کینوا لاغری معجزه شگفت انگیز برای کاهش وزن

توسط مریم کوهشاری
6063 مشاهده

دانه کینوا و لاغری ارتباط زیادی با هم دارند. این ماده‌ی غذایی دارای مقدار زیادی پروتئین است. به طوری که مقدار آن به دو برابر پروتئین موجود در برنج می‌رسد. دانه کینوا حاوی مواد مغذی و مفید از جمله ویتامین E، منیزیم، کلسیم، ویتامین B و فیبر است. هر ۱۰۰ گرم از این ماده‌ی غذایی حاوی ۳۶۸ کیلوکالری انرژی، ۱۴ گرم پروتئین، ۶ گرم چربی، ۶۴ گرم کربوهیدرات و ۷ گرم فیبر است. به دلیل وجود اسیدهای چرب غیراشباع در آن، تاثیر زیادی در سلامت بدن دارند. بسیاری از متخصصان تغذیه بر این نظر هستند که کینوا لاغری در زمان رژیم غذایی برای کاهش وزن به سلامت بدن کمک می‌کند.

  • چرا کینوا لاغری به کاهش وزن کمک می‌کند؟
  • بهبود سیستم گوارش با دانه‌های کینوا
  • با کینوا احساس سیری می‌کنید
  • کنترل کلسترول و قند خون با دانه‌های کینو
  • گیاهخواران کینوا بخورند
  • کینوا از پوکی استخوان و کم خونی پیشگیری می‌کند
  • ویتامین‌های B-complex موجود در کینوا
  • دانه کینوا و لاغری چطور باعث سلامت بدن می‌شوند؟
  • عوارض احتمالی کینوا بر سلامت جسم
بهبود سیستم گوارش با دانه‌های کینوا لاغری

چرا کینوا لاغری به کاهش وزن کمک می‌کند؟

دانه‌های کینوا لاغری حاوی مقادیر بالایی از پروتئین هستند. از سوی دیگر مواد مغذی موجود در این دانه‌ها در زمان رژیم غذایی، عناصر و مواد مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند. بسیاری از افراد بدون توجه به کاهش مواد مغذی بدن از خوردن برخی از غذاها از جمله برنج خودداری می‌کنند. در حالی‌که این روش باعث آسیب‌های جدی به بدن می‌شود. اما تاثیرات کینوا و لاغری ناشی آن تاثیرات مخرب ناشی از کمبود موادغذایی را از بین می‌برد.

یکی دیگر از مزیت‌های دانه‌های کینوا وجود مقادیر بالایی از فیبر است. این ماده‌ی مغذی به پاکسازی روده‌ها و دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند. وقتی در حال کاهش وزن هستید، سیستم گوارش باید قادر به دفع مواد زائد باشد.

بهبود سیستم گوارش با دانه‌های کینوا

یکی دیگر از مزیت‌های دانه‌های کینوا وجود مقادیر بالایی از فیبر است. این ماده‌ی مغذی به پاکسازی روده‌ها و دفع مواد زائد از بدن کمک می‌کند. وقتی در حال کاهش وزن هستید، سیستم گوارش باید قادر به دفع مواد زائد باشد. در غیر این صورت کلسترول، قند خون و سایر مواد زائد در بدن باقی می‌مانند. هر چند شما در طی مدت رژیم لاغری غذای کمتری بخورید، اما چون اضافات آن‌ها در بدن می‌ماند و دفع نمی‌شود، تاثیر زیادی بر روند لاغری ندارد. اما مصرف غذاهایی مثل کینوا لاغری به کاهش وزن کمک می‌کند.

عوارض احتمالی کینوا لاغری بر سلامت جسم

با کینوا احساس سیری می‌کنید

یکی دیگر از دلایل ارتباط بین کینوا و لاغری ایجاد حس سیری است. اشتهای کاذب یکی از دلیل اصلی افزایش وزن محسوب می‌شود. چرا که بدن به ماده‌ی غذایی نیاز ندارد. اما چون هنوز برای خوردن میل زیادی دارید، به مغز پیغام گرسنگی صادر می‌شود. در نتیجه هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) در معده ترشح می‌شود. پس شما برای خوردن ترغیب می‌شوید.
فیبر از آن دسته مواد مغذی و مؤثر در پیشگیری از ترشح هورمون گرلین است. زیرا باعث احساس سیری شده و شما را از خوردن غذای بیشتر باز می‌دارد.

کنترل کلسترول و قند خون با دانه‌های کینوا

یکی دیگر از مزیت‌های مصرف دانه‌های کینوا در زمان رژیم لاغری، کنترل کلسترول و قند خون است. این ماده‌ی غذایی شاخص گلایسمی پایینی دارد. در نتیجه به آهستگی باعث بالا رفتن قند خون می‌شود. افرادی که به قندخون مبتلا هستند، می‌توانند برای لاغری، دانه‌های کینوا را در برنامه غذایی خود بگنجانند. زیرا نه تنها به کاهش وزن کمک می‌کند، بلکه قند خون را هم ثابت نگه می‌دارد.

کینوا و لاغری به دلیل وجود ۹ اسید آمینه اشباع‌نشده با هم ارتباط نزدیک دارند. افراد گیاه‌خوار بیشتر در معرض بیماری قرار دارند. زیرا بدن به موادمغذی حیوانی هم نیاز دارد

گیاهخواران کینوا بخورند

کینوا و لاغری به دلیل وجود ۹ اسید آمینه اشباع‌نشده با هم ارتباط نزدیک دارند. افراد گیاه‌خوار بیشتر در معرض بیماری قرار دارند. زیرا بدن به موادمغذی حیوانی هم نیاز دارد. اما اگر این افراد کینوا بخورند، اسید آمینه‌ و پروتئین مورد نیاز بدنشان تأمین می‌شود. گیاهخواری تا زمانی باعث سلامت بدن می‌شود که به سراغ موادغذایی مفیدی مثل دانه‌های کینوا لاغری بروید.

کینوا لاغری معجزه شگفت انگیز برای کاهش وزن

کینوا از پوکی استخوان و کم خونی پیشگیری می‌کند

رژیم‌های لاغری اگر چه به کاهش وزن کمک می‌کنند، اما فراموش نکنید که اگر غیراصولی باشند، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارند. یکی از مهم‌ترین نکات برای رعایت رژیم لاغری، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، آهن، منیزیم و … است. جالب است بدانید کینوا لاغری می‌تواند با داشتن تمامی این موادغذایی در زمان رژیم لاغری مواد مورد نیاز بدن را تأمین کند.
البته در این ماده‌ی غذایی مقدار زیادی اسید فیتیک وجود دارد. این ماده‌ی باعث می‌شود تا بدن قادر به جذب مواد معدنی کینوا نشود. به همین دلیل قبل از مصرف باید دانه‌های کینوا را ابتدا در آب خیس کنید و سپس آب آن را دور بریزید. با این روش اسید فیتیک در دانه کینوا از بین می‌رود.

یکی از مهم‌ترین نکات برای رعایت رژیم لاغری، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، آهن، منیزیم و … است. جالب است بدانید کینوا لاغری می‌تواند با داشتن تمامی این موادغذایی در زمان رژیم لاغری مواد مورد نیاز بدن را تأمین کند.

ویتامین‌های B-complex موجود در کینوا

کینوا به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند. زیرا در این ماده‌ی غذایی مقدار زیادی ویتامین B یافت می‌شود. این ویتامین تاثیر زیادی در بهینه‌سازی سیستم عصبی،‌ عملکرد عضلانی و تعادل الکترولیتی دارد. این ماده‌ی غذایی حاوی مقدار زیادی فولات است. فولات در تقویت سلول‌های ارتباطی مغز نقش مهمی را ایفا می‌کند. بنابراین با خوردن کینوا لاغری این سلول‌ها تقویت می‌شوند.

با کینوا لاغری احساس سیری می‌کنید

دانه کینوا و لاغری چطور باعث سلامت بدن می‌شوند؟

برای اینکه از تاثیرات شگفت انگیز کینوا لاغری بهره‌مند شوید، باید آن را به مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. روش پخت این دانه‌ها به روش پخت برنج شبیه است. به همین دلیل است که می‌توانید آن را به جای برنج هم استفاده کنید. این دانه‌ها برای پختن آش و سوپ مناسب است و به همان اندازه در سلامت بدن تاثیرگذار است.

مضرات کینوا برای سلامت

اگر چه کینوا و لاغری با هم ارتباط نزدیکی دارند. اما اگر به سنگ کلیه هستید، آن را نخورید. غیر از این مورد دیگری از مضرات کینوا گزارش نشده است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data