طرز تهیه نان لواش با آرد برنج و آرد ذرت

توسط مریم کوهشاری
739 مشاهده

آرد برنج یکی از مواد غذایی برای مردم جنوب شرق آسیاست که با آن انواع غذاها را طبخ می‌کنند. اما طرز تهیه نان لواش با آرد برنج چگونه است؟ نان ذرت و برنج برای بیماران سلیاکی توصیه می‌شود. زیرا ذرت و برنج هر دو فاقد گلوتن هستند. برای تهیه خمیر و نان با آرد برنج و ذرت این مطلب را از دست ندهید.

مواد لازم برای طرز تهیه نان با آرد برنج

  • آرد :۲ لیوان
  • آب ولرم: سه چهارم لیوان
  • نمک: نوک قاشق چای خوری
  • روغن مایع: ۴ قاشق غذا خوری
  • بیکینگ پودر:یک قاشق چای خوری

طرز تهیه نان لواش با آرد برنج

برای درست کردن نان‌ با آرد برنج به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

در ابتدا برای طرز تهیه نان لواش با آرد برنج ، آرد، نمک و بکینگ پودر را با هم ترکیب کنید. بعد از اینکه مواد خوب با هم ترکیب شد، آب را به صورت کم کم به مواد اضافه کنید. توجه داشته باشید آب سرد برای این خمیر استفاده نکنید. بعد از اینکه خمیر شد، به آن روغن را اضافه کنید و خوب هم بزنید.

طرز تهیه خمیر پیتزا با آرد برنج

مرحله دوم:

اگر خمیر خیلی شل بود، به آن کمی آرد برنج اضافه کنید. اما سعی کنید خمیر خیلی سفت نشود. در این صورت نان خشک می شود. حالا خمیر آرد برنج را داخل یک پارچه نم دار بگذارد و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند.

مرحله سوم درست کردن نان:

در این مرحله از طرز تهیه نان لواش با آرد برنج خمیر را به اندازه گلوله‌های کوچک بردارید. روی هم تکه از خمیر مقدار کمی آرد بپاشید و با وردنه گلوله‌ها را از هم باز کنید تا به صورت صاف و یکدست شود. این کار را آنقدر ادامه دهید تا خمیر برنج به صورت دایره‌های نازک درآید.

یک ماهی تابه را روی اجاق بگذارید تا داغ شود. نیازی به روغن ندارید. حالا خمیر را داخل ماهی تابه چدن یا تفلون بیندازید تا با گرمای آن به نان برنج تبدیل شود.

حرارت را کم کنید تا نان‌ها نسوزد. وقتی گرما به خمیر می‌رسد، روی آن حباب‌هایی ایجاد می‌شود که بعد سفت شده و تبدیل به نان برنج می‌شود. برای پخت بهتر نان، بهتر است آن را برعکس کنید تا سمت دیگر نان برشته شود.

طرز تهیه خمیر پیتزا با آرد برنج

خمیر پیتزا با آرد برنج درست شبه طرز تهیه نان لواش با آرد برنج است. با این تفاوت که شما به مرحله پختن نمی‌رسید. بلکه بعد از پهن کردن خمیر با کمک وردنه می‌توانید روی آن مواد پیتزا را بچینید و بعد داخل مایکروفر بگذارید تا پیتزا پخته شود.

در واقع طرز تهیه خمیر پیتزا با آرد برنج درست شبیه خمیر با آرد گندم است. نیازی به سرخ کردن این خمیر نیست و در عین حال همان ویژگی خمیر آرد را دارد. با این تفاوت که طعم پیتزا با آرد برنج بهتر از آرد گندم است.

طرز تهیه نان ذرت در تابه

طرز تهیه نان ذرت در تابه

ابتدا باید آرد سفید ذرت را از بازار تهیه کنید و بعد طبق دستور العمل زیر نان ذرت بپزید 

مواد لاز برای طرز تهیه نان با آرد ذرت

  • آرد ذرت: ۳ پیمانه
  • نمک: ۱ قاشق مرباخوری
  • آب: سه چهارم پیمانه
  • بکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
  • روغن مایع: یک قاشق غذاخوری

دستور تهیه نان با آرد ذرت

ابتدا آرد ذرت، نمک و بکینگ پودر را با هم ترکیب کنید. بعد آب را کم کم به آرد اضافه کرده و آن را خوب به هم بزنید. در نهایت روغن را وارد خمیر کنید و مواد را هم بزنید. وقتی خمیر یکدست شد، آن را داخل یک پارچه نم‌دار بریزید. ۳۰ دقیقه صبر کنید تا خمیر حالت بگیرد.

بعد آن را به صورت گلوله‌های کوچک درآورید. با کمک وردنه این گلوله‌ها را به نازکی نان درآورید.

یک ماهی تابه چدن را داغ کرده و شعله را کم کنید. سپس ورقه‌های خمیر آرد ذرت را داخل آن بندازید تا با حرارت کم برشته شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data