طرز تهیه کمپوت سیب همراه با نکات

توسط admin
199 مشاهده

کمپوت سیب که اغلب ما آن را به عنوان یک دسر تقویتی می‌شناسیم، به راحتی تهیه می‌شود. البته برای طرز تهیه کمپوت سیب نکاتی هم وجود دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنید، کمپوت آنطور که انتظار دارید، نمی‌شود. میزان غلظت و طعم کمپوت به میزان مواد و همینطور مدت زمان پخت بستگی دارد. نحوه نگهداری کمپوت هم برای جلوگیری از کپک زدن آن مهم است. در ادامه کرفس به تمامی این نکات اشاره می‌کنیم.

حتما بخوانید: طرز تهیه مربای به نگینی همراه با نکات آشپزی

مواد لازم برای طرز تهیه کمپوت سیب

  • سیب: ۳ عدد متوسط
  • شکر: ۳ قاشق غذاخوری
  • گلاب: یک قاشق غذاخوری
  • سرکه: ۲ قاشق غذاخوری
  • آبلیمو طبیعی: ۱ قاشق غذاخوری

برای درست کردن این کمپوت به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه کمپوت به روش ساده

مرحله اول: خرد کردن سیب

در ابتدا سیب را پوست بگیرید و خرد کنید. قسمت دانه‌های سیب را هم کامل بگیرید و بعد بشویید. از آنجایی که سیب خیلی زود قهوه‌ای می‌شود، بنابراین برای طرز تهیه کمپوت سیب خیلی زود دست به کار شوید.

سرکه را روی سیب‌های خرد شده بریزید. همچنین ۲ لیوان آب هم به آن اضافه کنید تا سیب تغییر رنگ ندهد.

حتما بخوانید: طرز تهیه مربای زردآلو مجلسی . فوت و فن مربای زردآلو

مرحله دوم: پختن سیب

در این مرحله از طرز تهیه کمپوت به روش ساده سیب را داخل آبکش بریزید تا آب آن خالی شود و بعد شکر و دو لیوان آب جوش را هم به آن اضافه کنید. سپس آن را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا سیب بپزد. دقت داشته باشید برای درست کردن کمپوت سیب باید آب و سرکه را دور بریزید.

 از آنجایی که سیب خیلی زود نرم می‌شد، بعد از ۱۰ دقیقه شعله را خاموش کنید. کمپوت سیب نباید بیش از حد نرم شود تا ظاهر خود را حفظ کند. اگر هنوز آب آن غلیظ نشده است، سیب‌ها را خارج کنید و اجازه دهید آب آن روی حرارت بجوشد تا غلیظ شود. در ۲ دقیقه آخر گلاب را به آن اضافه کنید. اگر گلاب را همان ابتدا داخل کمپوت بریزید، عطر خود را در اثر پخت زیاد از دست می‌دهد.

حتما بخوانید: ۲ روش برای طرز تهیه مربای هویج رنده شده

طرز تهیه کمپوت سیب شیشه ای

مرحله سوم: نگهداری کمپوت سیب

برای نگهداری کمپوت سیب باید اجازه دهید شربت آن غلیظ شود. سپس گلاب را اضافه کنید. در آخرین مرحله شعله را خاموش کنید تا کمپوت سیب ساده خنک شود. یک شیشه تمیز آماده کنید و بعد از خنک شدن، کمپوت را داخل آن بریزید. درب شیشه را محکم ببندید و در یخچال نگهداری کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data