اصطلاحات منوی کافی شاپ به چه معناست؟

توسط مریم کوهشاری
1878 مشاهده

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که به کافی شاپ بروید ولی اسامی و اصطلاحات منوی کافی شاپ را بلد نباشید؟ شاید هم یکی از نوشیدنی‌های منو را انتخاب کرده‌اید اما از طعم آن لذت نبرده‌اید!! برای بسیاری از ما پیش آمده است که به دلیل آشنا نبودن با معنای نوشیدنی‌های منوی کافی شاپ، سفارشات اشتباهی بدهیم. گاهی هم به دلیل خجالتی بودن از تغییر دادن سفارشات، خودداری می‌کنیم.
حالا اگر شما بدانید معنی هر یک نوشیدنی‌ها و دسرهای کافی‌شاپ چیست، بهتر می‌توانید در مورد آن تصمیم بگیرید. اگر دانستن معنای اصطلاحات منوی کافی شاپ اهمیت زیادی دارد، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اسموتی در منوی کافی شاپ

اسموتی به معنی نوشیدنی‌های نرمی است که گاهی شیرین و مخلوط شده است. این نوشیدنی از میوه تازه تهیه می‌شود. در آن یخ خرد شده، میوه یخ زده و یا عسل و شربت می‌ریزند.

کافه گلاسه

کافه گلاسه در منوی کافی شاپ به معنای یک مایع همراه باستنی است. از خود مایع داخل بستنی هم برای تزئین استفاده می‌شود. به قاشقی که در داخل کافه گلاسه گذاشته می‌شود، اسکوپ می‌گویند.

کوکتل

وقتی دو نوشیدنی با هم ترکیب شود، به آن کوکتل می‌گویند. در داخل این نوشیدنی آب گازدار و یخ هم اضافه می‌کنند. کوکتل موهیتو (Mojito) یک کوکتل کوبایی است که در دنیا طرفداران زیادی دارد.

آفوگاتو

آفوگاتو یک نوع بستنی همراه با قهوه داغ است. به این صورت که قهوه داغ را روی بستنی می‌ریزند. بستنی اغلب با طعم وانیلی است.

دتاکس واتر

دتاکس واتر به معنی نوشیدنی است که از میوه‌های تازه بدست می‌آید. ابتدا میوه را به مدت چند روز داخل آب نگهداری می‌کنند. سپس آب آن را می‌گیرند.

پانچ

یکی از نوشیدنی‌های رایج در منوی کافی شاپ است که از آب میوه گازدار همراه با قطعه‌های میوه درست می‌شود. پانچ در لیوان‌های بزرگ سرو می‌شود.

اسپیلت موز

موز اسپلیت یکی از دسرهای لذیذ کافی شاپ است. این دسر با کمک اسکوپ بستنی، موز، میوه و خامه درست می‌شود. به این صورت که موز را به صورت عمودی برش می‌زنند. سپس داخل برش‌ها، اسکوپ بستنی قرار می‌دهند. روی اسکوپ هم خامه زده می‌شود. سپس آن را با میوه تزئین می‌کنند.

موهیتو

یکی از نوشیدنی‌های کافی شاپ، موهیتو نام دارد که ترکیبی از آب گازدار، برگ نعناع، آبلیمو، شکر و رام سفید است. این نوشیدنی مخصوص کشور کوباست که با نعناع اسپیکاتا تهیه می‌شود.

شیک

شیک نوعی دسر است که با خامه، بستنی و شیر تهیه می‌شود. این دسر با طعم میوه‌ای، فندقی و شکلاتی است. شیک یکی از محبوب‌ترین دسرها در بین اصطلاحات منوی کافی شاپ است.

فراپه در منوی کافی شاپ

فراپه یکی از نوشیدنی‌های حاوی قهوه است که در ردیف نوشیدنی‌های سرد محسوب می‌شود. برای درست کردن این نوشیدنی، قهوه را با شکر و آب درست می‌کنند. سپس در آن تکه‌های یخ قرار می‌دهند. این نوشیدنی در بین فرانسوی‌ها، یونانی‌ها و مردم قبرس رواج دارد.

کرپ در منوی کافی شاپ

کرپ نوعی نان بسیار نازک است که آن را سرخ می‌کنند. سپس داخل آن کرپ موز و شکلات صبحانه قرار می‌دهند و می‌پیچانند.

پنینی در منوی کافی شاپ

پنینی یک دسر یا غذای خوشمزه است که در منوی کافی شاپ‌ها دیده می‌شود. برای درست کردن این غذای سبک، مرغ، گوشت و یا کالباس را گریل می‌کنند. سپس آن را در لابه لای نان تست قرار می‌دهند.

آلفردو

آلفردو ترکیبی از پاستا لوله‌ای به همراه سس آلفردو است. در داخل آن خامه پرچرب، پنیر پارمیجانو، کره و فلفل می‌ریزند.

کاربونا

کاربونا یکی دیگر از اصطلاحات منوی کافی شاپ است. این دسر شامل رشته‌های نواری پاستاست که در آن تکه‌های از گوشت یا مرغ و روی آن را سس مخصوص پاستا می‌ریزند.

اسپرسو در منوی کافی شاپ

اسپرسو نوعی قهوه غلیظ است که تحت فشار زیاد آب جوش درست می‌شود. این قهوه با دستگاه اسپرسو درست می‌شود. در آن آب نزدیک به نقطه جوش و با فشار زیاد از میان دانه‌های پودر قهوه عبور می‌کند. سپس با سرعت بالا قهوه غلیظ شده را درست می‌کند.

کاپوچینو در منوی کافی شاپ

کاپوچینو یکی از نوشیدنی‌های گرم کافی شاپ است. این نوشیدنی ایتالیایی از شیر جوشیده، کف شیر و قهوه درست می‌شود. این سه مواد به مقدار مساوی با هم ترکیب می‌شوند.

لاته در منوی کافی شاپ

یکی دیگر از نوشیدنی‌های گرم در کافی شاپ، لاته است. این نوشیدنی ترکیبی از قهوه و شیر جوشیده است. البته شیر آن بیشتر از قهوه است. در آن کف زیادی استفاده نمی‌شود.

موکا در منوی کافی شاپ

موکا یک نوع قهوه همراه با دسر شکلات است. پودر کاکائو را با شیر ترکیب کرده و سپس آن را با اسپرسو مخلوط می‌کنند. سپس به آن مقداری خامه اضافه می‌کنند. این دسر طرفداران زیادی در کافی شاپ دارد.

امریکانو در منوی کافی شاپ

یکی دیگر از اصطلاحات منوی کافی شاپ قهوه آمریکانو نام دارد. این قهوه با آب داغ و اسپرسو تهیه می‌شود. البته حجم قهوه آن بیشتر از آب است.

هات چاکلت در منوی کافی شاپ

هات چالکلت یا شکلات داغ یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در منوی کافی شاپ است. برای درست کردن این نوشیدنی عسل یا شکر قهوه‌ای را با شکلات جامد، شیر و خامه ترکیب می‌کنند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data