رژیم لاغری سینه مرغ

توسط سارا عربی
3917 مشاهده

امروز میخواهیم درباره رژیم لاغری سینه مرغ بدانیم. شاید تصور کنید که لاغری با مرغ امکان پذیر نیست اما واقعا حقیقت دارد. ما از مرغ در غذاهایمان زیاد استفاده میکنیم مگر اینگه گیاهخوار باشیم و کلا گوشت مصرف نکنیم. در واقع میتوان گفت که محبوب ترین گوشت، گوشت مرغ است و علاوه بر طعم خوب، خواصی هم دارد و برای سلامتی ما مفید است.

 آیا مرغ واقعا سالم است؟ البته که هست. این نکته را فراموش نکنید که نوع پرورش آن در سالم بودن یا نبودنش دخیل است. مرغ‌هایی که در محیط‌های آلوده پرورش داده میشوند ناسالم هستند. وگرنه گوشت مرغ بسیار کم چرب است و ارزش غذایی بالایی دارد. این غذا یک پروتئین ارزان به حساب می‌آید و تقریبا در همه‌ی خانه‌ها وجود دارد. همچنین میتوان گفت به دلیل داشتن پروتئین برای کاهش وزن و لاغری مفید است. تحقیقات نشان داده برای کاهش وزن بهتر است پروتئین مصرف کنید تا به حفظ بافت عضلانی شما کمک شود و مدت زیادی سیر بمانید.

رژیم لاغری سینه مرغ : کالری

ران مرغ یکی از قسمت‌های محبوب مرغ است که از نظر مقدار پروتئین نسبت به سینه در جایگاه پایین‌تری است. یعنی ران مرغ خیلی بیشتر طرفدار دارد. یک ران پخته، بدون استخوان و بدون پوست ۲۶ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم دارد.

رژیم لاغری سینه مرغ
بهتر است به جای سرخ کردن از روش گریل کردن استفاده کنید

هر ران مرغ حاوی ۱۰۹ کالری است که ۱۰۰ گرم آن، ۲۰۹ کالری می شود. ۵۳ درصد کالری این قسمت، از پروتئین و ۴۷ درصد آن از چربی است. گوشت ران مرغ نسبت به سینه مرغ تیره‌تر است، چون قسمت ران فعال‌تر از سینه میباشد. ساق مرغ قسمت پایینی پای مرغ است. یک ساق پای مرغ بدون پوست و استخوان ( ۴۴ گرم )، حاوی ۱۲.۴ گرم پروتئین است. این مقدار برابر با ۲۸.۳ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم است.

هر ساق مرغ برابر است با ۷۶ کالری. یعنی ۱۰۰ گرم آن، ۱۷۲ کالری می شود. ۷۰ درصد این کالری از پروتئین و ۳۰ درصد آن از چربی می آید. بیشتر مردم ساق مرغ را همراه با پوستش می‌خورند، در حالی که یک ساق پای مرغ به همراه پوستش، حاوی ۱۱۲ کالری است که ۵۳ درصد آن از پروتئین و ۴۷ درصدش از چربی می آید.

بال مرغ متشکل از سه بخش است. معمولا از بال مرغ به عنوان غذایی ناسالم یاد می شود. یک بال مرغ بدون پوست و استخوان ( ۲۱ گرم )، ۶.۴ گرم پروتئین در خود دارد. این مقدار برابر با ۳۰.۵ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم است. همچنین هر بال مرغ حاوی ۴۲ کالری است که ۱۰۰ گرم آن ۲۰۳ کالری  می شود. ۶۴ درصد این کالری از پروتئین و ۳۶ درصدش از چربی می‌آید. درست مانند ساق مرغ.

بسیاری از مردم بال مرغ را نیز با پوست می‌خورند. یک بال مرغ همراه با پوست، ۹۹ کالری دارد. ۳۹  درصد این کالری از پروتئین و ۶۱ درصد آن چربی میباشد.

آیا رژیم لاغری سینه مرغ واقعا امکانپذیر است؟

رژیم لاغری سینه مرغ به این صورت نیست که مرغ را بخورید و منتظر بمانید تا لاغر شوید. شما باید گوشت مرغ را البته بدون پوست جایگزین غذاهای پر کالری قبل کنید و دیگر از خوردن غذاهای چرب و سنگین گذشته دست بکشید. سعی کنید تا جایی که میتوانید کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دهید تا به راحتی گوشت مرغ را جایگزین کنید. تحقیقات نشان داده وعده‌هایی که حداقل ۲۵ گرم پروتئین داشته باشد باعث سیری شما شده و باعث میشود خیلی کمتر پرخوری کنید. به همین دلیل است که میگویند پروتئین برای لاغری مناسب است.

رژیم لاغری سینه مرغ
چگونه یک غذای خوشمزه با مرغ درست کنیم؟

میتوانید با سینه مرغ و مقداری غلات و یا سبزیجات ترکیبی عالی درست کنید. مثلا مقداری سینه مرغ را با سیب زمینی، ذرت، کلم بروکلی یا لوبیا سبز ترکیب کنید و بشقابی مغزی و رژیمی برای خود تدارک ببینید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان مرغ را سرخ نکنید چون در این صورت کالری آن افزایش می یابد. بهتر است از روش‌های پختن و یا گریل کردن استفاده کنید.

آیا قسمت های دیگر مرغ را نیز میتوان در دوران رژیم مصرف کرد؟

قسمت‌هایی از مرغ که مورد مصرف قرار میگیرد بستگی به اهداف ما در تناسب اندام دارد. تمام قسمت‌های مرغ غنی از پروتئین است ولی برخی قسمت‌ها چربی کمتر دارد و برخی بیشتر. اگر قصد شما وزن کم کردن است، سینه مرغ بهترین گزینه است. این بخش کم چرب‌ترین بخش است و به این معناست که کمترین چربی و بالاترین میزان پروتئین را دارد. همچنین بهترین گزینه برای ورزشکاران نیز میباشد چون آنها نیز به دنبال کم کردن چربی‌های بدن و جایگزین کردن عضلات هستند.

اگر شما هم میخواهید حجم عضلانی خود را حفظ کنید این قسمت از مرغ بهترین انتخاب است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data