دستور پخت ساندویچ هندی با مرغ

توسط admin
650 مشاهده

ساندویچ هندی یکی از غذاهای فست فودی که به راحتی می‌توانید در منزل تهیه کنید. برای درست کردن این ساندویچ به مرغ و چند نوع سبزیجات، سس سفید و ادویه‌های تند نیاز دارید. این ساندویچ می‌تواند برای ایجاد تنوع غذایی بهترین انتخاب باشد. در ادامه با کرفس همراه باشید تا شما را با دستور پخت ساندویچ هندی آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: ساندویچ تن ماهی با نان باگت (۲ روش متفاوت)

مواد لازم برای طرز تهیه ساندویچ مرغ هندی

  • سینه مرغ: ۴ تکه
  • نان باگت: ۴ تکه
  • سس سفید: ۴ قاشق غذاخوری
  • کاهو: ۴ برگ
  • گوجه: ۲ عدد متوسط
  • ترشی انبه: ۴ قاشق غذاخوری
  • سس تندوری: نیم پیمانه

دستور پخت ساندویچ هندی

برای درست کردن این ساندویچ به صورت زیر عمل کنید:

طرز تهیه ساندویچ مرغ هندی

مرحله اول: طعم‌دار کردن مرغ

برای دستور پخت ساندویچ هندی باید از گوشت مرغ بدون استخوان استفاده کنید. سینه مرغ برای این غذا مناسب‌تر است. سپس آن را تکه کنید. سس تندروی را روی مرغ بریزید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید. آن را داخل یخچال قرار دهید تا بعد از ۲ ساعت طعم سس در مرغ ترکیب شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه خوراک بندری با مرغ

مرحله دوم: پختن مرغ

بعد از دو ساعت مرغ را از یخچال خارج کنید و مقدار کمی سس تندروی را روی آن بریزید و با دست ترکیب کنید. سپس مرغ را روی توری کباب قرار دهید و برای مدت ۱۲ دقیقه با زغال کباب کنید. البته شما می‌توانید مرغ را با فر هم کباب کنید. دمای فر را روی ۱۸۵ درجه سانتیگراد و زمان را روی ۱۵ دقیقه قرار دهید. سپس گوشت مرغ را در آن بپزید.

وقتی مرغ کامل پخته شد، آن را حلقه حلقه برش بزنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه جوجه چینی به روش آسان ، خودتان در خانه دست‌به‌کار شوید!

مرحله سوم: درست کرددن ساندویچ مرغ هندی

برای طرز تهیه خوراک هندی با مرغ نان تست را از وسط نصف کنید. سپس روی هر لایه آن مقداری سس مایونز و ترشی انبه بزنید. سپس یک حلقه از مرغ کباب شده را روی آن قرار دهید. برگه کاهو و گوجه خردشده را هم قبل از قرار دادن لایه دیگر نان تست، روی مواد بگذارید.

برای دستور پخت ساندویچ هندی می‌توانید از سبزیجات دیگری مثل پیاز هم استفاده کنید. به جای نان تست هم می‌توانید از باگت هم استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data