طرز تهیه کشک بادمجان کبابی مجلسی و کشک بادمجان رشتی ها

توسط admin
4073 مشاهده

کشک بادمجان یکی از غذاهای محبوب ایرانی است. طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی کار سختی نیست که نتوانید از پس آن بربیایید. این غذای سبک و ساده را می‌توانید برای مهمانی‌ها نیز تهیه کنید. طعم خوش کشک بادمجان برای هر انسانی دلپذیر است و کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از این غذا لذت نبرد. از سوی دیگر باید کشک بادمجان را یک غذای رژیمی هم محسوب کرد.

در ادامه طرز تهیه کشک بادمجان کبابی مجلسی به روش رشتی‌ها می‌پردازیم.

مواد لازم برای پخت کشک بادمجان مجلسی برای ۴ نفر

 • بادمجان: ۷ عدد
 • کشک: ۱ لیوان
 • سیر: ۴ حبه
 • پیاز: ۲ عدد متوسط
 • نعناع داغ: ۲ قاشق غذاخوری
 • سبزی بویا: ۲ قاشق غذاخوری
 • گردو: ۶ عدد چرخ شده
 • نمک و زردچوبه: به میزان لازم

لیست غذاهای بدون گوشت مناسب گیاه خواران

کشک بادمجان کبابی مجلسی / کشک بادمجان مجلسی

طرز تهیه کشک بادمجان رشتی

برای درست کردن این غذا باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

مرحله اول: کباب کردن بادمجان‌ها

ابتدا بادمجان‌ها را روی آتش کباب کنید. توجه داشته باشید که بادنجان‌ها را باید با پست کباب کنید. آن‌ها را به سیخ بکشید و روی آتش بگذارید. بعد از اینکه نرم شد بردارید. اجازه دهید کمی خنک شود و سپس پوست سوخته را از گوشت بادمجان‌ها جدا کنید.

مرحله دوم: سرخ کردن سیر و پیاز و بویا

در این مرحله از طرز تهیه کشک بادمجان رشتی باید سبزی بویا یا دلار را تهیه کنید. این سبزی شامل گشنیز، کوتکوتو، چوچاق و نعناع است. خوشمزگی و علت تفاوت کشک بادمجان رشتی‌ها با سایر شهرها به دلیل همین وجود همین سبزی‌هاست. البته اگر به آن دسترسی ندارید، می‌توانید از خیر آن بگذرد.

حالا سیر و پیاز را خرد کرده و در کمی روغن تفت دهید. زردچوبه و نمک را همزمان به آن وارد کنید. سپس سبزی بویا را به آن اضافه کنید و تفت دهید.

طرز تهیه کشک بادمجان کبابی مجلسی و کشک بادمجان رشتی ها

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان‌ها

اگر میخواهید کشک بادمجان کبابی مجلسی درست کنید، سرخ کردن را فراموش نکنید. اما اگر غذای رژیمی می‌خواهید بهتر است از سرخ کردن بادمجان‌های کبابی صرف نظر کنید.

در این مرحله از پخت کشک بادمجان مجلسی باید ابتدا بادمجان‌های کبابی را بکوبید تا حسابی له شوند. به طوری که به صورت رشته رشته درآیند. سپس آن را در روغن سرخ کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد با هم

در این مرحله باید پیاز و سیر داغ را که در مرحله قبل سرخ کرده بودید، به بادمجان‌های کبابی اضافه کنید. به مدت ۵ دقیقه صبر کنید و سپس کشک و کمی بعد پودر گردو را هم روی غذا بریزید. همانطور که شعله روشن است، مواد را با هم ترکیب کنید.

اجازه دهید کشک بادمجان کبابی مجلسی به مدت ۱۰ دقیقه روی شعله بماند تا روغن روی آن را بگیرد.

در ادامه طرز تهیه کشک بادمجان کبابی مجلسی به روش رشتی‌ها می‌پردازیم.

چند نکته در طرز تهیه کشک بادمجان رشتی

برای پختن این غذا چند نکته مهم وجود دارد که عبارتند از:

 • اگر از سبزی بویا (مخصوص رشتی‌ها) استفاده نکنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد. اما گردو را فراموش نکنید. زیرا طعم بهتری به کشک بادمجان می‌دهد.
 • اگر نمی‌توانید بادمجان‌ها را کباب کنید و یا از طعم کبابی لذت نمی‌برید، آن‌ها را بخارپز کنید. یک ساعت قبل پختن، پوست بگیرید و خرد کنید. روی آن‌ها نمک بزنید و در یخچال بگذارید تا تلخی بادمجان گرفته شود. سپس با مقدار کمی آب بخارپز کرده و بعد سرخ کنید. البته قبل از اینکه آن‌ها را سرخ کنید، بهتر است ابتدا آن‌ها را با گوشتکوب له کنید.
 • برای تزئین مقداری پیاز داغ طلایی رنگ روی آن بریزید تا سفره مهمانی شما زیباتر شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data