طرز تهیه روکر موز با بیسکویت پتی بور

توسط admin
2239 مشاهده

روکر موز یکی از دسرهای خوشمزه که مخصوص ایتالیایی‌هاست. این دسر را می‌توانید برای پذیرایی از مهمانانتان تهیه کنید. برای طرز تهیه روکر موز به بیسکوییت، موز و ژله نیاز دارید. این دسر برای کسانی که قصد دارند وزنشان را افزایش دهند، مناسب است. همچنین می‌توانید آن را برای کودکان هم تهیه کنید. در ادامه با کرفس همراه باشید تا شما را با طرز تهیه روکر موز ایتالیایی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه دسر کدو حلوایی با ژله

مواد لازم برای روکر موز

 • پودر ژله موزی: ۱ بسته
 • آب سرد: نصف لیوان
 • پنیر خامه ای: ۱۵۰ گرم
 • بیسکوییت پتی بور: ۱ بسته
 • شکر: دو سوم فنجان
 • وانیل: یک هشتم قاشق چایخوری
 • زرده تخم مرغ: ۲ عدد
 • شیر: دو فنجان
 • آب جوش: یک و نیم فنجان
 • پودر ژلاتین: ۳ قاشق غذاخوری
 • خامه فرم گرفته: ۲۵۰ گرم یا ۲۰۰ گرم خامه صبحانه
 • نشاسته ذرت: ۳ قاشق غذاخوری
 • موز: ۲ عدد

بیشتر بخوانید: طرز تهیه مارمالاد خرمالو و دسر خرمالو

طرز تهیه روکر موز با بیسکویت پتی بور

برای درست کردن این دسر خوشمزه به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه روکر موز ایتالیایی

مرحله اول: آماده کردن پودر ژلاتین

ابتدا پودر ژلاتین را با یک و نیم فنجان آب جوش ترکیب کنید و خوب هم بزنید. سپس آن را روی بخار کتری یا سماور قرار دهید تا نرم شود. البته در حین گرم شدن، باید ژلاتین را مدام هم بزنید تا شفاف و نرم شود. حالا آن را از روی حرارت بردارید و روی آن نصف فنجان آب سرد بریزید و هم بزنید تا حالت ابری پیدا کند. مجددا آن را روی حرارت غیر مستقیم کتری قرار دهید تا باز هم گرم و شفاف شود.

مرحله دوم: آماده کردن قالب

در این مرحله از طرز تهیه روکر موز قالب مخصوص ژله را چرب کنید تا زمان برداشتن، ژله به دیواره آن نچسبد. سپس مایع ژلاتین را داخل قالب بریزید و برای یک ساعت داخل فریزر قرار دهید تا نیم بند شود.

بیشتر بخوانید: ۲ روش برای طرز تهیه دسر توت فرنگی خانگی

مرحله سوم: اضافه کردن موز

برای طرز تهیه روکر موز با بیسکویت پتی بور قسمتی از ژله را با قاشق بردارید، موز را حلقه حلقه برش بزنید و روی آن بریزید. سپس باقی مانده ژله را دوباره روی موز بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم‌مرغ

زرده‌های تخم‌مرغ را از سفیده جدا کنید. روی زرده‌ها مقداری شکر و وانیل بریزید و حسابی هم بزنید تا حالت کشدار پیدا کنید. سپس نشاسته ذرت و آرد را هم به آن اضافه کرده و مجددا هم بزنید. برای طرز تهیه روکر موز ایتالیایی باید شیر را گرم کنید تا برای ۲ دقیقه جوش بزند. حالا شعله را کم کنید و شیر را به آرامی داخل مایع زرده تخم‌مرغ بریزید و مرتب هم بزنید. وقتی مواد غلیظ شد، شعله را خاموش کنید. باید منتظر بمانید تا این مایع خنک شود.

طرز تهیه روکر موز

مرحله چهارم: اضافه کردن خامه و پنیر

در این مرحله از طرز تهیه روکر موز با بیسکویت پتی بور نوبت به خامه و پنیر می‌رسد. خامه را خوب هم بزنید و سپس پنیر را هم به آن اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. بهتر است برای این کار از همزن برقی استفاده کنید تا مواد با یکدیگر ترکیب شود.

حالا بیسکویت پتی بور را خرد کنید و داخل خامه بریزید. البته بیسکویت را فقط ۴ قسمت کنید. مقداری موز خرد شده و ترکیب تخم‌مرغ و شیر را هم روی مواد بریزید.

بیشتر بخوانید: ۳ روش طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی + خامه‌ای و موزی

مرحله پنجم: درست کردن ژلاتین مایع

باز هم مقداری ژلاتین شفاف با همان روشی که در مرحله اول طرز تهیه روکر موز ایتالیایی گفتیم، تهیه کنید. این ژلاتین شفاف (به اندازه ۳ قاشق غذاخوری) را روی مواد بریزید. سپس ظرف حاوی ژلاتین و موز را یخچال بیرون بیاورید. اگر ژلاتین سفت شده است، مواد را روی آن بریزید و صاف کنید. برای مدت نیم ساعت دوباره آن را یخچال قرار دهید.

در آخر هم می‌توانید روکر موز ایتالیایی با بیسکویت پتی بور را با تکه‌های موز یا خامه فرم گرفته تزئین کنید.

طرز تهیه روکر موز لیوانی

برای درست کردن روکر موز لیوانی فقط باید قالب مجزا و لیوانی داشته باشید. زمانی که ژلاتین و تکه‌های موز را ترکیب کردید، داخل لیوان یکبار مصرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. البته باید ژلاتین و موز نصف لیوان باشد. نیمه دیگر لیوان را در مرحله بعد با مواد بیسکویت، خامه و … پر کنید.

وقتی روکر موز لیوانی سفت شد، آن را از لیوان یکبار مصرف جدا کنید و داخل ظرف بلور بریزید و تزئین کنید.

طرز تهیه روکر موز و گردو

طرز تهیه روکر موز و گردو

برای طرز تهیه روکر موز با بیسکویت پتی بور و گردو فقط کافی است مغز گردو را خرد کرده و همراه با موز داخل ژلاتین بریزید. همچنین زمان تهیه مواد روی روکر هم از مقداری مغز گردوی خرد شده استفاده کنید. در آخر هم برای تزئین روکر، گردو خردشده همچنان کاربرد دارد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data