن را در طی روز و بعد از صرف غذا بخورید. همانطور که در متن هم اشاره کردیم مصرف آن قبل از غذا باعث ضعف بدن می‌شود که برای جبران آن مجبورید غذای بیشتری بخورید.

خواص آبغوره برای لاغری

خوردن آبغوره همراه با غذا

یک دستور دیگر برای نحوه مصرف آبغوره برای کاهش چربی بدن و لاغری شکم و پهلو، استفاده همزمان با غذاست. برای این منظور می‌توانید سالاد را با آبغوره تهیه کنید. در این صورت نه تنها به سیستم گوارش آسیب نمی‌زند، بلکه حتی باعث کاهش وزن هم می‌شود. جالب است بدانید ترکیب آب غوره با سالاد باعث افزایش مواد معدنی و ویتامین‌های سالد هم می‌شود. از آنجا که این ماده حاوی اسیدهای آلی و پتاسیم است، به درمان روماتسیم، سیاتیک و دفع سموم از بدن کمک زیادی می‌کند. آبغوره طبع سرد دارد و به کاهش دمای بدن کمک زیادی می‌کند.

نکات مهم در مورد مصرف آبغوره برای لاغری

حالا که از خواص آبغوره برای لاغری گفتیم، باید نکات مهمی را هم در این رابطه بدانید:

  • قبل از هر چیز باید بدانید که آبغوره برای کسانی که به ضعف اعصاب مبتلا هستند و یا طبع بلغمی دارند، مناسب نیست.
  • به دلیل اینکه آبغوره یک ماده اسیدی است، باعث حل شدن مواد معدنی و املاح در بدن می‌شود. به همین دلیل افراد سالمند باید از خوردن آن خودداری کنند.
  • برای جلوگیری از کپک زدن آبغوره عموما به آن نمک اضافه می‌کنند. افرادی که به فشارخون مبتلا هستند، باید از خوردن این ماده خودداری کنند.
  • اگر زمان خوردن آبغوره دچار معده درد شدید، آن را با زیره سیاه مصرف کنید.

در پایان

آنچه در مورد خواص آبغوره برای لاغری گفته شد، هنوز توسط هیچ موسسه تحقیقاتی به تایید نرسیده است. همچنین کسی آن را رد نکرده است. در هر صورت این ماده اسیدی و ترش مزه به دلیل اینکه متابولیسم بدن را بالا می‌برد، باعث لاغری می‌شود. اما به آن به عنوان یک روش جایگزین رژیم غذایی و ورزش نگاه نکنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data