برای افتادگی پوست شکم هنگام کاهش وزن چه کارهایی انجام دهیم؟

توسط نیوشا فخار
921 مشاهده

برای شل نشدن پوست هنگام کاهش وزن چه کارهایی انجام دهیم؟

افرادی که در حال کاهش وزن هستند، دغدغه‌های بسیار زیادی دارند. از چه غذایی بخوریم گرفته تا اینکه با افتادگی پوست شکم پس از کاهش وزن چه کنیم! بسیاری به دنبال ورزش برای پوست شل هستند اما باید گفت که بهترین راه برای جلوگیری از افتادگی و شلی پوست در حین کاهش وزن، ترکیبی از نکات مختلف است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

۶ روش برای جلوگیری از افتادگی پوست هنگام کاهش وزن

  1. هیچ‌گاه نخواهید که میان‌بر بزنید و خیلی سریع وزن کم کنید. همان‌قدر که طول کشیده تا به وزن شما اضافه شود، همان‌قدر نیز زمان برای کاهش وزن لازم است. کاهش وزن یک روند آهسته اما متمادی و پیوسته است. کاهش وزن سریع که اغلب به کمک رژیم‌های غذایی زودگذر و سخت میسر می‌شود، مشکلات عدیده‌ای برای شما به بار می‌آورد. نرسیدن مواد معدنی و مغذی لازم، ریزش مو، کاهش متابولیسم و معکوس شدن روند لاغری و شل شدن و افتادگی پوست شکم یا شلی بازو گوشه‌ای از عوارض جانبی کاهش وزن سریع و خطرناک به کمک رژیم‌هایی مانند رژیم کتوژنیک و یویویی هستند. همچنین سوزاندن چربی‌های اضافه‌ بدنتان با سرعت زیاد، به سلول‌های پوست‌تان مهلت نمی‌دهد که به شکل مناسب خودشان بازگردند. توصیه می‌شود به جای توجه به نتیجه کوتاه‌مدت، بر روی کاهش وزن نهایتا هفته‌ای یک کیلوگرم و به کمک روش‌های مطمئنی چون کالری‌شماری با اپلیکیشن کرفس، تمرکز کنید. همانطور که می‌دانید شما می‌توانید در قسمت هدف اپلیکیشن کرفس با تعیین هدف مشخص کنید که می‌خواهید طی چه مدت زمانی، چه مقدار وزن کم کنید (کاهش حداکثر یک کیلو در هفته) تا برنامه به شما حداکثر کالری مصرفی روزانه را محاسبه و ارائه کند.
  2.  تمرین با وزنه و ورزش‌های قدرتی را فراموش نکنید. تمرین‌های قدرتی به شما کمک می‌کند تا پوستی را که قبلا با چربی پر شده بود، با عضله جایگزین کنید.
  3.   از نوشیدن آب کافی غفلت نکنید. پوستی که آب‌رسانی شده باشد قابلیت کشسانی بیشتری دارد. فرقی ندارد که در سفر کاهش وزن باشید یا نه، پوست دهیدراته، خشک، شکننده و چروک می‌کند. بهتر است در طول روز با خودتان آب به همراه داشته باشید تا جرعه جرعه به خاطر سلامت پوست‌تان بنوشید.

 افتادگی پوست شکم

۴.  در برنامه‌ی غذایی خود از مواد پروتئینی بیشتر استفاده کنید. پروتئین باعث ساخت عضله می‌شود و این کار از شل شدن پوست هنگام لاغر شدن جلوگیری می‌کند.

۵. از خوردن میوه و سبزیجات غافل نشوید. سعی کنید حداقل روزی یک بار، بشقاب خود را با رنگین‌کمانی از میوه‌ها که حاوی مواد معدنی و مغذی برای پوست هستند، مزین کنید. سبزی‌جات و صیفی‌جاتی مانند گوجه‌فرنگی، فلفل قرمز،‌ سبزی‌جات برگ سبز و سایر مرکباتی که حاوی ویتامین A و C هستند، آنتی‌اکسیدان و کلاژن‌ساز هستند و می‌توانند در روند کاهش وزن، از افتادگی پوست جلوگیری کنند.

۶. دخانیات را ترک کنید! و این کار را نه فقط به خاطر پوست‌تان بلکه برای سلامت عمومی بدن خود انجام دهید. باید بدانید که سیگار به غیر از عوارض و ضررهای بی‌شماری که برای بدن دارد، باعث آسیب به پوست، از دست دادن قابلیت کشسانی، خشکی و کدری آن نیز می‌شود. شاید جالب باشد که بدانید که افراد سیگاری فقط خود را دچار مشکل نمی‌سازند بلکه اطرافیان او نیز دچار مشکلات مشابه خواهند شد بنابراین بهتر است هر چه زودتر یاد بگیرید که چگونه می‌توان سیگار را ترک کرد. به طور کلی سیگار پروتئین‌های التهابی پوست را افزایش و سطح کلاژن را کاهش می‌دهد و به این ترتیب باعث شل شدن پوست صورت و بدن در حین کاهش وزن شوند.

 

نتیجه‌گیری

روش‌های ذکر شده بخشی از روش‌های مهم جلوگیری از افتادگی پوست در حین کاهش وزن بودند. البته که افتادگی پوست پدیده‌ای است که نه فقط برای افراد در رژیم، بلکه در گذر زمان و افزایش سن نیز با آن مواجه خواهیم شد که البته روش‌هایی برای جلوگیری و رفع افتادگی پوست وجود دارد که در مطلبی به آن جداگانه و کامل پرداخته شده است.  

شما نیز تجربه خود را از افتادگی پوست و رفع آن با ما در میان بگذارید.

 

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data