مراقبت از دندان ها با رعایت چند نکته ساده

توسط سارا عربی
57 مشاهده

برای دستیابی به دندان های سالم یک عمر مراقبت نیاز است. حتی اگر به شما گفته شود دندان های زیبایی دارید، هر روز باید از آن ها مراقبت و از بروز مشکلات جلوگیری کنید. باید به مراقبت از دندان ها و دهان خود عادت کنید.

مراقبت از دندان ها باعث می شود زندگی سالم، طولانی و بدون درد را تجربه کنیم. به منظور سالم نگه داشتن دندان ها لازم است که به صورت روزانه مراقبت های دهان و دندان را به خوبی انجام دهیم و با بالا رفتن سنمان، دندان های خود را حفظ کنیم. می توانید این کار را با تمرین بهداشت مناسب دهان و دندان، تغذیه و رژیم سالم، و در کنار این عادات خوب با مراقبت از دندان و رسیدگی های پزشکی به موقع، آن را تکمیل کنیم

برای مراقبت از دندان ابتدا باید درست مسواک بزنید

انجام ضعیف مسواک زدن، در واقع به عنوان بد مسواک زدن نیست. شما با حرکت ملایم و دایره ای مسواک روی دندان ها باعث حذف پلاک و کاهش التهاب لثه می شوید. آیا زبان خود را نادیده بگیریم؟ پلاک همچنین می تواند روی زبان ایجاد شود که این نه تنها منجر به بوی بد دهان می شود، می تواند به دیگر مشکلات بهداشتی دهان و دندان منجر شود. هر زمان که دندان های خود را مسواک زدید، به آرامی زبان خود را نیز مسواک کنید.

نوع خمیردندانی که استفاده میکنید بسیار اهمیت دارد!

وقتی صحبت خمیر دندان باشد، بیشتر به عناصر سفید کننده و طعم آن توجه می شود. این مهم نیست که شما چه خمیر دندانی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که حاوی فلوراید است. این ماده یک عامل اصلی در بهداشت دهان و دندان است. به این دلیل که فلوراید یک دفاع بزرگ علیه پوسیدگی دندان است که با میکروب ها مبارزه و به فروپاشی آن ها منجر می شود و همچنین به عنوان یک سد حفاظتی برای دندان ها کار می کند.

زبانتان را مسواک نمیکشید؟

سطح زبان ناهموار است و این یعنی ذرات غذا و باکتری ها می توانند بین این ناهمواری ها جا خوش کنند و در اینصورت باکتری ها می توانند به سمت دندان ها حرکت کنند.

می توانید به آرامی با مسواک و یا ابزار مخصوص زبان، آن را پاک کنید. برخی از مسواک ها، سطحی زبر مخصوص پاک کردن زبان در انتهای خود و یا طرف دیگر مسواک دارند که می توانید از آن برای پاک کردن زبان استفاده کنید.

این کار را به آرامی انجام دهید تا به زبانتان آسیب نزنید پس از انجام کار، دهانتان را آبکشی کنید تا بقایا خارج شوند.

مراقبت از دندان
با رعایت چند نکته ساده از دندان های خود محافظت کنید

از نخ دندان غافل نشوید

بسیاری از کسانی که به طور منظم مسواک می زنند به نخ دندان بی توجهی می کنند. نخ دندان فقط برای گرفتن تکه های کوچک مواد غذایی که ممکن است در بین دندان ها گیر کرده باشد، نیست. این یک راه برای تحریک لثه ها، کاهش پلاک و کمک به کاهش پلاک در این منطقه می باشد. کشیدن نخ دندان یک بار در روز معمولاً به اندازه ی کافی شامل این مزایا می شود و یکی از راههای مراقبت از دندان است.

برای مراقبت از دندان از دهانشویه استفاده کنید

دهان شویه برای سلامت دهان و دندان لازم است. اما بسیاری از مردم به دلیل این که نمی دانند چطور کار می کند، از آن استفاده نمی کنند. یکی از پزشکان می گوید: دهان شویه به چند روش کمک می کند. اول این که مقدار اسید موجود در دهان را کاهش می دهد. مناطقی که برای مسواک پاک کردنشان سخت می باشد و نیز اطراف لثه ها را پاک می کند.

دهان شویه به عنوان یک ابزار کمک کننده برای همه چیز مفید می باشد. در کودکان و افراد مسن که توانایی مسواک یا نخ کشیدن ندارند، استفاده از دهان شویه مفید می باشد. از دندانپزشک در مورد دهان شویه خاص بپرسید. برای کودکان بهترین نوع، که مارک های خاص می باشند انتخاب کنید. کسانی که دندان های حساس دارند برای آن ها نیز دهان شویه خاصشان وجود دارد.

آب بیشتر بنوشید

یکی دیگر از راههای مراقبت از دندان نوشیدن آب است. آب همچنین به عنوان بهترین نوشیدنی برای سلامت کل بدن می باشد. این شامل بهداشت دهان و دندان نیز می باشد. نوشیدن آب پس از هر وعده ی غذایی توصیه می شود که می تواند به شستن برخی اثرات منفی غذاهای چسبناک و اسیدی و نوشابه ها کمک کند.

سبزیجات و میوه‌جات را از خود دور نکنید

خوردن غذاهای آماده راحت تر است اما شاید برای دندان های شما خوب نباشد. خوردن میوه ها و سبزیجات ترد نه تنها حاوی فیبر سالم تری می باشد بلکه بهترین انتخاب نیز در رابطه با دندان های شما است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data