استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

توسط حمید صالحی
4384 مشاهده

مطالب فراوانی وجود دارد که بیان می کنند داشتن یک شب در هفته که به شما اجازه بدهد هر چه که می خواهید بخورید، از نظر روانشناسی ارزش بسیاری دارد. نه گفتن به یک تکه شکلات در روز پنج شنبه بسیار ساده تر خواهد شد وقتی که بدانید همان شکلات را اگر تمایل داشته باشید، می توانید جمعه بخورید. فکر کردن به اینکه تنها یکی دو روز باید صبر کنید تا بتوانید شکر بخورید، خیلی راحت تر است و میزان ولع شما در روز موعود بسیار کمتر خواهد شد. چرا که فراموش می کنید چقدر دلتان شکر یا شکلات می خواهد و حتی ممکن است فراموش کنید که آنها را بخورید.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

روز تقلب در رژیم

هیج نکته منفی در باره روز تقلب در رژیم وجود ندارد. البته تا جایی که تبدیل به یک عادت روزانه نشود. تعداد کمی از مردم نیاز دارند که همیشه تحت رژیم باشند. مدل های تناسب اندام، ورزشکاران حرفه ایی و بدنسازان مسابقه و رقابتی تنها استثناهایی هستند که باید از این قانون تبعیت کنند، اما حتی آنها برای سالم ماندن به یک روز مرخصی نیاز دارند. اگر در آینده قرار نیست عکس جلد مجله تناسب اندام مردان باشید، واقعیت این است که یک برش پیتزا آنچنان صدمه ای به شما نمی زند.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

عواقب شکستن رژیم

پرخوری در یک‌ شب ممکن است در پروسه کاهش وزن شما اختلالاتی را به وجود بیاورد ولی باعث افزایش وزن نیز نمی‌شود. بنابراین مهم‌ترین مساله بازگشت به وضعیت قبل از پرخوری است؛ که اینطور معنی می‌شود: هیچ وعده غذایی خود را حذف نکنید، به خود نگویید چون یک وعده اشتباه کرده‌ام پس رژیم غذایی من به طور کلی از بین رفته است.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

جبران شکستن رژیم

صبحانه بخورید

حتی اگر صبح با احساس سیری و این‌که بسیار زیاده‌روی کردید در شب گذشته، بیدار شدید، خودتان را مجبور به خوردن صبحانه بکنید.نه تنها این مساله باعث در جریان افتادن متابولیسم بدنتان می‌شود، بلکه باعث بهبود روانی ذهنتان برای شروع غذاخوردن معمولی و عادی در طول روز نیز می‌شود.

آبرسانی، آبرسانی، آبرسانی

نوشیدن آب در روزهایی که شب گذشته پرخوری کرده‌اید، مهم‌ترین عامل است. چرا؟ زیرا باعث حس سیری شده و مانع از این می‌شود که در تمام طول روز بعدی به پرخوری خود فکر کرده و ادامه دهید.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

خوردن سالادی کامل و پر کننده برای وعده‌ی ناهار

آب موجود در سبزی‌ها به آبرسانی بدن کمک کرده و غذاهای بیش از حد و مانده‌ی شب گذشته را نیز از بدنتان خارج می‌کند.

خوردن تنقلات در بعدازظهر

از این مورد بی توجه عبور نکنید! بسیار مهم است که متابولیسم شما به صورت منظم کار کند و به طور ناگهانی به خاطر زیاده‌روی در یک وعده غذایی و نخوردن غذا در وعده‌های بعد از آن، از فعالیت بماند. خوردن کمی خشکبار بخصوص بادام و کمی میوه، ترفند فوق‌العاده‌ای است.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

در خانه شام بپزید

اگر با دوستانتان قرار شام در بیرون از خانه دارید، آن‌ها را دعوت کنید و در خانه شام بپزید. از غذاهای سالم و مناسب مانند سبزی‌ها، ماهی و غلات استفاده کنید. نیازی نیست که آن‌ها را با سس‌های زیاد یا روغن زیاد سرخ کنید.

ورزش کنید

سعی کنید که حتما در روز بعد از پرخوری، به باشگاه بروید و ورزش کنید. حتی پیاده روی نیز به برگشتن حس خوبتان کمک بسیاری می‌کند.

استراحت در رژیم لاغری یا چیت دی در رژیم لاغری

کلام پایانی: پرخوری در یک روز!!!

اگر:

  • رژیم غذایی‌‏تان در شما استرس ایجاد می‌کند
  • با توقف در روند کاهش وزن مواجه شده‌اید
  • ورزش برای‌‏تان زجرآور شده است
  • با کاهش سطح انرژی بدن‌تان مواجه شده‌اید
  • در طول روز احساس سرما می‌کنید

بهتر است از یک روز آزاد در رژیم غذایی و یا چیت دی استفاده کنید تا بتوانید با قدرت بیشتر به ادامه رژیم غذایی خود بپردازید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data