بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای لاغری

توسط admin
54560 مشاهده

حتماً می‌دانید سرکه سیب خواص بی‌شماری برای سلامت بدن به همراه دارد. حتی بسیاری از متخصصان علم تغذیه معتقدند اگر این ماده‌ی خوراکی را درست و در زمان مناسب مصرف کنید، می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. سرکه سیب از مواد معدنی و ویتامین‌های زیادی تشکیل شده است. در عین حال به دلیل اسیدی بودن، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. البته انتخاب بهترین زمان مصرف سرکه سیب هم اهمیت زیادی دارد. برای انتخاب زمان باید اطلاعات درستی در مورد ذائقه‌ی خود داشته باشید. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • سرکه سیب از چه موادی تشکیل شده است؟
  • بهترین زمان مصرف سرکه سیب چه موقع است؟
  • مصرف سرکه سیب قبل از غذا
  • خوردن سرکه سیب بعد از غذا
  • خوردن سرکه سیب قبل از خواب برای لاغری
  • سرکه سیب چطور وزن را کم می‌کند؟
  • نکات مهم برای مصرف سرکه‌سیب
بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای لاغری

سرکه سیب از چه موادی تشکیل شده است؟

سرکه سیب یک ماده‌ی خوراکی مفید با انواع ویتامین، پروبیوتیک، چندین نوع آنزیم و مواد معدنی است. بتاکاروتن، کلسیم، پتاسیم و … از جمله مواد غذایی مفید در این ماده است. تولید‌کنندگان برای بدست آوردن سرکه‌سیب ابتدا سیب را تخمیر می‌کنند. سپس مقداری آب را به آن اضافه کرده و صبر می‌کنند در اثر تابش نور آفتاب به سرکه تبدیل شود.
این ماده‌ی بدست آمده یا همان سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تأمین می‌کند. این مایع ترش مزه دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن کمک می‌کند. همچنین اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می‌شود.

سرکه سیب یک ماده‌ی خوراکی مفید با انواع ویتامین، پروبیوتیک، چندین نوع آنزیم و مواد معدنی است. بتاکاروتن، کلسیم، پتاسیم و … از جمله مواد غذایی مفید در این ماده است.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب چه موقع است؟

اگرچه مصرف سرکه سیب تاثیر زیادی در کاهش وزن و سلامت بدن دارد، اما انتخاب زمان مناسب برای مصرف این مایع هم مهم است. شما می‌توانید آن را بعد از غذا، در زمان ناشتا، قبل از غذا و یا قبل از خواب مصرف کنید. مصرف سرکه سیب در هر یک از این زمان‌ها تاثیر متفاوتی بر روی سلامت بدن دارد.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب / خوردن سرکه سیب قبل از خواب

مصرف سرکه سیب قبل از غذا

سرکه سیب ناشتا برای لاغری تاثیر زیادی دارد. زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. البته به دلیل اینکه سرکه سیب به دلیل خاصیت اسیدی بودن، به مینای دهان، بافت دهان، گلو و دیواره‌ی معده آسیب می‌زند، باید ابتدا آن را با آب رقیق کنید. مصرف سرکه سیب خالی قبل از غذا کمی خطرناک است. پس به جای اینکه تاثیر مثبتی بر روی سلامت داشته باشد، برعکس عمل می‌کند.

خوردن سرکه خالی باعث ضعف و بی‌حالی می‌شود، باید مقدار کمتری بخورید و در عین حال آن را با آب ترکیب کنید. زیرا برخی از افراد بعد خوردن سرکه سیب بعد از غذا، باز هم احساس گرسنگی می‌کنند و مجبور به خوردن غذا می‌شوند.

خوردن سرکه سیب بعد از غذا

بهترین زمان برای مصرف سرکه سیب باید با توجه به وزن و میزان بافت چربی در بدن باشد. همچنین مداومت در مصرف این ماده‌ی خوراکی باید بر همین اساس باشد. برای تاثیر بیشتر اگر آن را بعد از غذا مصرف کنید، به افزایش متابولیسم بدن و جذب مواد معدنی کمک می‌کند.
برخی از افراد که به خوردن سرکه قبل از غذا و یا ناشتا حساسیت دارند، بهتر است آن را بعد از خوردن غذا میل کنند. اما از آنجا که خوردن سرکه خالی باعث ضعف و بی‌حالی می‌شود، باید مقدار کمتری بخورید و در عین حال آن را با آب ترکیب کنید. زیرا برخی از افراد بعد خوردن سرکه سیب بعد از غذا، باز هم احساس گرسنگی می‌کنند و مجبور به خوردن غذا می‌شوند.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب خوردن سرکه سیب بعد از غذا

خوردن سرکه سیب قبل از خواب برای لاغری

اگر می‌خواهید بدانید مصرف سرکه‌سیب قبل از صرف وعده‌های غذایی چه تاثیری بر روی بدن دارد، باید بگوییم که به میزان وزن شما بستگی دارد. شما باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از خواب، به مدت دو هفته و هر شب سرکه سیب مصرف کنید. اگر اضافه وزن شما زیاد نباشد، در همان چند هفته‌ی اول بین ۱-۲ کیلو وزن کم می‌کنید.
در برخی از افراد که بیش از حد اضافه وزن دارند و هیچ تحرکی در طی روز ندارند، حتی خوردن سرکه سیب قبل از خواب و به طور مداوم هم تاثیری بر روی لاغری آن‌ها ندارد.

اگر می‌خواهید بدانید مصرف سرکه‌سیب قبل از صرف وعده‌های غذایی چه تاثیری بر روی بدن دارد، باید بگوییم که به میزان وزن شما بستگی دارد.

سرکه سیب چطور وزن را کم می‌کند؟

شاید برایتان سوال باشد که چطور سرکه سیب می‌تواند وزن بدن را کم کند. تحقیقات زیادی بر روی این ماده‌ی اسیدی صورت گرفته که نتایج آن‌ها نشان می‌دهد سرکه سیب شاخص توده‌ی بدنی را کاهش می‌دهد. همچنین مصرف مداوم این ماده‌ی خوراکی می‌تواند میزان کلسترول خون را نیز کمتر کند.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب خوردن سرکه سیب قبل از خواب

نکات مهم برای مصرف سرکه‌سیب

انتخاب بهترین زمان مصرف سرکه سیب به ذائقه و توان جسمانی شما بستگی دارد. اگر قبل از غذا یا ناشتا به حالت تهوع مبتلا می‌شوید، بهتر است آن را بعد از غذا و یا قبل از خواب مصرف کنید. روزانه باید یک یا دو قاش سوپخوری سرکه سیب را با آب ترکیب کرده و سپس میل کنید.
برای لاغری باید حداقل ۱۲ هفته این روش را تکرار کنید. مصرف سرکه سیب ناشتا برای لاغری همزمان به بهبود عملکرد سیستم گوارش و روده‌ها نیز کمک می‌کند. اگر به یبوست مبتلا باشید، با این روش درمان می‌شود.
فراموش نکنید که زیاده‌روی در مصرف سرکه سیب می‌تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشید. محققان علم تغذیه تاکید می‌کنند بیش‌تر از ۲ – ۴ قاشق سرکه سیب در طی روز مصرف نکنید. زیرا باعث رنگ پریدگی پوست، ضعف بینایی، بی‌حس و حتی افسردگی می‌شود. زیاده روی در مصرف این ماده باعث زخم دهان و ریزش مو نیز می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data