با رژیم ارتشی لاغری در یک هفته به وزن ایده آل برسد

توسط مریم کوهشاری
3012 مشاهده

رژیم ارتشی لاغری یا رژیم سه روزه امریکایی توسط نظامیان این کشور طراحی شده است. این ورزش براساس استانداردهای قد و وزن طراحی شده است. در عین حال مدت زمان ورزش هم به وزن و جنسیت ورزشکار بستگی دارد. اما به طور کلی برای رسیدن به وزن ایده‌آل، باید حداقل استانداردها را رعایت کنید.

رژیم سه روزه امریکایی باید بر روی ورزش‌های سبک مثل ایروبیک تمرکز کنید. چربی‌های اضافه شکم و پهلو از جمله قسمت‌هایی هستند که بیشتر درگیر ورزش‌های رژیم ارتشی لاغری می‌شوند. در ادامه به نحوه انجام رژیم لاغری ۳ روزه می‌پردازیم.

رژیم ارتشی برای لاغری چگونه روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

رژیم شوک سه روزه ارتشی یا رژیم آمریکایی یکی از روش‌های کاهش وزن است. به گفته بسیاری از متخصصان این رژیم لاغری می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به لاغری و کاهش وزن کمک کند. شما این رژیم را باید در دو مرحله انجام دهید.

در ابتدا یک دوره ۳ روزه در پیش دارید که در آن باید غذاهای کم کالری را برای سه وعده صبحانه، ناهار و شام میل کنید. در این مرحله از رژیم ارتشی برای لاغری باید بین ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری در طی روز غذا مصرف کنید. در فاز دوم باید طی مدت ۴ روز غذاهای کم کالری و سالم را مصرف کنید.

رژیم ارتشی لاغری یا رژیم سه روزه امریکایی

برنامه غذایی در رژیم لاغری ۳ روزه

همانطور که گفتیم باید در سه روز اول غذاهای کم کالری بخورید. به طور کلی در رژیم سه روزه امریکایی باید برنامه خود را به صورت زیر تنظیم کنید:

غذای روز اول

  • روز اول باید ۱۴۰۰ کالری غذا بخورید. پس غذاهای زیر را در سه وعده انتخاب کنید:
  • برای وعده صبحانه: نصف گریپ فروت، ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، یک عدد نان تست، یک فنجان چای یا قهوه.
  • برای وعده شام: ٨۵ گرم گوشت به همراه یک فنجان لوبیای سبز و یک عدد سیب یا نصف یک موز

غذای روز دوم رژیم سه روزه ارتشی

در روز دوم رژیم ارتشی لاغری باید ۱۲۰۰ کالری غذا دریافت کنید. در هر وعده غذاهای زیر را انتخاب کنید:

  • برای وعده صبحانه: یک عدد نان تست، یک عدد تخم مرغ آب پز و نصف موز به همراه یک فنجان قهوه یا چای (اختیاری)
  • برای وعده ناهار: یک عدد تخم مرغ آب‌پز به همراه یک تکه کوچک پنیر خامه‌ای و یک فنجای چای یا قهوه
  • برای وعده شام: دو عدد هات داگ به همراه نصف فنجان هویج و نصف فنجان کلم بروکلی + نصف موز
رژیم ارتشی برای لاغری چگونه روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

روز سوم رژیم آمریکایی

در رژیم سه روزه ارتشی باید روز سوم فقط ۱۱۰۰ کالری دریافت کنید. وعده‌هایی غذایی در این سه روز شامل:

  • صبحانه: یک تکه پنیر چدار به همراه ۵ عدد کراکر نمکی، یک عدد سیب کوچک و یک فنجان قهوه یا چای
  • ناهار: یک عدد نان تست به همراه یک عدد تخم مرغ و یک فنجان قهوه یا چای
  • وعده شام: یک فنجان تن ماهی، نصف موز به همراه یک فنجان بستنی وانیلی

رژیم غذایی ارتشی برای روزهای باقیمانده

در رژیم ارتشی لاغری ۴ روز باقیمانده از یک هفته را باید ۱۵۰۰ کالری در هر روز غذا مصرف کنید. در روزهای باقی‌مانده هفته باید حجم غذای خود را کمتر کنید. هر چند قانون سخت‌گیرانه‌ای برای روزهای باقی‌مانده هفته وجود ندارد.

شما در این مدت می‌توانید از مصرف غذاهایی که به آن حساسیت دارید، خودداری کنید. در عوض غذاهای شبیه به آن را مصرف کنید. برای مثال اگر به بادام زمینی حساسیت دارید، کره بادام درختی را مصرف کنید.

اما توجه داشته باشید در رژیم شوک سه روزه نباید میزان کالری دریافتی را تغییر دهید. شما فقط مجازید نوع غذا را برحسب سلیقه و ذائقه خود انتخاب کنید.

آیا رژیم سه روزه امریکایی برای سلامت بدن خطرناک نیست؟

رژیم ارتشی لاغری هم مثل سایر رژیم‌های غذایی به تعادل نیاز دارد. این برنامه غذایی نباید برای مدت زمان طولانی باشد. زیرا در این صورت میزان مواد مغذی مورد نیاز بدن تأمین نمی‌شود. کاهش وزن و لاغری باید به سبک زندگی سالم بدست بیاید. اگر بدون مشورت با متخصص تغذیه و بدون درنظر گرفت شرایط جسمانی اقدام به پیروی از رژیم ارتشی برای لاغری کنید، ممکن است به بدن خود آسیب بزنید.

با این وجود رژیم ارتشی لاغری در یک هفته می‌تواند نیاز بدن را برآورده کند. از سوی دیگر برای مدت یک هفته به کاهش کالری دریافتی روزانه عادت می‌کنید. به همین دلیل بعد از یک هفته میزان اشتهای کاذب کاهش می‌یابد.

برنامه غذایی در رژیم لاغری 3 روزه

آیا رژیم ارتشی لاغری برگشت‌پذیر است؟

رژیم سه روزه امریکایی برای مدت زمان کوتاه و کسانی که اضافه وزن کمتری دارند، مناسب است. اگر اضافه وزن شما زیاد باشد، این برنامه غذایی پاسخگوی نیازتان نیست. با این حال افرادی که اضافه وزن کمتری دارند با محدودیت شدید کالری بعد از یک هفته به وزن ایده‌آل می‌رسند. اما اگر بعد از مدتی دوباره پرخوری را شروع کنند، به وزن قبلی باز می‌گردند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data