چگونه از درد دندان خلاص شویم؟ | ۱۰ روش برای درمان فوری درد دندان شبانه

توسط مریم کوهشاری
1090 مشاهده

درد دندان یکی از دردناکترین دردهایی است که مطمئناً هر کسی حداقل یکبار آن را در زندگی خود تجربه کرده است. دندان عصب‌های زیادی در سراسر قسمت سر دارد. به همین دلیل درد آن تمامی ذهن و جسم را درگیر می‌کند و شما را از انجام کارهای روزانه باز می‌دارد. البته درمان فوری درد دندان شبانه (Treatment of toothache) در خانه هم امکان‌پذیر است. اگر قادر نیستید در زمان دندان درد به دندانپزشک مراجعه کنید، روش‌های خانگی به شما کمک می‌کند درد خود را تسکین دهید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • چگونه از درد دندان خلاص شویم؟
 • تاثیر روغن میخک
 • تهیه‌ی سس زنجبیل و فلفل
 • محلول آب و نمک قرقره کنید
 • دم کرده نعناع برای درمان درد دندان عفونی
 • تاثیر آب اکسیژنه در رفع درد
 • صمغ مر و رفع دندان درد
 • درمان دندان درد با سیر
 • قرقره کردن روغن‌های گیاهی
 • تاثیر برگ میوه گواوا
 • نمک و فلفل برای رفع دندان درد

چگونه از درد دندان خلاص شویم؟

برای درمان دندان درد دو روش استفاده داروهای شیمیایی و طب سنتی وجود دارد. داروهای شیمیایی را در مرحله‌ی آخر به شما توصیه می‌کنیم. اما تا زمانی که می‌توانید از روش‌های بی‌دردسرتر استفاده کنید، به سراغ داروهای شیمیایی نروید. ما با این راه‌کارها به شما کمک می‌کنیم در خانه درد دندان خود را درمان کنید.

درمان فوری درد دندان شبانه / تسکین درد دندان عقل

تاثیر روغن میخک

یکی از داروهای گیاهی برای درمان دندان درد عصبی استفاده از روغن میخک است. این روغن گیاهی یک مسکن طبیعی محسوب می‌شود که می‌تواند درد دندان را درمان کند. البته اگر لثه یا قسمتی از دهان و زبان زخم باشد، استفاده از این روغن توصیه نمی‌شود. زیرا موجب بدتر شدن زخم می‌شود و به حای رفع درد دندان، مشکل دیگری را ایجاد می‌کند.
برای استفاده از این روغن باید چند قطره از آن را بر روی پنبه بریزید و سپس تا زمان ساکت شدن درد، آن را بر روی دندان خود قرار دهید.
روش دیگر برای درمان فوری درد دندان شبانه جویدن مستقیم این گیاه است تا روغن آن وارد دهان شود. اگر میخک به مدت نیم ساعت در دهان نگه دارید، درد دندان را درمان می‌کند.

یکی از روش خانگی دیگر برای درمان درد دندان عفونی یا شکسته، استفاده از سس زنجبیل و فلفل است. ترکیب این دو گیاه می‌تواند درد دندان را تسکین ‌دهد.

تهیه‌ی سس زنجبیل و فلفل

یکی از روش خانگی دیگر برای درمان درد دندان عفونی یا شکسته، استفاده از سس زنجبیل و فلفل است. ترکیب این دو گیاه می‌تواند درد دندان را تسکین ‌دهد. برای درست کردن سس زنجبیل و فلفل باید این دو ادویه را به صورت مساوی با هم ترکیب و سپس مقداری آب به آن اضافه کنید.
این خمیر بدست آمده را بر روی مقداری پنبه آغشته کنید و بر روی دندان خود قرار دهید. اما نباید این سس بر روی لثه و زبان شما برخورد کند. در این صورت درد لثه و زبان هم به درد دندان اضافه می‌شود. تا زمانی که درد دندانتان فروکش نکرده است، پنبه را از دهان خارج نکنید.

درمان درد دندان عفونی / درمان دندان درد عصبی

محلول آب و نمک قرقره کنید

استفاده از محلول آب و نمک علاوه بر رفع درد دندان، مانع از عفونت نیز می‌شود. اگر دندان عفونی شده باشد، با قرقره کردن محلول آب و نمک در دهان، تمام مایعی را که باعث التهاب دندان شده است، خارج می‌کند. برای تهیه محلول آب نمک باید یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید و سپس به مدت ۳۰ ثانیه آن را در دهان بچرخانید و بعد بیرون بریزید. روش دیگر برای تهیه محلول آب و نمک، خرید این سرم نمکی از داروخانه است. این محلول را باید در طی روز چندین مرتبه در دهان قرقره کنید.

دم کرده نعناع برای درمان درد دندان عفونی

نعناع گیاهی معطر است که موجب بی حسی دهان و دندان‌ها می‌شود. اگر درد دندان شما را آزار می‌دهد، مشکل شما را برطرف می‌کند. اگر این گیاه را با چای سیاه ترکیب کنید، دمنوش بدست آمده تاثیر بیشتری در رفع درد دندان خواهد داشت. ضمن اینکه نعناع خاصیت ضدعفونی کننده نیز دارد. پس می‌تواند تورم ناشی از درد دندان را کاهش دهد.
برای تهیه این دمنوش ابتدا یک قاشق نعنا خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید. سپس آن را به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید. دمنوش بدست آمده را چندین بار در طی روز در دهان قرقره کنید.

گاهی درد دندان همراه با طعم بد دهان همراه می‌شود که آزار دهنده است. برای کاهش این مشکل می‌توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید. این روش می‌تواند احتمال ابتلا به عفونت دندان را نیز کمتر کند.

تاثیر آب اکسیژنه در رفع درد

گاهی درد دندان همراه با طعم بد دهان همراه می‌شود که آزار دهنده است. برای کاهش این مشکل می‌توانید از آب اکسیژنه استفاده کنید. این روش می‌تواند احتمال ابتلا به عفونت دندان را نیز کمتر کند. برای تهیه آب اکسیژنه می‌توانید به داروخانه مراجعه کنید. این محلول را باید چندین مرتبه در روز قرقره کنید تا درد دندان بهبود یابد. پس از هر بار قرقره نیز باید آن را دور بریزید. از بلعیدن آن خودداری کنید.

صمغ مر و رفع دندان درد

صمغ مر همان شیره‌ی درخت مرمکی است که کمک زیادی به درمان درد دندان شکسته یا عفونی می‌کند. این داروی گیاهی را می‌توانید از عطاری‌ها تهیه کنید. اگر مقداری صمغ مر را در دهان قرار دهید، علاوه بر اینکه درد دندان را کاهش می‌دهد، موجب از بین رفتن بوی بد دهان نیز می‌شود.
برای استفاده از این دارو باید یک قاشق چای خوری از آن را در دو فنجان آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. پس از این‌که خنک شد، محلول بدست آمده را در دهان قرقره کنید. این کار باید ۵ تا ۶ بار در طی روز انجام شود.

10 روش برای درمان فوری درد دندان شبانه

درمان دندان درد با سیر

سیر کمک زیادی به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌کند. این گیاه مسکن خوبی نیز برای تسکین دردهاست. اگر مقداری سیر را برای چند دقیقه بر روی انگشت خود بمالید، متوجه بی حس شدن انگشت خود خواهید شد. حال اگر به درد دندان مبتلا شده‌اید، می‌توانید مقداری سیر را رنده کنید و یا آن را بکوبید و سپس بر روی دندانی که درد می‌کند، قرار دهید. این کار باید تا زمان فروکش کردن درد دندان ادامه پیدا کند.
روش دیگر برای درمان درد دندان، جویدن سیر است. روش دیگر برای استفاده از آن، خرد کردن و سپس مخلوط کردن آن با مقداری نمک است. همچنین پودر سیر و نمک هم می‌تواند درد دندان را تسکین دهد. البته این روش را باید چند روز متوالی تکرار کنید.

یکی از مزایای قرقره کردن روغن گیاهی در دهان، از بین بردن باکتری‌های مضر دهان و دندان است. برای درمان دندان درد عصبی می‌توانید روغن‌های گیاهی (زیتون، نارگیل، زیتون و …) را قرقره کنید.

قرقره کردن روغن‌های گیاهی

یکی از مزایای قرقره کردن روغن گیاهی در دهان، از بین بردن باکتری‌های مضر دهان و دندان است. برای درمان دندان درد عصبی می‌توانید روغن‌های گیاهی (زیتون، نارگیل، زیتون و …) را قرقره کنید. با قرقره کردن روغن گیاهی، باکتری هایی که موجب عفونت شده اند، از بین می‌رود. در عین حال دندانها نیز تمیز و سفید می‌شوند.
برای انجام این روش، باید دو قاشق غذاخوری روغن گیاهی در دهانتان بریزید و سپس بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را قرقره کنید. با این کار علاوه بر رفع درد دندان، بوی بد دهان نیز از بین می‌رود.

برگ میوه گواوا برای درمان فوری درد دندان شبانه

برگ میوه گواوا به تسکین تمامی دردها کمک می‌کند. اگر دو یا سه برگ گواوا را بجوید، درد دندان برطرف می‌شود. روش دیگر برای استفاده از این داروی گیاهی، جوشاندن و دم کردن آناست. همچنین اگر مقداری نمک را به دمنوش گواوا اضافه کنید، تاثیر آن برای رفع درد دندان بیشتر خواهد شد. البته توجه داشته باشید که محلول بدست آمده باید خنک شود. در این صورت می‌تواند میکروب‌های دهان را نیز از بین ببرد.

درمان درد دندان شکسته / درمان درد دندان عفونی

نمک و فلفل برای رفع دندان درد

نمک و فلفل به طور جداگانه خاصیت تسکین درد دارند. حال اگر هر دو را ترکیب کنید، مطمئنا تاثیر آن‌ها در درمان فوری درد دندان شبانه بیشتر خواهد شد. ترکیب این دو موجب از بین رفتن باکتری‌های دهان می‌شود و در رفع درد دندان نیز تاثیر زیادی دارد. ترکیب نمک و فلفل خاصیت ضد باکتریایی دارد. این دو ماده را باید با مقداری آب ترکیب کنید تا به شکل خمیر شود. سپس خمیر بدست آمده را بر روی دندانی که درد می‌کند، قرار دهید. تا زمانی که درد دندان پوسیده تمام نشده است، باید خمیر نمک و فلفل بر روی آن باقی بماند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
وحید سعیدی دی ۲۸, ۱۳۹۹ - ۹:۲۲ ق٫ظ

دست درنکنه

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری بهمن ۳, ۱۳۹۹ - ۵:۴۸ ب٫ظ

سرت درد نکنه

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data