ورزش باله و داشتن اندامی زیبا

توسط سارا عربی
685 مشاهده

باله چیزی فراتر از یک ورزش با حرکات شبیه به رقص و پوشیدن کفش ها و لباس های مخصوص می باشد. در ورزش باله باید بیش از آن چه که فکر می کنید، استقامت و تمرین خود را بالا ببرید و اگرچه که سابقه ورزشی و قهرمانی در این زمینه به شما کمک زیادی خواهد کرد، اما لازم نیست که برای لذت بردن از این ورزش حتما بیش از حد انتظار حرفه ای باشید.

 ورزش باله برای کودکان نیز بسیار مفید است. همه‌ی آن‌ها دوست دارند اولین بار لباس تنگ صورتی خود را به تن کرده و آن جفت کفش نرم باله را امتحان کنند؛ اما مزایای این رقص برای آن‌ها فراتر از این حرف‌هاست. در ادامه به فواید ورزش باله برای کودکان نیز خواهیم پرداخت.

فواید بینظیر ورزش باله

از فواید بینظیر ورزش باله میتوان بهبود طرز ایستادن، افزایش اعتماد به نفس، افزایش انعطاف بدن، بهبود عملکرد حسی حرکتی، سوزاندن کالری، کاهش استرس و بهبود روابط اجتماعی نام برد.

باله به شما کمک می کند که ژست و استایل بهتری داشته باشید و هر حرکت از این ورزش به هوشیاری نیاز دارد و باید در طول آن بتوانید درست و صحیح بایستید. در این مدل ورزش باید در تمام لحظات شانه ها به سمت عقب باشد و گردن نیز کاملا بالا قرار بگیرد.

ورزش باله
بالرین ها ساق پای خوش فرم، عضلات پشت پای قوی و باسنی زیبا دارند

هرکس می تواند ورزش باله را انجام دهد و قبل از هر چیزی باید هدفی را در این ورزش برای خود تعیین کنید.طبق مطالعات انجام شده این ورزش می تواند شکل پاها را تغییر دهد و اگرچه که قطعا ظاهر یک آماتور و حرفه ای تفاوت دارد اما این تغییرات می تواند اعتماد بنفس هر فردی را بالا ببرد.

انعطاف داشتن یک جزء اساسی برای این ورزش می باشد و با انجام آن رفته رفته بالاتر می رود.حرکات کششی زیاد در این ورزش می تواند رضایت شما را برای انعطاف بدنیتان بالا ببرد .

افزایش توانایی تعادلی در بدن می تواند به طرز وسیعی با عملکرد های حسی حرکتی فرد مرتبط باشد و شرکت کردن در یک کلاس حرکات موزون یا باله می تواند عملکرد هر دو نیمکره مغز را افزایش دهد و ارتباط آن ها با یکدیگر را بهبود ببخشد.

وزن بدن شما به تعداد کالری که فرد در ۹۰ دقیقه می سوزاند، وابسته است. فردی که بیش از ۵۵ کیلوگرم وزن دارد، می تواند ۲۰۰ کالری یا بیشتر در ۳۰ دقیقه بسوزاند. یعنی تقریبا ۶۰۰ کالری در هر جلسه.

در حین انجام باله می توانید سرگرمی کافی را داشته باشید و بدن خود را به حالتی برسانید که شکل و ظاهر متناسبی داشته باشد. تمرکز برای برطرف کردن اشتباهات در انجام حرکات موزون می تواند ذهن شما را از مسائل دیگر زندگی بردارد و در نتیجه استرس تان را نیز کاهش دهد.

عضو شدن در کلاس بالت و تعامل با گروه ها و افراد می تواند زندگی سالم تری را برای فرد بسازد و این مکان بهترین فرصت برای پیدا کردن دوست های جدید می باشد، همانطور که به تجربه های شما نیز می افزاید. ساخت ارتباطات قوی و شاد، شما را به انسان اجتماعی تری تبدیل می کند و با بهبود روحیه از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و یا مرتبط با آن رهایی پیدا خواهید کرد

ورزش باله
فواید این ورزش برای کودکان نیز بسیار زیاد است

فواید ورزش باله برای کودکان: جسمی و روحی

کودک با شرکت در کلاس باله از سنین جوانی برای اجرا در مقابل مخاطب آماده شده و قدرت کافی برای صحبت در مقابل جمع و رهبری یک گروه را به دست خواهد آورد؛ این مهارت تا آخر عمر برای او ماندگار است.

هرچقدر رقصنده جوان در باله پیشرفت کند، تراز و کنترل بدن را بیشتر بدست خواهد آورد و این موارد حتی خارج از استودیو و در زندگی روزمره او حائز اهمیت هستند؛ برای مثال یک کودک بالرین هرگز غوز نخواهد کرد!

انعطاف پذیری یکی از مؤلفه های مهم در پیشگیری از آسیب و درد است، انعطاف پذیری یکی از دستاوردهای مهم کودک در کلاس باله به شمار می‌آید که کودک سالها از فواید آن بهره خواهد برد.

یادگیری، تمرین و اجرای رقص باله سرگرمی خوبی است. در این کلاس، رقصندگان جوان این فرصت را دارند که خلاقیت خود را به نمایش بگذارند، پتانسیل‌های خود را آزمایش کنند و به سمت یک هدف مشترک بروند. شادی رقص در تمام طول عمر با آن‌ها خواهد بود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data