رژیم لاغری موشکی با چند روش متفاوت که لاغری را برایتان به ارمغان می آورد

توسط مریم کوهشاری
3006 مشاهده

رژیم لاغری موشکی به این معناست که بتوانید در مدت زمان کوتاه وزن خود را به حد ایده‌ال برسانید. در این نوع رژیم باید بتوانید میزان متابولیسم بدن را نسبت به کالری مصرف شده بیشتر کنید. برای مثال اگر در طی یک روز، ۲۵۰۰ کالری غذا مصرف می‌کنید، میزان متابولیسم بدن باید بیش ۲۵۰۰ کالری را بسوزاند. به طوری که فرصتی برای ذخیره‌ی چربی‌های اضافه باقی نماند. اگر این روند برعکس باشد، قاعدتاً به افزایش وزن می‌انجامد. اگر میزان سوخت و ساز چربی با میزان مصرف کالری‌ها یکسان باشد، وزن هم یکسان باقی می‌ماند. در واقع شما چاق نمی‌شوید. اما وزن هم کم نمی‌کنید. پس برای لاغری به رژیم لاغری موشکی نیاز دارید. در ادامه به چند نوع رژیم مؤثر برای کاهش وزن سریع می‌پردازیم.

  • رژیم لاغری موشکی با رژیم کانادایی
  • کاهش وزن با رژیم لاغری دانمارکی
  • کاهش وزن سریع با رژیم متابولیک
  • کاهش وزن با رژیم غذایی کتوژنیک
  • کاهش وزن با رژیم غذایی کتوژنیک
  • وگان یک رژیم لاغری سریع
از جمله‌ عوارض رژیم لاغری موشکی وگان، پوکی استخوان، ریزش مو، کم خونی و ضعف بدن است.

رژیم لاغری موشکی با رژیم کانادایی

رژیم غذایی کانادایی برای کاهش وزن سریع در کوتاه مدت کاربرد دارد. این رژیم سخت و فشرده است و برای کسانی کاربرد دارد که اضافه وزن کم تا متوسط دارند. افرادی که به اضافه وزن زیادی مبتلا هستند. در واقع چاقی مفرط دارند، نباید به سراغ این نوع رژیم غذایی بروند. در این روش غلات و حبوبات از برنامه‌ی غذایی به طور کامل حذف می‌شود. اما مصرف قند و شکر مجاز است.
طول مدت این رژیم تقریباً بین ۱۳ روز تا دو هفته است. در این صورت بدن بین ۵ تا ۱۲ کیلوگرم وزن کم می‌کند. به دلیل اینکه رژیم کانادایی تنها با کاهش وزن همراه است و تاثیرات منفی آن بر روی سلامت بدن هنوز ناشناخته مانده است، نباید به آن تکیه کنید.

رژیم غذایی کانادایی برای کاهش وزن سریع در کوتاه مدت کاربرد دارد. این رژیم سخت و فشرده است و برای کسانی کاربرد دارد که اضافه وزن کم تا متوسط دارند. افرادی که به اضافه وزن زیادی مبتلا هستند

کاهش وزن با رژیم لاغری دانمارکی

رژیم لاغری دانمارکی به گونه‌ای است که فرد در مدت زمان کوتاه می‌تواند وزن زیادی کم کند. به طوری که در طی یک ماه فرد حدود ۱۰-۱۲ کیلوگرم کاهش وزن دارد. مهم‌ترین غذاهایی که در برنامه غذایی رژیم دانمارکی گنجانده می‌شود، عبارتند از گوشت بدون چربی، تخم مرغ، اسفناج و قهوه. افرادی که این رژیم را در پیش می‌گیرند باید در طی روز تنها به اندازه‌ی ۶۰۰ کالری، غذا مصرف کنند. اگر چه رژیم لاغری موشکی با روش دانمارکی می‌تواند در مدت زمان کوتاه لاغری را به ارمغان آورد، اما مشکلاتی از قبیل گرفتگی عضلات، حالت تهوع، سردردهای شدید، استرس و کمبود انرژی را به دنبال دارد.

رژیم لاغری موشکی با رژیم کانادایی

کاهش وزن سریع با رژیم متابولیک

یکی دیگر از روش‌های لاغری سریع، با رژیم متابولیک است. این نوع رژیم در طی یک ماه اجرا می‌شود. فرد می‌تواند در این مدت حدود ۹-۱۰ کیلوگرم وزن کم کند. این رژیم غذایی تنها به خودداری از مصرف برخی از غذاها تأکید ندارد. بلکه در کنار آن به تحرک و ورزش نیز توصیه می‌کند. مهم‌ترین اصل رژیم لاغری موشکی با روش متابلولیک، مصرف غذاهایی با شاخص گلوکزی بالا و کربوهیدرات است. در این روش فرد باید از مصرف پروتئین و غذاهای پرچرب خودداری کند.
مهم‌ترین دلیل طرفداران رژیم لاغری متابولیک، تاکید بر غذاهای ارگانیک و طبیعی است. از سوی دیگر ورزش و تحرک هم باعث بالا رفتن سوخت و ساز بدن می‌شود. پس میزان تاثیرات منفی آن بر سلامت بدن کاهش می‌یابد.

کی دیگر از روش‌های لاغری سریع، با رژیم متابولیک است. این نوع رژیم در طی یک ماه اجرا می‌شود. فرد می‌تواند در این مدت حدود ۹-۱۰ کیلوگرم وزن کم کند. این رژیم غذایی تنها به خودداری از مصرف برخی از غذاها تأکید ندارد

کاهش وزن با رژیم غذایی کتوژنیک

یکی دیگر از روش‌های کاهش وزن سریع پیروی از رژیم لاغری کتوژنیک است. در این روش فرد باید مصرف کربوهیدرات‌ها را به صفر برساند. به جای آن به سمت غذاهای چرب روی بیاورد. از نظر طرفداران رژیم لاغری کتوژنیک، افراد با خودداری از مصرف کربوهیدرات، میزان متابولیسم بدن خود را بالا می‌برند.
در چنین حالتی بدن برای تأمین انرژی مورد نیاز مجبور می‌شود چربی‌های دریافت شده را بسوزاند. پس هیچ چربی برای ذخیره‌سازی و چاقی باقی نمی‌ماند. از سوی دیگر چربی‌های اضافه‌ی بدن نیز در کبد به کتون تبدیل می‌شود. این انرژی برای مغز کاربرد دارد. همچنین این روش باعث کاهش قندخون و تنظیم انسولین در بدن می‌شود.

رژیم لاغری موشکی با چند روش متفاوت که لاغری را برایتان به ارمغان می آورد

کی دیگر از راه‌های کاهش وزن در کوتاه مدت، رژیم لاغری وگان است. در این روش فرد باید تنها به گیاه‌خواری روی بیاورد. در واقع مصرف محصولات حیوانی و گوشت از برنامه‌ی غذایی حذف می‌شود.

وگان یک رژیم لاغری سریع

یکی دیگر از راه‌های کاهش وزن در کوتاه مدت، رژیم لاغری وگان است. در این روش فرد باید تنها به گیاه‌خواری روی بیاورد. در واقع مصرف محصولات حیوانی و گوشت از برنامه‌ی غذایی حذف می‌شود. حتی نباید محصولات و فرآورده‌های حیوانی مصرف کند. این رژیم غذایی بیش‌تر برای بیماران دیابتی و قلبی توصیه‌ می‌شود که در کنار کاهش وزن به بیماری خود نیز غلبه کنند.
البته یکی از ایرادات این نوع رژیم لاغری، ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و بیماری‌های ناشی از آن است. از جمله‌ عوارض رژیم لاغری موشکی وگان، پوکی استخوان، ریزش مو، کم خونی و ضعف بدن است. در کشورهای آمریکایی و اروپایی که برخی از افراد به رژیم غذایی گیاه‌خواری تمایل دارند، هر ماه آمپول‌های مخصوصی را تزریق می‌کنند. در صورتی که موادغذایی که در محصولات حیوانی موجود است، به بدن نرسد، حتی ممکن است باعث مرگ نیز شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data