رژیم لاغری شکم

توسط admin
1649 مشاهده

بسیاری از افراد فکر میکنند رژیم لاغری شکم سختترین کار ممکن است. همه وقتی رژیم میگیرند، نوبت به آب کردن شکم که میرسد ناامیدانه عمل میکنند و فکر میکنند امری محال است. اما خطاب به کسانی که میخواهند رژیم لاغری شکم بگیرند باید بگوییم که اینکار آنقدرها هم سخت نیست و فقط لازم است به توصیه‌های کارشناسان تغذیه گوش کنید و پشتکار داشته باشید. در اینصورت در کمترین زمان ممکن به خواسته خود خواهید رسید و نتیجه کار خود را میبینید.

رازهای رژیم لاغری شکم

گرسنگی نکشید

اگر به هدف لاغری برای مدت طولانی چیزی نخورید بدنتان دچار یک سوءتفاهم شده و فکر میکند شما به اجبار گرسنگی را تحمل میکنید پس به جای سوزاندن چربی‌ها و کالری اضافی، آنها را ذخیره میکند و مانع سوزاندن آنها میشود. پس به جای گرسنگی کشیدن غذاهایی بخورید که کالری بسیار کمی دارند.

رژیم لاغری شکم
رازهای لاغر کردن شکم

قند و شکر را حذف کنید

درست است. باید قند و شکر از برنامه غذاییتان حذف شود تا بتوانید لاغر شوید. میتوانید به جای شکر از شکربرگ استفاده کنید. این ماده غذایی در تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای پیدا میشود و کالری آن صفر است. همچنین برای کاهش قند خون و درمان دیابت بسیار موثر عمل میکند.

برنج سفید را حذف کرده و برنج قهوه‌ای را جایگزین آن کنید

برنج قهوه‌ای کالری بسیار کمی دارد همچنین سرشار از فیبر بوده که باعث میشود مدت زمان زیادی احساس سیری کنید و به غذا بی‌میل باشید. از طرف دیگر این ماده غذایی حاوی مقدار زیادی سبوس است که کلسترول خون را متعادل میکند.

الکل جلوی کاهش وزن را میگیرد

الکل باعث اضافه شدن کالری های غیر ضروری به بدن میشود. چون مایع است شما نمیتوانید تشخیص دهید که بدنتان چه مقدار از کالری موجود در آن را مصرف کرده. پس تا حد امکان از نوشیدنی‌های الکلی به دور باشید. میتوانید به عنوان یک نوشیدنی سالمتر از سودای لیمو بدون قند یا حتی نوشیدنی عصاره لیمو استفاده کنید. این نوشیدنی‌ها در اکثر فروشگاه‌ها فروخته میشوند.

میوه و سبزیجات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

هرچه میوه و سبزی بخورید کم است. سعی کنید این موارد را تا حد امکان زیاد صرف کنید. میتوانید صبح خود را با خوردن یک میوه آغاز کنید. برای میان وعده اگر سرکار یا کلاس میروید میوه را در کیف خود بگذارید و وسط روز میل کنید. سعی کنید میوه‌جات را قبل از غذا مصرف کنید که فواید آنها راحتتر به بدنتان برسد. برای شام پیشنهاد ما به شما یک ظرف سالاد بزرگ است. اگر میخواهید میتوانید غذایی سرخ کرده با روغن کم، در کنار مقدار زیادی سالاد میل کنید. قبل از خواب هم میتوانید میوه میل کنید.

رژیم لاغری شکم
برای لاغری شکم چه بخوریم؟

نمک را حذف کنید

همه عاشق اسنک های شور و نمکی، چیپس، پفک و خیارشور هستیم. این موضوع انکار نمیشود ولی اگر برنامه ی لاغری دارید باید از این موارد دوری کنید. نمیتوانید حجم زیادی نمک مصرف کنید و انتظار لاغری داشته باشید. نمک باعث میشود آب در بدن شما باقی بماند و این حفظ آب باعث نفخ میشود. تا جایی که امکان دارد از نمک و غذاهای شور دوری کنید.

شام را زود بخورید

ما به دلیل اینکه دوست داریم شام را در کنار خانواده میل کنیم، معمولا زمان سرو آن خیلی دیر میشود. باید منتظر باشیم تا همه از سرکار برگردند و دور هم جمع شوند. خود به خود زمان خوردن شام دیر میشود. اگر میخواهید رژیم لاغری شکم بگیرید و در این امر جدی هستید، زمان خوردن شام خود را از بقیه جدا کنید و زود شام بخورید. وقتی زمان خوردن شام دیر میشود و بلافاصله بعد از آن میخوابیم بدن فرصت اینکه غذا را هضم کند ندارد. سیستم هاضمه به هم میریزد و رژیم لاغری با اختلال مواجه میشود.

نکاتی که در رژیم لاغری شکم باید رعایت کرد

هدف خود را بنویسید

قبل از هرچیز خواسته خود را بنویسید. شاید برایتان عجیب باشد ولی اینکار جواب میدهد. میخواهید لاغر شوید؟ در کدام قسمت‌های بدنتان؟ محدودیت زمانی دارید؟ بسیار عالی. هدف خود را یادداشت کنید و به صورت یک برنامه به همراه خود داشته باشید. این برنامه کاهش وزن به صورت روزانه برنامه شما را نشان میدهد و به شما یادآور میشود که چه مقدار وزن در چه مدت زمانی باید کم کنید.

کالری مصرفی < کالری که باید بسوزانید

همیشه کالری که باید بسوزانید از مقدار کالری مصرفی بیشتر باید باشد. شاید به نظرتان ساده بیاید ولی نیاز است تا برای این مسئله هم برنامه ریزی داشته باشید. مثلا اگر امروز یک همبرگر میخورید. میزان کالری آن را در بیاورید و سعی کنید بیشتر از آن مقدار را در همان روز بسوزانید. میتوانید در اینجا ورزش های مناسب برای لاغری شکم را بشناسید.

رژیم لاغری شکم
چگونه شکمی صاف داشته باشیم؟

موفقیت ما در رژیم لاغری شکم چگونه مشخص میشود؟

هفته‌ای یکبار خود را وزن کنید تا ببینید آیا رژیم لاغری شکم روی شما واقعا تاثیر گذاشته یا نه. یک روز مشخص را انتخاب کنید و هر هفته خود را وزن کرده و وزن خود را یادداشت کنید. بهتر است از یک متر خیاطی نیز برای اندازه گیری دور شکم خود استفاده کنید تا موفقیت خود را اندازه بزنید. برای اینکار لازم است تا صاف بایستید و شکم را رها بگذارید نه اینکه به داخل بکشید! دور تا دور شکم خود را اندازه بگیرید و عدد بدست آمده را با هفته‌های قبل مقایسه کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data