روش‌هایی ساده برای سفید کردن دندان

توسط admin
201 مشاهده

لکه‌های موجود بر روی سطح درونی یا بیرونی دندان و یا تغییر رنگ دندان می‌تواند تأثیر بدی بر روی روحیهٔ اکثر افراد داشته باشد و حتی منجر به بروز احساسات ناخوشایند و عدم اعتماد به نفس در فرد شده و او را از حضور در اجتماع محروم سازد. در واقع تغییر رنگ دندان و بروز لکه‌هایی بر روی آن می‌تواند یکی از محصولات جانبی بسیاری از عادات متداول زندگی امروزی ما، از جمله مسائل بهداشتی، مصرف دارو و یا عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باشد. سفید کردن دندان می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس افراد نقش بسزایی داشته باشد.

برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان‌ها و یا بروز لکه بر روی آن‌ها، اولین و بهترین ایده امتناع از سیگار کشیدن، استعمال هرگونه دخانیات و همچنین عدم مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی است که باعث به وجود آمدن این مشکل و یا تشدید شدن آن می‌شوند. برای جلوگیری از بیشتر شدن احتمال زرد شدگی دندان‌ها، باید در ابتدا بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمایید و حداقل یک‌بار در سال به یک دندان‌پزشک حاذق مراجعه کنید تا به بررسی دندان‌هایتان بپردازد و مشکلات بالقوهٔ موجود را شناسایی کند.

قبل از مطالعه ۱۰ روش طبیعی سفید کردن دندان‌های زرد، برخی از موضوعات دیگر را با هم بررسی خواهیم کرد.

برای درک رنگ دندان‌ها بهتر است آناتومی آن را بدانیم

  • لایه بیرونی دندان مینا نامیده می‌شود این لایه شفاف و تا حدودی شیشه‌ای است.
  • مینای دندان قوی است و به راحتی متراکم و تغییر شکل نمی‌دهد.
  • لایه زیر مینای دندان اسفنجی است و کیفیت آن مات است.
  • دندان‌ها در سایه‌های خاکستری، قهوه‌ای، قرمز و زرد رنگ و البته سفید – به دلیل دنتین وجود دارند.
  •  رنگ آن‌ها هیچ تاثیری بر قدرت دندان ندارند.

آیا دندان‌های زرد را می‌توان سفید کرد؟

اگر جنس دندان‌های شما زرد باشد فرآیند سفید کردن دندان‌ها برای دندان‌های زرد شما یک فرآیند تضعیف‌کننده است. محصولات سفیدکننده حاوی پراکسید هیدروژن هستند که از طریق مینای دندان پخش می‌شوند. این ترکیبات باعث ایجاد تغییر رنگ می‌شوند و به عنوان ترکیبات کروموزومی شناخته می‌شوند. در اثر استفاده از این سفیدکننده‌ها دندان‌های شما سبک‌تر می‌شوند. محصولات سفیدکننده می‌توانند عوارض جانبی متعددی داشته باشند.

این عوارض مانند:

  • آسیب رساندن به مینای دندان
  • سوزش در لثه‌ها
  • حساسیت موقت در دندان

برخی این اثرات پایدار هستند، اثراتی مانند آسیب به مینای دندان که دائمی و غیر قابل برگشت است. از طرفی سفید کننده‌ها تنها زمانی پایدار باقی می‌مانند که شما بتوانید از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که باعث ایجاد لکه‌ها می‌شوند اجتناب کرد.

۱۰ روش سفید کردن دندان‌های زرد

دندان‌های شما می‌تواند با روش‌های بسیار ساده و خانگی از حالت زرد رنگ خارج شده و ظاهر بسیار مناسبی را داشته باشند. برخی از این روش‌ها را باهم مرور می‌کنیم:

سرکهٔ سیب

استفاده از سرکه سیب نیز یکی از راه‌های مؤثر برای رفع تغییر رنگ دندان و از بین بردن لکه‌های نامطلوب روی آن است. برای این که بتوانید دندان‌های زرد و لکه‌دار خود را با سرکهٔ سیب سفید کنید، بهتر است قبل از مسواک زدن از آن به عنوان دهان‌شویه استفاده نمایید.

سبزیجات

درست همانند میوه‌ها، خوردن سبزیجات تردی مانند کرفس و هویج خام می‌تواند راهی عالی برای حذف پلاک‌ها و بر طرف نمودن باکتری‌هایی باشد که سبب ایجاد لکه‌ها و تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند.

پوست میوه

اگر چه ممکن است از نظرتان کمی عجیب به نظر برسد اما پوست میوه‌هایی نظیر لیمو، پرتقال، یا موز می‌تواند زردی دندان‌هایتان را بر طرف کرده، از بروز لکه‌ها جلوگیری کنند و لبخندی درخشان را به شما تقدیم نماید.

مصرف میوه‌های پر آب

خوردن میوه‌هایی که حاوی درصد بالایی آب هستند مانند پرتقال، انگور و هندوانه می‌تواند باعث از بین بردن پلاک‌ها، لکه‌ها و رسوبات و باکتری‌هایی شود که اغلب منجر به زردی و یا بروز انواع لکه‌ها بر روی دندان‌ها خواهند شد.

استفاده از روغن نارگیل

استفاده از روغن نارگیل برای مسواک کردن دندان‌ها یکی از روش‌های مؤثر موجود برای حذف پلاک‌ها، رسوبات و باکتری‌هایی است که در درون حفره‌های دهان زندگی می‌کنند.

کیت‌های سفید کنندهٔ دندان بدون نسخه

کیت‌های سفید کنندهٔ بدون نسخه یکی از جایگزین‌های مناسب موجود برای عملیات سفید کنندهٔ حرفه‌ای هستند که در مطب دندان‌پزشکتان بر روی دندان‌هایتان انجام می‌شوند. علاوه‌براین، این کیت‌ها از سفید کننده‌های دندان ارزان‌تر نیز هستند. گفتنی است که کیت‌های سفید کننده بدون نسخه در قالب ژل، نخ، باکس و خمیردندان موجود هستند.

زغال فعال

زغال فعال نیز در از بین بردن لکه‌ها، باکتری‌ها و سمومی که معمولاً باعث زرد شدن و لکه دار گردیدن دندان‌ها شده و آن‌ها را از حالت عادی خارج می‌کنند مؤثر است. اگر چه زغال فعال در امر سفید کردن دندان‌های زرد و لکه دار واقعاً تاثیری شگفت‌انگیز دارد لکن پودر زغال فعال می‌تواند در شیارهای کوچک موجود در بین دندان‌ها گیر کرده و در همان جا باقی بماند بنابراین پس از استفاده از این محصول، دهان خود را به خوبی با آب بشویید تا تمام ذرات و دانه‌های زغال گیر کرده در بین دندان‌هایتان خارج شوند.

پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) و جوش شیرین

علاوه بر این باید خاطرنشان کنم که ترکیب پراکسید هیدروژن و جوش شیرین می‌تواند به عنوان یک دهان شویهٔ فوق العاده مورد استفاده قرار گیرد بنابراین برای کسب بهترین نتایج، مقدار مساوی‌ای از این مواد را با هم ترکیب کرده و سپس آن‌ها را با استفاده از یک مسواک بر روی دندان‌هایتان بکشید. پس از مدت زمان اندکی خودتان نتایج شگفت‌آور استفاده از این ترکیب را مشاهده خواهید نمود.

شیوهٔ مسواک زدن صحیح

مسواک زدن صحیح و استفاده از نخ دندان می‌تواند به حفظ سلامت دهان و دندان شما کمک کند و مانع از تغییر رنگ دندان‌هایتان شود. با این حال، همه بلد نیستند به درستی مسواک بزنند و معمولاً این کار را به اشتباه انجام می‌دهند.

استفاده از روغن پرتقال

روغن پرتغال از پوست آن تهیه شده است. محتوای مرکبات در سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند، در حالیکه روغن پرتغال دارای خواص ضد قارچی است و باعث بهبود سلامتی لثه‌ها می شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data