تاثیر جعفری در لاغری / اسموتی جعفری لیمو

توسط admin
742 مشاهده

جعفری یک گیاه معطر است که اغلب از آن برای درست کردن سوپ و انواع خورشت استفاده می‌شود. مصرف این گیاه به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند. البته باید نحوه‌ی استفاده از آن را بدانید. این گیاه معطر و خوش طعم به همراه آبلیمو تاثیر زیادی در لاغری دارد.
در ادامه قصد داریم به تاثیر جعفری در لاغری و نحوه‌ی مصرف آن بپردازیم.

جعفری یک گیاه مغزی است که نه فقط برای لاغری، بلکه برای سلامت بدن هم مفید است. این گیاه سرشار از کارتنوئید، ویتامین K، B، C و آهن و اسید فولیک است. آنزیم‌های موجود در این گیاه به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند.

آیا مصرف جعفری به کاهش وزن کمک می‌کند؟

جعفری یک گیاه مغزی است که نه فقط برای لاغری، بلکه برای سلامت بدن هم مفید است. این گیاه سرشار از کارتنوئید، ویتامین K، B، C و آهن و اسید فولیک است. آنزیم‌های موجود در این گیاه به دفع سموم و مواد زائد از بدن کمک می‌کند.
کاروتنوئید موجود در این گیاه نوعی آنتی‌اکسیدان قوی محسوب می‌شود که تاثیر زیادی در کاهش خطر ابتلا به سرطان دارد. همچنین به سلامت بینایی هم کمک زیادی می‌کند.
در این گیاه کلروفیل زیادی وجود دارد. این ماده از رشد باکتری‌های مضر در بدن پیشگیری می‌کند. همچنین به دفع مواد زائد از جمله کلسترول و قندخون از بدن کمک زیادی می‌کند. به همین دلیل می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

کمک به سیستم گوارش بدن

یکی از دلایل تاثیر جعفری در لاغری کمک به بهبود هضم غذا در بدن است. آنزیم‌های موجود در این گیاه باعث تجزیه‌ی غذا می‌شود. در این صورت موادمغذی و مورد نیاز بدن از جمله ویتامین‌ها با سرعت زیادی از طریق کبد وارد خون می‌شوند. در عین حال مواد اضافه از بدن دفع می‌‌شود.
غذاهایی که در طی روز مصرف می‌کنیم به دلیل پختن زیاد، آنزیم بدن را کاهش می‌دهد. به همین دلیل بدن مجبور به تولید آنزیم می‌شود که نفخ و گاز شکم را به همراه دارد. اما رژیم لاغری با جعفری این مزیت را دارد که به اندازه‌ی کافی برای بدن آنزیم تولید می‌کند.
یکی از دلایل اثر جعفری در لاغری بخاطر ادرارآور بودن این گیاه است. به طوری که بعد از مصرف بدن می‌تواند از شر مایعات اضافه خلاص شود.

/ تاثیر جعفری در لاغری / اثر جعفری در لاغری

فواید و تاثیر جعفری در لاغری

جعفری از آن دست گیاهانی است که نه تنها در لاغری مؤثر است، بلکه به سلامت بدن هم کمک می‌کند. زیرا این گیاه حاوی چندین ماده‌ی مغذی از جمله ویتامین C، آهن، فلات و هوموسیستئین است. هر یک از این مواد مغذی تاثیر شگرفی در سلامت بدن دارند.

وقتی قصد دارید وزن بدن را کم کنید، به دلیل کاهش غذا، ممکن است بدن به کمبود شدید آهن مبتلا شود. در چنین مواقعی موها نازک‌تر شده و با ریزش شدید مو روبه‌رو می‌شوید.

تاثیر آهن جعفری در سلامت بدن

وقتی قصد دارید وزن بدن را کم کنید، به دلیل کاهش غذا، ممکن است بدن به کمبود شدید آهن مبتلا شود. در چنین مواقعی موها نازک‌تر شده و با ریزش شدید مو روبه‌رو می‌شوید.
اما به دلیل اینکه جعفری حاوی مقدار زیادی آهن است، در زمان رژیم غذایی می‌تواند این ماده‌ی مغزی را برای بدن تأمین کند.

جعفری سرشار از هوموسیستئین است

هوموسیستئین ماده‌ای مؤثر برای کاهش میزان کلسترول مضر خون است. همچنین وجود این ماده برای جذب ویتامین K و کورستین ضرورت دارد. در زمان رژیم لاغری جعفری می‌تواند همچنان به سلامت بدن کمک کند.

فواید و تاثیر جعفری در لاغری

تأمین ویتامین C بدن

یکی دیگر از دلایل اثر جعفری در لاغری و سلامت بدن، تأمین ویتامین ث بدن است. میزان این ویتامین در یک فنجان جعفری حدود ۱۳۳ میلی‌گرم است. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می‌شود. در عین حال به افزایش متابولیسم بدن و عملکرد بهتر سیستم غدد درون‌ریز هم کمک زیادی می‌کند.

وجود فلات در جعفری

جعفری حاوی مقدار زیادی فلات است. این ماده به سوخت و ساز بدن کمک زیادی می‌کند. چرا که کربوهیدرات را به انرژی تبدیل می‌کند. به همین دلیل به جای اینکه کربوهیدرات به چربی‌های اضافه تبدیل شود، انرژی بدن را تأمین می‌کند.

جعفری حاوی مقدار زیادی فلات است. این ماده به سوخت و ساز بدن کمک زیادی می‌کند. چرا که کربوهیدرات را به انرژی تبدیل می‌کند.

نحوه استفاده از جعفری برای کاهش وزن

حالا که با تاثیر جعفری برای لاغری آشنا شدید، لازم است که روش استفاده از این گیاه را هم یاد بگیرید. به طور کلی برای لاغری با کمک جعفری می‌توانید یکی روش زیر را امتحان کنید:

یکی دیگر از دلایل اثر جعفری در لاغری و سلامت بدن،

درست کردن اسموتی جعفری و لیمو

تاثیر جعفری و لیمو در لاغری بیشتر از جعفری تنهاست. شما می‌توانید این گیاه را با آبلیموی تازه ترکیب کنید و در طی روز تنها یک لیوان از آن را میل کنید. البته مراقبت باشید بیشتر از یک لیوان در طی روز مصرف نکنید. زیرا به جای گرفتن نتیجه‌ی مثبت به بدن آسیب می‌زند.
برای درست کردن اسموتی جعفری و لیمو به صورت زیر عمل کنید:

  • جعفری خرد شده: ۳ قاشق چایخوری
  • لیموترش: ۱ عدد
  • سرکه سیب: ۱ قاشق غذاخوری
  • آب: نیم لیتر

حالا آب و جعفری را به مدت ۳-۵ دقیقه با هم بجوشانید. سپس لیمو را در آن فشار دهید. در انتها سرکه سیب را هم به این ترکیب اضافه کنید. بعد از خنک شدن می‌توانید آن را میل کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data